vyvěšeno od: 9. 12. 2019

Mikulášská nadílka na Bavorovské a Výstavní

Obrázek - Mikulášská nadílka na Bavorovské a Výstavní

Šesté prosincové dopoledne obcházel školu svatý Mikuláš doprovázený čerty a anděly. Jejich první kroky vedly k našim nejmenším žáčkům. Nezapomnělo se zde na básničku a písničku, a proto nám čerti do pekla nikoho neodnesli. Děti dostaly sladkosti, čerti pořádně proběhli třídou, a pokud snad někoho polekali, byli tu krásní andělé, kteří děti uklidnili.

Za hezkou akci děkujeme našim sedmákům z Bavorovské.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 28. 11. 2019

Nástěnka v prodejně VD

Obrázek - Nástěnka v prodejně VD

Tentokrát děti ze školní družiny na Bavorovské ul. vytvořily nástěnku v prodejně Vodňanské drůbeže doslova "čertovskou".

Čerti v pekle hospodaří
mastí karty,buřty vaří,
a když mají dlouhou chvíli,
vaří v kotli čertoviny.

vyvěšeno od: 27. 11. 2019

Zveme Vás na jarmark

Obrázek - Zveme Vás na jarmark

V sobotu, 30.11., bude probíhat již tradiční vánoční jarmark naší školy. Přípravy jsou v plném proudu, děti vyrábí ostošest.

Těšíme se na Vaší návštěvu a doufáme, že Vám naše výrobky udělají radost.

Bobřík informatiky

Obrázek - Bobřík informatiky     Bobřík informatiky je mezinárodní soutěž, která zkouší informatické myšlení žáků. Testové úlohy jsou otevřené na webu ibobr.cz a žáci si je tedy mohou znovu zkusit. Na konci testu, každý žák vidí získaný počet bodů a může si zpětně prohlédnou své odpovědi. Ke každé úloze je také připojený komentář s postupem řešení a s vysvětlením, jako souvislost měla úloha s informatikou.

vyvěšeno od: 21. 11. 2019

Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky

Obrázek - Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky

Základní škola a Gymnázium Vodňany pořádá v termínu prosinec 2019 – březen 2020 přípravné kurzy pro žáky 5. a 9. tříd základních škol k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka.
Rozpis kurzů naleznete zde.

vyvěšeno od: 21. 11. 2019

Kde všude se skrývá matematika

Obrázek - Kde všude se skrývá matematika

Tak se jmenovala akce na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, kde jsme navštívili přednášky  Flexagony, Matematické paradoxy, Procházka ostrovem poctivců a padouchů, Archimédovy stroje, Caesarova šifra, Optimalizace tvarů a kreslení grafů jedním tvarem. Většina přednášek byla uzpůsobena tak, aby ji byl schopen porozumět student nižšího gymnázia či druhého stupně základní školy.
Akce se nám líbila, dokonce si někteří z nás odnesli odměny za správné výpočty a logické uvažování ve formě sladkostí. Příští rok se určitě vypravíme znovu!

Mgr. Klára Hunešová

vyvěšeno od: 20. 11. 2019

Sametové Vodňany - 2.C a 5.E

Obrázek - Sametové Vodňany - 2.C a 5.E

Letošní 30. výročí sametové revoluce si naše třída připomněla návštěvou výstavy ve vodňanské galerii. Jednalo se o výstavu dobových fotografií pana Burdy, přibližující zejména události  roku 1989  na Vodňansku. Jak jsme se dozvěděli, jenom jejich výběr trval téměř jeden rok. Naší průvodkyní  byla paní Velková, která nám vyprávěla velmi zajímavé a poučné informace z tehdejší doby. Mezi exponáty jsme si mohli také prohlédnout různé věci z doby před více než třiceti lety. Alespoň trochu jsme se tedy  přenesli do doby, kterou známe jen z vyprávění. Další informace, poznatky a  fakta z  tohoto období našich českých dějin se postupně budeme dozvídat i v hodinách dějepisu.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 20. 11. 2019

Družina ve Výstavní ulici

Obrázek - Družina ve Výstavní ulici     Soutěže v šikovnosti pořádáme v družině alespoň jeden den v týdnu. Děti soutěže hodně baví a ani si neuvědomují, že rozvíjí postřeh, pozornost a jemnou motoriku.
Chánová

vyvěšeno od: 13. 11. 2019

Vánoční JARMARK

Obrázek - Vánoční JARMARK

vyvěšeno od: 11. 11. 2019

Bezva Den

Obrázek - Bezva Den     V úterý 1. října se dveře všech budov naší školy otevřely dokořán a uvnitř se pedagogové i žáci těšili na návštěvu rodičů a přátel školy. Byl totiž BezvaDen, den otevřených dveří.
Přálo nám i počasí, které do svého repertoáru zařadilo slunný a teplý den, takže mohly proběhnout všechny venkovní aktivity.