vyvěšeno od: 26. 6. 2019

Páťáci ochutnávali

Obrázek - Páťáci ochutnávali

V rámci celostátního projektu Mléko do škol jsme v  závěru letošního školního roku jsme obdrželi i velkou ochutnávací "zásilku" od jihočeské Madety.

Někdo možná poprvé ochutnal dosud jemu neznámé zakysané mléčné dobroty, sýr Cottage, ochucená acidofilní mléka...  Společně jsme také hádali různé druhy sýrů.

Každý si jistě našel tu svoji "lahůdku". Pochutnali jsme si a ještě udělali něco prospěšného pro naše zdraví.

Žáci 5.C

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 26. 6. 2019

Závěr školního roku v ŠD

Obrázek - Závěr školního roku v ŠD     Tak jako ve škole se s blížícím koncem školního roku konají různé akce, výlety, exkurze, tak ani ve ŠD jsme nelenili a pár akcí uskutečnili. V polovině května jsme v rámci projektového dne "Letem světem" navštívili letiště ve Strunkovicích nad Blanicí. Zajímavé povídání o létání, letadlech a prohlídku hangárů si pro nás připravili místní instruktoři. A i když jsme zde byli již podruhé, stále bylo na co se ptát.

vyvěšeno od: 21. 6. 2019

Školní jídelna Alešova ve školním roce 2018/2019

Obrázek - Školní jídelna Alešova ve školním roce 2018/2019     V aktuálním školním roce jsme pro naše strávníky zařadili do jídelníčků více jak třicet nových receptur. Žáci díky tomu mohli ochutnat i méně používané potraviny (Merlík chilský, kanadské brusinky, kokosové mléko, aj.).

vyvěšeno od: 21. 6. 2019

Plavecké kurzy na rok 2019/2020

Obrázek - Plavecké kurzy na rok 2019/2020     Rozpis termínů na plavecký výcvik v Písku pro 1. - 4. ročníky na školní rok 2019/2020 naleznete zde.

vyvěšeno od: 17. 6. 2019

Den s myslivcem

Obrázek - Den s myslivcem     Pro čtvrté ročníky, ze všech budov naší školy, byl připravený dopolední program s názvem "Den s myslivcem". Žáci byli rozděleni po třídách do čtyř stanovišť, ve kterých se dozvěděli mnoho nového a zajímavého a lesních zvířátkách, chování v lese nebo například o lesnictví.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 17. 6. 2019

Družina na Výstavce

Obrázek - Družina na Výstavce     Obrázek - Družina na Výstavce     Nové obrázky na nástěnce v prodejně Vodňanské drůbeže od dětí ze školní družiny ve Výstavní ulici. A malba, která vyzdobila chodník před pavilonem ve Výstavce.

Den Země s psovodem policie ČR

Obrázek - Den Země s psovodem policie ČR     Třetím projektovým dnem v ŠD Alešova byl Den Země s ukázkou práce kynologa policie ČR. Odpoledne vyrazily vychovatelky s dětmi vycházkou na Sokolskou louku, kde byl připraven ukázkový program p. Ryneše a jeho kolegyň se čtyřmi psy. Předvedli nám poslušnost a výcvik policejních psů, zadržení pachatele a vyhledávání stop.

Tvoříme pro Lidice

Obrázek - Tvoříme pro Lidice

Stejně jako v loňském roce jsme se i letos rozhodli zapojit do výtvarné soutěže, kterou organizuje Památník obce Lidice.

Tato mezinárodní dětská výtvarná výstava byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.

vyvěšeno od: 9. 6. 2019

Divadelní představení v anglickém jazyce

Obrázek - Divadelní představení v anglickém jazyce    Žáci nižších ročníků naší školy se v jeden květnový pátek zúčastnili divadelního představení s názvem Lazy goat, které bylo odehráno jak v českém, tak i anglickém jazyce. O něco později se dočkali i starší žáci. Ti shlédli představení s názvem Last wish. Toto představení již bylo odehráno v anglickém znění.

Úspěchy žáků ZŠG Vodňany

Obrázek - Úspěchy žáků ZŠG Vodňany

V letošním školním roce dosáhl velkého úspěchu Radek Brabenec ze třídy IV.NG. Radkovi se podařilo v Zeměpisné olympiádě probojovat přes okresní a krajské kolo až do kola celorepublikového.

V Biologické olympiádě pak o sobě dal v krajském kole vědět Adam Josef Richter, žák 6.D. Mezi třiceti nejlepšími žáky v rámci celého kraje obsadil krásné jedenácté místo.

Mimořádný úspěch si připsala i Nikola Kobernová ze 6.C. Ta vyhrála okresní kolo Matematické olympiády, a získala tak pro ZŠG Vodňany 1. místo.

Všem žákům a žákyním děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a města a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.