vyvěšeno od: 13. 6. 2022

Výlet Praha 5.C a 5.D

Obrázek - Výlet Praha 5.C a 5.D     Poslední květnový den jsme vyrazili na výlet do Prahy. Naším cílem bylo LETIŠTĚ Václava Havla, kde proběhla velmi zajímavá exkurze. Následně jsme se přesunuli k PRAŽSKÉMU HRADU a Nerudovou ulicí, dále přes Malostranské náměstí jsme došli až na Karlův most. Jak se nám líbilo, co jsme vše viděli.....si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

vyvěšeno od: 13. 6. 2022

Spolupráce v Pč se SOU Písek

Obrázek - Spolupráce v Pč se SOU Písek     V průběhu května a června proběhl ve spolupráci se SOU Písek workshop zaměřený na práci se dřevem. Během programu si žáci šestých a sedmých ročníků vytvořili malý výrobek. J. Straka

vyvěšeno od: 10. 6. 2022

Šesťáci na exkurzi v Protivíně

Obrázek - Šesťáci na exkurzi v Protivíně

Osmého června vyrazili žáci šestého ročníku v rámci Environmentální výchovy a osvěty do Protivína, kde absolvovali program zaměřený na život a význam včely medonosné.

Exkurzi organizoval pan učitel Straka, který ve zúčastněných třídách vyučuje přírodopis.
Program exkurze byl realizován na dvou stanovištích. V Městské galerii Kaplanka si žáci prohlédli výstavu zaměřenou na tradici včelařství v Protivíně.

Beseda se spisovatelem Hynkem Klimkem

Obrázek - Beseda se spisovatelem Hynkem Klimkem

V úterý se žáci 3.B vydali na besedu se spisovatelem Hynkem Klimkem. Pan spisovatel náš přivítal, představil sebe a svoje knihy a děti se mohly ponořit do světa různých strašidel a nadpřirozených bytostí.

Pan Klimek dětem vyprávěl všelijaké pověsti, hlavně ze Šumavy a různých částí Čech, ale v jeho příbězích jsme zavítali také například do Skotska nebo Vietnamu. V pověstech, se kterými nás seznámil, vystupovali draci, bezhlavá postava, třínohý jelen, kouzelná světélka a další tajuplné i strašidelné postavy. Kluci i holky byli ale stateční a vůbec se nebáli.

Na závěr besedy nám ukázal pan Klimek své knihy a prozradil dětem, že si je mohou vypůjčit také v naší městské knihovně ve Vodňanech. Beseda se nám líbila a žáci si odnášeli pěkný zážitek.

Alexandra Jedlisková, 3.B

Ekologický týden v 1.E

Obrázek - Ekologický týden v 1.E

V tomto týdnu plnili žáčci eko výzvy-sprchovat se do 2 minut, dojít do školy pěšky a další.

Jednou z vítězek byla Laurinka, která bydlí na Čavyni a domů opravdu došla pěšky. Vítězové si mohli vytvořit program jedné vyučovací hodiny podle svého přání. Děti si zvolily diskotéku.

Týden vyvrcholil exkurzí na Rumpold, která byla velmi zajímavá a dodala nám chuť k dalšímu třídění odpadu.

Den dětí ve 3.B

Obrázek - Den dětí ve 3.B     Konečně se žáci 3.B dočkali a přišel datum 1.6., na který se všichni těšili, ano Den dětí. A proč byl tak skvělý? No přece proto, že jsme se nemuseli učit a mohli si celý den hrát a prožít spoustu zábavy a pohybu.

vyvěšeno od: 8. 6. 2022

Ornitologie v 1.E a 1.D

Obrázek - Ornitologie v 1.E a 1.D     V brzkých ranních hodinách natahal pan ornitolog RNDr. Petr Veselý, Ph. D a jeho student na Lázni sítě, aby zde pro žáky naší školy nachytal ptactvo. Odchyt byl velice úspěšný a tak nejprve studenti z gymnázia a pak prvňáci z Výstavní budovy zblízka viděli mnoho druhů ptáků, kteří žijí v našem okolí. Ukázky byly doprovázené poutavým a vtipným komentářem, následovalo okroužkování každého ptáka a jeho vypuštění.

vyvěšeno od: 8. 6. 2022

Den s chemií pro 8. D

Obrázek - Den s chemií pro 8. D

Žáci 8. D měli možnost navštívit blok nazvaný Den s chemií. Podle jejich reakcí se jim dvě hodiny strávené s chemickými pokusy velmi líbily.

3. června jsme měli Den s chemií. Program byl dobrý, za správné odpovědi jsme dostávali odměny, později i klíčenky a tabulky prvků. Viděli jsme hodně zajímavých pokusů, např. výbuch střelného prachu, zkoušeli jsme, co nejrychleji hoří, pak nám paní udělala zmrzlinu.

Lilly, 8.D

vyvěšeno od: 6. 6. 2022

Den dětí na Bavorovské

Obrázek - Den dětí na Bavorovské     Žáci 9.DE uspořádali ve středu 1.6. pro 1. stupeň Den dětí. Bylo připraveno 15 stanovišť a disciplín jako například hod na cíl, střelba na terč z airsoftových zbraní, skok v pytli, překážková dráha, ochutnávka jídel poslepu, skok přes švihadla, běh s míčkem, střelba na branku, malba na obličej, puzzle, hádání po hmatu a další hry na bystrost či rychlost. Žáci postupně získávali razítka za návštěvu stanovišť a na konci všechny čekala sladká odměna a diplomy. Všichni jsme si užili slunečné dopoledne a všem třídám děkujeme za účast. Našim deváťákům děkujeme za svědomité naplánování a realizaci tohoto příjemného dne.
R. Sarauerová a J. Straka

vyvěšeno od: 3. 6. 2022

AKCE A INFORMACE PRO PŘEDŠKOLÁKY

Obrázek - AKCE A INFORMACE PRO PŘEDŠKOLÁKY

Důležité dokumenty pro rodiče budoucích prvňáčků naleznete zde.