vyvěšeno od: 25. 3. 2023

Pleteme pomlázky pro Žlutý Petrklíč

Obrázek - Pleteme pomlázky pro Žlutý Petrklíč     Domov Žlutý Petrklíč poskytuje sociální služby pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Na začátku dubna proběhne před MěKS Vodňany velikonoční jarmark, na kterém bude možné zakoupit pomlázky, které upletli žáci 6.D při pracovních činnostech. Výtěžek z prodeje pomlázek bude použit ve prospěch Žlutého Petrklíče.
J. Straka

vyvěšeno od: 23. 3. 2023

Exkurze Temelín

Obrázek - Exkurze Temelín

Ve čtvrtek 16.3. navštívili žáci 9.C a 9.D Jadernou elektrárnu Temelín. Byli jsme přivítáni paní průvodkyní, která nám představila fungování JE, bezpečnostní opatření i nároky na práci v kontrolovaném pásmu. Díky virtuální realitě se pak žáci mohli podívat i do jinak nepřístupných prostor elektrárny, podívali se přímo k reaktoru, řídícího centra i do útrob chladící věže.

Následně si žáci prošli interaktivní expozici, kde mohli například přetížit reaktor nebo si vyzkoušet řadu vědomostních kvízů.

Za deváté třídy mockrát děkujeme.

Filip Zhorný

vyvěšeno od: 23. 3. 2023

Vzpoura úrazům

Obrázek - Vzpoura úrazům

Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky (VZP ČR) VZPoura úrazům je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Formou bezplatných besed jsou děti informovány o tom, jak úrazům a jejich následkům účinně předcházet.

vyvěšeno od: 22. 3. 2023

Veselé zoubky v 1.E

Obrázek - Veselé zoubky v 1.E     Jak se správně starat o své zoubky, aby byly zdravé? To už naši prvňáčci dobře znají a to díky preventivnímu projektu Veselé zoubky. Součástí projektu byl interaktivní program, kde se děti pomocí zajímavých úkolů, kvízů a doplňovaček seznámily se zásadami prevence a péče o zuby.

vyvěšeno od: 22. 3. 2023

Mistryně ČR ve snowboardcrossu žákyní 7.A

Obrázek - Mistryně ČR ve snowboardcrossu žákyní 7.A     Titulem mistryně České republiky se může pyšnit Zuzana Kočanová ze 7.A. Získala jej ve stejné disciplíně jako olympijská vítězka Eva Samková – ve snowboardcrossu. A že možná jednou půjde v jejích šlépějích, naznačuje suverénní způsob, jakým si vodňanská rodačka pro zlato na závodech na Dolní Moravě dojela: vyhrála všechny své jízdy-rozjížďku, semifinále i velké finále.

vyvěšeno od: 21. 3. 2023

4.B v galerii - doba bronzová

Obrázek - 4.B v galerii - doba bronzová

Ve čtvrtek 16.3.2023 jsme se s žáky vypravili do vodňanské galerie na výstavu o době bronzové.

Paní průvodkyně nás usadila do sálu, kde dětem výstavu krátce představila a pustila jim film. Poté si s dětmi povídala o tom, jak lidé v době bronzové žili, jak vůbec bronz vyráběli a k čemu používali.

Zimní pobyt ve Stožci

Obrázek - Zimní pobyt ve Stožci

Ve dnech 6.3. - 8.3.2023 se naše třída 5.A zúčastnila ekologicko - přírodovědného pobytu ve Stožci. Ráno jsme se sešli na nádraží. Jeli jsme vlakem  a všichni se na nové zážitky velmi těšili. Cesta rychle uběhla. Někteří z nás zapomněli doma čepice a tak prvním překvapením pro nás byly poletující sněhové vločky. Když jsme dorazili na místo, tak jsme si rozdělili pokoje a seznámili se  s několika  pravidly, které budeme dodržovat během pobytu.

vyvěšeno od: 20. 3. 2023

Jak jsme se vydali do doby bronzové

Obrázek - Jak jsme se vydali do doby bronzové     V pátek 10. března jsme strávili část vyučování ve vodňanské Městské galerii na komentované prohlídce výstavy „Jak se žilo v době bronzové“. V krátkém filmu jsme se seznámili se způsobem tehdejší výroby bronzových předmětů. Prohlédli jsme si spoustu zajímavých předmětů, které byly běžnou výbavou lidí v době bronzové (zbraně, oděvy, nádoby, šperky). Dozvěděli jsme se, jakými potravinami se tehdy lidé nejčastěji živili. Zkusili jsme si umlít mouku z pšenice na velkém kamenném mlýnku. Ve vitrínách jsme si prohlédli skutečné vykopávky z doby bronzové z nedalekého okolí Vodňan. K výstavě jsme se v následujícím týdnu ještě vraceli, např. při matematice nad pracovním listem o době bronzové. Při dramatické výchově jsme si vzájemně sdělovali zážitky z výstavy.

Anglické divadlo Fun Fair Mystery

Obrázek - Anglické divadlo Fun Fair Mystery

Dne 15.3.2023 žáci 4. a 5. ročníků měli možnost shlédnout anglické divadelní představení Fun Fair mystery.

Děti se staly aktivními agenty, kteří měli v průběhu představení vyřešit záhadu – kam se ztratila asistentka Kiki. Na základě různých indicií přehrávaných v pomyslných videích, odhalovali skutečnosti jejího zmizení. Mezi hlavní podezřelé patřil vlkodlak, upír, klaun a doktor Frankenstein. Tyto postavy jim měly objasnit, co se s Kiki stalo.

Žáci měli jedinečnou možnost slyšet v mluveném projevu rodilé mluvčí, reagovat na jejich pokyny.

V galerii naleznete výtvarné ztvárnění tohoto představení očima žáků 4. D.

Workshop – SOU Písek

Obrázek - Workshop – SOU Písek     Začátkem března proběh ve spolupráci se SOU Písek workshop pro žáky šestých a sedmých ročníků na Bavorovské. Během programu si žáci zhotovili dřevěný výrobek.
J. Straka