vyvěšeno od: 30. 5. 2019

Návštěva školy ze Zwieselu

Obrázek - Návštěva školy ze Zwieselu

Během školního roku se v Bavorovské ulici konal kroužek němčiny, který byl v květnu zakončen dvěma exkurzemi. Naši žáci se seznámili s bavorskými žáky z Mittelschule Zwiesel a měli tak možnost navzájem konverzovat v cizím jazyce a získat nové přátele.

vyvěšeno od: 27. 5. 2019

Informace k testování v rámci modelu kvality školy v ZŠG Vodňany

Obrázek - Informace k testování v rámci modelu kvality školy v ZŠG Vodňany

Vážení rodiče/ zákonní zástupci,
dne 27. 5. 2019 dostanou žáci písemnou informaci, jak se přihlásit k testování Kvalita školního života žáků. Tento den obdrží rodiče/ zákonní zástupci na svůj email uvedený v informovaném souhlasu informace o přístupu k Anketě pro rodiče. Prosím o vyplnění dotazníků do 10. 6. 2019.
Děkuji za spolupráci.

Mgr. Jarmila Rybáčková

vyvěšeno od: 21. 5. 2019

Obrázek - Ovoce do škol

Celý školní rok dostávají děti pravidelně jednou týdně jeden kus ovoce. V úterý 21. 4. však naše třída obdržela 2 bedny plné ovoce a zeleniny. V rámci projektu Lidské tělo a zdraví, jsme se tento den učili o zdravé stravě a přímo ve škole jsme si připravili různé dobroty z těchto surovin. Děti „vařily“ ve skupinách a na závěr byl společný raut. Všichni šli domů plni vlákniny, vitamínů a minerálů.

vyvěšeno od: 19. 5. 2019

Den matek

Obrázek - Den matek

Protože každá maminka si ke svému svátku zaslouží malou pozornost, proto jsme v rámci Výtvarné výchovy a Praktických činností, vyrobili se žáky tříd 3.C a 4.E voňavý dáreček. Vlastnoručně vyrobené mýdlo a přání pro maminku si z hodiny odnesl každý žák. Se žáky třídy 4.C jsme vyráběli přání a přívěšek na klíče. Doufáme, že každou maminku potěšil výrobek svého dítěte.
Mgr. Bečková Tereza

vyvěšeno od: 19. 5. 2019

Ptáci na jaře

Obrázek - Ptáci na jaře

O tom, jací ptáci žijí v okolí naší školy, se mohli prvňáci z Výstavky přesvědčit při odchytu ptáků u rybníka Šítov v pátek 3. května. Odchyt provedl RNDr. Petr Veselý, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty v Českých Budějovicích. Děti se pokusily své zážitky popsat. Jak se jim to povedlo? Posuďte sami.

vyvěšeno od: 15. 5. 2019

Lehko-atletická olympiáda

Obrázek - Lehko-atletická olympiáda

Sportovní nadání našich žáků bylo otestováno při lehkoatletické olympiádě, kde své síly změřili mladší žáci (6. a 7. ročníky) a druhý den starší žáci (8. a 9. ročníky).

Každá třída dostala věcnou cenu s diplomem. Žáci, kteří uspěli ve svých disciplínách si nejlepšími výkony vysloužili nominaci do okresního kola v Blatné.

vyvěšeno od: 14. 5. 2019

Falafel na jídelním lístku

Obrázek - Falafel na jídelním lístku     K dnešnímu úternímu obědu si pro Vás paní kuchařky ve Školní jídelně na Bavorovské ulici připravily další nové zajímavé jídlo. Jedná se o orientální pochoutku z cizrny – FALAFEL. Do této cizrnové směsi je zabaleno vejce a celé je to osmažené dozlatova. Doufáme, že budeme mít i s tímto novým receptem úspěch jako u kapřího masa. Určitě ani nepoznáte, že jste měli k obědu málo oblíbené luštěniny.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 9. 5. 2019

Jarní besídka ŠD Alešova s čokolínou

Obrázek - Jarní besídka ŠD Alešova s čokolínou     V tělocvičně ZŠG Alešova se v pátek 12. dubna rozezněly tóny kytary. Děti ze ŠD se naučily jarní básničky a písničky a na druhé velikonoční besídce je společně přednesly rodičům a prarodičům. Po besídce jsme se všichni přesunuli do jídelny, kde na nás čekala paní Navarová s plnými bednami čokolíny.

vyvěšeno od: 9. 5. 2019

„STONOŽKOVÉ" TVOŘENÍ aneb DĚTI DĚTEM

Obrázek - „STONOŽKOVÉ     Měsíc duben se v hodinách výtvarné výchovy na naší škole nesl v duchu příprav na již tradiční prodejní – charitativní – akci „STONOŽKA". Žáci i paní učitelky se několik týdnů pečlivě připravovali a společně tvořili výrobky s jarní tematikou, aby je 16. 4. mohli nabídnout k prodeji před budovou ZŠG Vodňany Alešova a vydělané prostředky pak odeslat hnutí "Na vlastních nohou", které darovanou sumu použije na pokrytí potřeb dětí v těžkých životních situacích.

vyvěšeno od: 7. 5. 2019

Jan Amos by měl radost!

Obrázek - Jan Amos by měl radost!     Velikonoce patří k nejdůležitějším světovým svátkům a ke svátkům patří tradice. I na vodňanské základce v prostorách budovy Alešovy ulice se rádi držíme těch svých.
V letošním roce, kdy uběhne 400 let od vydání Komenského spisu Listové do nebe, si znovu připomínáme Učitele národů akcí, která nese jeho jméno.