Vánoční besídka 1. stupně

Obrázek - Vánoční besídka 1. stupně    Poslední školní den v tomto kalendářním roce se uskutečnila tradiční vánoční besídka prvního stupně na Bavorovské ulici.
Každá třída si připravila program (hrané scénky, pěvecké vystoupení, recitace básniček, ...) pro ostatní spolužáky.

Vánoční desetiboj

Obrázek - Vánoční desetiboj

Poslední školní den tohoto kalendářního roku se v budově základní školy v Alešově ulici nesl ve znamení přátelského zápolení mezi třídami druhého stupně.

Vánoční desetiboj patří ke kláním, ve kterém se může každý žák „najít“ a uplatnit svůj talent.

Výlet do krokodýlí ZOO

Obrázek - Výlet do krokodýlí ZOO     Začátkem prosince žáci šestých tříd navštívili krokodýlí ZOO v Protivíně a místní infocentrum. Dozvěděli se různé zajímavosti o vlastnostech a chování krokodýlovitých plazů. Mohli si prohlédnout vybrané zástupce i vystavené exponáty koster. V infocentru byly k vidění i kostry velkých savců, např. žirafy, nosorožce, divokého prasete či varana komodského. Také zde byla pro inspiraci výstava maket zámků postavených ze špejlí a několika obrazů. Exkurze byla jistě zajímavým zpestřením běžné výuky.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 19. 12. 2018

Vánoční besídka ŠD

Obrázek - Vánoční besídka ŠD     Na 40 dětí zpívalo ve velké tělocvičně vánoční písně za doprovodu kytary a flétny. Po obrovském potlesku se děti s rodiči přesunuli do třídy, kde společně tvořili vánoční přáníčka všeho druhu.
Přejeme veselé Vánoce.

vyvěšeno od: 10. 12. 2018

Ježíškova vnoučata

Obrázek - Ježíškova vnoučata     Český rozhlas zorganizoval akci s názvem "Ježíškova vnoučata", kdy lidé podporují důchodce v domovech pro seniory. Naše děti z celé školy se akce zúčastňují a vyrábějí vánoční přáníčka. Doufáme, že naše výrobky dokáží vykouzlit úsměv na tvářích našich starších spoluobčanů.
www.jeziskovavnoucata.cz

vyvěšeno od: 9. 12. 2018

Vyhlášení volných dnů

Obrázek - Vyhlášení volných dnů    Oznamuji, že na dny 3. a 4. ledna 2019 jsem vyhlásila volné dny dle §24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. (Zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání) pro všechny třídy základní školy a gymnázia.

vyvěšeno od: 5. 12. 2018

Škola i mimo školu

Obrázek - Škola i mimo školu     Mimo školu se už letos na podzim dostaly mj. třídy šestých ročníků, a to při výlovu rybníka. Na setkání před Betlémem se pak do MěKS vydaly třídy prvního stupně ZŠ Bavorovská, třída 3.C navíc v Městské Galerii poznávala své město.
Pravidelně v těchto týdnech vyráží nejen mimo školu, ale často i mimo město žáci vycházejích ročníků.

vyvěšeno od: 4. 12. 2018

Telegraficky ze školních lavic

Obrázek - Telegraficky ze školních lavic

I v zimním období probíhají plavecké kurzy. Výcvik již zdárně ukončily třídy 2.AB, naopak na jeho začátku jsou třídy 2.CD, 3.CD a 4.AB.

V plném proudu jsou také preventivní programy. Účastní se jich všechny součásti školy, tedy žáci 1. i 2. stupně a gymnázia. O náplni preventivních programů více v příštím čísle.

vyvěšeno od: 4. 12. 2018

Setkání před Betlémem

Obrázek - Setkání před Betlémem     V pátek 30.11.2018 děti naší školy navštívily divadelní představení Víti Marčíka "Setkání před Betlémem", které se konalo v Kulturním domě.

vyvěšeno od: 3. 12. 2018

Vánoční jarmark ohlásil začátek adventu

Obrázek - Vánoční jarmark ohlásil začátek adventu    V prosinci roku 2018 proběhla v rámci naší školy, konkrétně před budovou školy v Alešově ulici, již tradiční akce s názvem Vánoční jarmark. Samotné akci předcházelo mnoho příprav, a to jak ze strany učitelů, tak zejména dětí, žáků naší školy. Pilně pracovali žáci nejen na druhém, ale i na prvním stupni budovy Alešova, Bavorovská, Výstavní i Gymnázia a ve školních družinách. Svou pomocí neváhali přispět i někteří rodiče.