vyvěšeno od: 10. 11. 2019

Podzimní tvoření a mlsání

Obrázek - Podzimní tvoření a mlsání    Jak už jsme si ve ŠD zvykli, každých čtvrt roku připravujeme pro děti větší akci, kdy se snažíme propojit kroužek sportovní, výtvarný a vaření. Každé oddělení si něco přichystá a děti si postupně ve skupinách něco vyrobí, upečou či uvaří a v tělocvičně si zasportují a zasoutěží. Letošní první akcí bylo "Podzimní tvoření a mlsání".

vyvěšeno od: 9. 11. 2019

Halloweenské pečení na kroužku vaření

Obrázek - Halloweenské pečení na kroužku vaření    Z dotačního programu jsme letos na kroužky do školní družiny dostali pomůcky, které nám pomohou dělat naší činnost zajímavější a zábavnější. Jednou z pomůcek byla halloweenská forma na pečení. Samozřejmě jsme toho museli využít a něco strašidelného upéct. Ušlehali jsme těsto, obarvili potravinářským barvivem, dali do formy, upekli a nakonec dozdobili bílkovým sněhem. A aby se děti během pečení nenudily, vyváleli si ještě z připraveného těsta hrozivé prsty čarodějnice. Místo nehtů použily mandle, krev nahradila marmeláda. A výsledek ...."děsivý".

vyvěšeno od: 9. 11. 2019

Nástěnka v prodejně Jihočeská drůbež

Obrázek - Nástěnka v prodejně Jihočeská drůbež    Až do října letošního roku připravovala nástěnku v podnikové prodejně Jihočeská drůbež paní vychovatelka Jarmila Chánová s dětmi ze ŠD ve Výstavní ulici. Od listopadu se na výzdobě podílejí děti z kroužku "Dovedné ruce" ze ZŠ-Bavorovská. Doufám, že se jim to bude dařit také tak skvěle a nástěnka se bude líbit.

vyvěšeno od: 4. 11. 2019

Informace ke stávce

Obrázek - Informace ke stávce

Základní škola a Gymnázium Vodňany

ČMOS pracovníků školství vyhlásil na středu 6. 11. 2019 jednodenní stávku.

Odborová organizace naší školy projednala se zaměstnanci rozsah a formu připojení k této stávce. Většina zaměstnanců se ke stávce připojila.

Z tohoto důvodu bude škola  - Základní škola Alešova, Bavorovská a Výstavní mimo provoz, nebude probíhat výuka, školní družina nebude v provozu. Výuka bude pokračovat od čtvrtka 7. 11. 2019.

Výuka na gymnáziu bude probíhat podle rozvrhu.

Ve Vodňanech 4. 11. 2019
Mgr. Jarmila Rybáčková - Ředitelka školy
Mgr. Jana Vršecká - Předsedkyně odborové organizace

Důvod stávky.doc

vyvěšeno od: 24. 10. 2019

pobytový program v SEV Stožec

Obrázek - pobytový program v SEV Stožec     Na začátku října navštívili žáci sedmých ročníků z Bavorovské Středisko Environmentální Výchovy (SEV) Stožec. Během dvoudenního pobytu se dozvěděli mnoho zajímavých informací o přírodě v NP Šumava. Děti si prohloubily znalosti ve 3 výukových programech: Vítejte v NP Šumava, Šumava rysíma očima a Ptačí říše.

vyvěšeno od: 23. 10. 2019

Ekologický kurz ve Stožci

Obrázek - Ekologický kurz ve Stožci

Ekologický kurz ve Stožci v prostředí šumavské přírody, kterou absolvují vždy žáci tercie, se letos konal 9. – 11. října.

Očekávání krásně zbarveného podzimu na Šumavě nám tentokrát pokazilo deštivé počasí.

vyvěšeno od: 18. 10. 2019

Výtvarná soutěž na Výstavce - září

Obrázek - Výtvarná soutěž na Výstavce - září     Děti ve školní družině si oblíbily výtvarné soutěže, které si každý měsíc vyhlašujeme. První soutěž v tomto školním roce měla zadání- Letíme do vesmíru a objevujeme novou planetu.
Chánová J. vychovatelka

vyvěšeno od: 16. 10. 2019

Listopad 1989 očima Martina Mejstříka

Obrázek - Listopad 1989 očima Martina Mejstříka

Bývalý český politik, antikomunista, jeden z hlavních představitelů a organizátorů studentského hnutí, které se podílelo na rozpadu komunistického režimu v Československu v roce 1989.

Místo konání: Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany (MEVPIS), Na Valše 207, Vodňany

vyvěšeno od: 15. 10. 2019

Preventivní program Do světa

Obrázek - Preventivní program Do světa

Nebudeme se učit, radovaly se děti ze 2.C. Ve třídě během dopoledne proběhl preventivní program. Během něj se děti dozvěděly něco zajímavého o svých kamarádech, hrály hry založené na spolupráci a ohleduplnosti. Těžké bylo najít „ztracené“ spolužáky, „zabrzdit“ auto, ve které jsme se přeměnili a úžasné byly i „závody“ Velká pardubická. Každého jistě potěšilo, když ho spolužák pochválil. Veselé dopoledne jsme zakončili hrou „Dobrý den, pojďte ven“. Závěrem jsme litovali, že nemůžeme v hraní ještě pokračovat.

vyvěšeno od: 15. 10. 2019

Týden knihoven

Obrázek - Týden knihoven

Co nás čeká? Proč tam jdeme? Bude nás to zajímat? Takové otázky padaly od žáků 2.C, když se dozvěděli, že mají jít na návštěvu do knihovny.

Při příchodu se nás přivítala usměvavá paní Martina Hronková.  Na začátku pěkně usadila děti a přečetla knihu Zuza v zahradách od Jany Šrámkové. Následovaly čtyři úkoly, které prověřily, jak dobře jsme příběh poslouchali a co jsme se zatím ve škole naučili. Na závěr jsme se dozvěděli, že po celý školní rok se můžou děti v knihovně účastnit motivační hry Lovci perel - za přečtené knížky budou sbírat perly, které v červnu mohou směnit za drobné odměny.

Návštěva se nám moc líbila. Děkujeme všem zaměstnancům knihovny, kteří se na přípravě podíleli a těšíme se na další příjemná setkání.