Připnuto

Měníme svět k lepšímu- Kameny zmizelých- Vodňany 2021/2022

Obrázek - Měníme svět k lepšímu- Kameny zmizelých- Vodňany 2021/2022

Milé děti, pedagogové, rodiče, přátelé a příznivci naší školy, náš školní projekt - “Kameny zmizelých Vodňany 2021/2022” se snaží získat co nejlepší výsledek ve veřejném hlasování v soutěži Měníme svět k lepšímu. Dovolte nám, požádat vás o účast ve veřejném hlasování a VÁŠ hlas .

Hlasovat lze do 25.5.2022. Hlasujte zde.
Děkujeme za přízeň.

Připnuto
vyvěšeno od: 21. 4. 2022

Důležité události

Obrázek - Důležité události     Obrázek - Důležité události     Obrázek - Důležité události

Zápis do 1. třídy

Rozdělení žáků do jednotlivých tříd pro rok 2022/2023 zde.

Slovinsko 2022

Více informací v přiloženém pdf zde.

2. kolo přijímacích zkoušek na Gymnázium

- informace k 2. kolu zde.

- výsledky 1. kola jsou zveřejněny zde.

vyvěšeno od: 23. 5. 2022

Oznámení - informace o pracovním místě

Obrázek - Oznámení - informace o pracovním místě

vyvěšeno od: 19. 5. 2022

Zápis do základního vzdělávání pro ukrajinské žáky

Obrázek - Zápis do základního vzdělávání pro ukrajinské žáky

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)

Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023 згідно з § 2 Закону № 67/2022 Зб.

(«лекс Україна» - освіта)

KURZ NA STOŽCI 5.A

Obrázek - KURZ NA STOŽCI 5.A

Žáci 5.A se v první polovině května zúčastnili environmetálního kurzu na Stožci, který byl zaměřen na ochranu přírody a životního prostředí. Dozvěděli se, jaké druhy rostlin a živočichů se vyskytují na Šumavě, učili se poznávat stromy, květiny a zvířata. Ve volném čase si pak děti zahrály naučné i sportovní a soutěživé hry. Všem se pobyt velmi líbil a všichni si ho naplno užili.

Mgr. Alena Pišanová + DiS. Marie Pauchová

Třeboň

Obrázek - Třeboň     Dne 9.5. 2022 jsme měli možnost navštívit rybníkářskou oblast v Třeboni a myslím, že se nám Exkurze velmi povedla. Nejdříve jsme se podívali do Schwarzenberské kaple a poté do Hrobky, kterou bude možné navštívit už jen po omezený čas, jelikož Nadace, pod kterou patří, žádá klid pro svoje zemřelé předky.

McDonald cup - okresní kolo Strakonice

Obrázek - McDonald cup - okresní kolo Strakonice

Po covidové odmlce se opět pořádal první květnový týden celorepublikový turnaj v kopané pořádaný společností McDonald. Tato soutěž je rozdělena na dvě věkové kategorie.

Jako první se soutěže zúčastnili starší žáci 4. a 5. tříd. Zúčastněné školy byly rozděleny do skupin, ze kterých následně postoupily do bojů o umístění. Naše škola obsadila v konečné konfrontaci pěkné 5.místo.

Jazykový pobyt Erasmus Malta 11. – 22.4.2022

Obrázek - Jazykový pobyt Erasmus Malta 11. – 22.4.2022     Díky projektu Erasmus+, do kterého se zapojila naše škola, jsme měly možnost absolvovat 2týdenní jazykový kurz na Maltě. 10 dní jsme navštěvovaly jazykovou školu ACE English Malta. Náš kurz byl rozdělen na část konverzační a gramatickou. Velice se nám líbila digitální podpora ve výuce, různé odkazy a mobilní aplikace na další procvičování. Toto bereme jako velký přínos, inspiraci pro další pedagogickou činnost a motivaci k sebevzdělávání.

Beseda s archeologem

Obrázek - Beseda s archeologem

Dne 28.4.2022 proběhla pro žáky 6. a 7. tříd beseda s archeologem. S novými poznatky nás seznamoval archeolog prachatického muzea Mgr. Ing. Marek Parkman. V průběhu přednášky , doplněné prezentací, se děti dozvěděly, jak probíhá průzkum v terénu, jaké postupy a metody  práce se používají v archeologii. Zajímavé  byly také informace o propojení práce a aktivit archeologů a dalších vědeckých oborů. Na závěr byla krátká regionální vsuvka o hradu u Skočic  a významných nálezech v lokalitě Radčice.

Mgr. Jana Kovářová

vyvěšeno od: 9. 5. 2022

Vodňany bez odpadu

Obrázek - Vodňany bez odpadu

Dne 21.4.2022 proběhl na ZŠ Alešova, ve třídách 4.A, 4.B a 5.A, projektový den „Vodňany bez odpadu“. Projekt byl zaměřen na propagaci a podporu ochrany životního prostředí k celosvětovému Dni Země. Program byl rozdělen do 4 časových bloků, ve kterých se zúčastněné třídy postupně vystřídaly. Jednalo se o bloky: Příroda, Odpad, Tvořivé dílny a Sběr odpadu.