vyvěšeno od: 9. 12. 2018

Vyhlášení volných dnů

Obrázek - Vyhlášení volných dnů    Oznamuji, že na dny 3. a 4. ledna 2019 jsem vyhlásila volné dny dle §24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. (Zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání) pro všechny třídy základní školy a gymnázia.

vyvěšeno od: 5. 12. 2018

Škola i mimo školu

Obrázek - Škola i mimo školu     Mimo školu se už letos na podzim dostaly mj. třídy šestých ročníků, a to při výlovu rybníka. Na setkání před Betlémem se pak do MěKS vydaly třídy prvního stupně ZŠ Bavorovská, třída 3.C navíc v Městské Galerii poznávala své město.
Pravidelně v těchto týdnech vyráží nejen mimo školu, ale často i mimo město žáci vycházejích ročníků.

vyvěšeno od: 4. 12. 2018

Telegraficky ze školních lavic

Obrázek - Telegraficky ze školních lavic

I v zimním období probíhají plavecké kurzy. Výcvik již zdárně ukončily třídy 2.AB, naopak na jeho začátku jsou třídy 2.CD, 3.CD a 4.AB.

V plném proudu jsou také preventivní programy. Účastní se jich všechny součásti školy, tedy žáci 1. i 2. stupně a gymnázia. O náplni preventivních programů více v příštím čísle.

vyvěšeno od: 4. 12. 2018

Setkání před Betlémem

Obrázek - Setkání před Betlémem     V pátek 30.11.2018 děti naší školy navštívily divadelní představení Víti Marčíka "Setkání před Betlémem", které se konalo v Kulturním domě.

vyvěšeno od: 3. 12. 2018

Vánoční jarmark ohlásil začátek adventu

Obrázek - Vánoční jarmark ohlásil začátek adventu    V prosinci roku 2018 proběhla v rámci naší školy, konkrétně před budovou školy v Alešově ulici, již tradiční akce s názvem Vánoční jarmark. Samotné akci předcházelo mnoho příprav, a to jak ze strany učitelů, tak zejména dětí, žáků naší školy. Pilně pracovali žáci nejen na druhém, ale i na prvním stupni budovy Alešova, Bavorovská, Výstavní i Gymnázia a ve školních družinách. Svou pomocí neváhali přispět i někteří rodiče.

vyvěšeno od: 3. 12. 2018

První rok ve škole

Obrázek - První rok ve škole

Před třemi měsíci jsme nastoupili do školy a stali se z nás žáci 1.C. Za tu krátkou dobu jsme se seznámili s novým prostředím, s paní učitelkou a slečnou asistentkou a našli si nové kamarády a kamarádky. Učíme se číst, psát, počítat, ale nejraději zpíváme legrační písničky, recitujeme básničky, cvičíme, malujeme, vyrábíme různé výrobky a účastníme se akcí mimo školu, které jsou součástí výuky.

vyvěšeno od: 30. 11. 2018

Vodňanský vědomostní víceboj

Obrázek - Vodňanský vědomostní víceboj

V úterý 27. listopadu se na naší škole uskutečnil Vodňanský vědomostní víceboj. Týmy z různých škol odpovídali na otázky z českého jazyka, matematiky, zeměpisu, ...
Umístění týmů a jejich bodové zisky naleznete zde

vyvěšeno od: 28. 11. 2018

Kde všude se skrývá matematika

Obrázek - Kde všude se skrývá matematika

Vybraní žáci a studenti z naší školy se zúčastnili akce s názvem: Kde všude se skrývá matematika. Blok přednášek se konal v prostorách Jihočeské univerzity. V rámci programu zde byla zastoupena různá matematická odvětví. Žáci tak mohli navštívit např. blok finanční matematiky, hrátky s hlavolamy, flexagony, nebo přednášku na téma Albert Einstein a Pythagorova věta.
Akce se všem velmi líbila, poznali že matematika nemusí být jen nudné počítání, ale řeší i zajímavé problémy

vyvěšeno od: 23. 11. 2018

Bobřík informatiky

Obrázek - Bobřík informatiky    Během dvou týdnů probíhala na naší škole informatická soutěž "Bobřík informatiky". Do soutěže se zapojili žáci od 5. ročníků až po žáky oktávy.
Zde přinášíme seznam úspěšných řešitelů všech kategorií.

vyvěšeno od: 23. 11. 2018

Návštěva myslivce na naší škole

Obrázek - Návštěva myslivce na naší škole

V pondělí 12. listopadu k nám zavítal p. Miloslav Vaněček z Mysliveckého sdružení Vodňany. Na úvod našeho povídání o krásách přírody nás přivítal mysliveckým troubením na lesní roh.