vyvěšeno od: 8. 1. 2024

Tři králové a jejich dary v 0.PT

Obrázek - Tři králové a jejich dary v 0.PT     Tento týden se v přípravné třídě nesl v tématu tří králů a jejich darů, a to zejména kadidla a myrhy. Díky nim jsme procvičovaly několik našich smyslů. Sluch – jak praská uhlík, když se zapaluje. Zrak – pozorovaly jsme, jak kouř umí čarovat různé tvary. A zejména pak čich – kdy jsme při relaxaci čichaly, jak roztavená kouřící pryskyřice kadidla a myrhy voní. Všem se to sice moc líbilo, ale všem to úplně nevonělo

vyvěšeno od: 8. 1. 2024

2. lekce plaveckého výcviku 0.PT

Obrázek - 2. lekce plaveckého výcviku 0.PT

Hned v první školní den, v novém roce 2024, se přípravná třída vydala do Písku na další lekci plaveckého výcviku. Některé děti byly nemocné, ale jiné, které s námi nebyly před Vánoci, se zase vrátily, a tak se děti prostřídaly (snad se příště dají tyhle dvě skupiny dohromady a pojede nás co nejvíce). Děti si lekci opět užily a plavání je moc bavilo. Do školy se skupina „želviček“ (tak děti pojmenovaly svou plaveckou skupinu přípravné třídy) vracela sice unavená, ale s úsměvem na tváři, což je nejdůležitější. Další lekce nás čeká opět za týden ve středu.

vyvěšeno od: 3. 1. 2024

Vzpomínání na čas předvánoční

Obrázek - Vzpomínání na čas předvánoční

Celý předvánoční týden se ve 4. C nesl v duchu adventního zpomalení tempa a těšení se na Vánoce. Předvánoční čtvrtek jsme si užili ve znamení kultury a radosti. V kulturním domě jsme zhlédli velmi povedenou Vodňanskou pohádku. Poté jsme navštívili seniory v Centru sociální pomoci, předali seniorům vlastnoručně vyrobená přáníčka a zazpívali jim „naši“ vánoční písničku. Bylo to moc milé setkání, které obohatilo a pohladilo všechny zúčastněné. Moc nás potěšilo pozvání, abychom se zase někdy do Centra přišli podívat. Rádi! Poslední (a nejdelší) zastávka byla v Městském muzeu a galerii, kde jsme měli domluvenou prohlídku výstavy papírových a keramických betlémů s poutavým výkladem paní Velkové. Dozvěděli a připomněli jsme si spoustu informací a nakonec jsme si mohli užít tvůrčí chvíle v inspirativním prostředí galerie při vytváření vlastních papírových betlémků.

Za 4. C Miluše Livečková – třídní učitelka

PF 2024

Obrázek - PF 2024

Ukončení roku 2023

Obrázek - Ukončení roku 2023

Dneska jsme v přípravné třídě slavnostně zakončili rok 2023. Moc jsme si to užili a „konec roku“ patřičně oslavili. Bylo cukroví, zpívání, dárečky, ale i přípitek a prskavky. Všem přejeme klidné Vánoce a nový rok naplněný pohodovými dny a pochopitelně hlavně zdraví.

Plavecký výcvik 0.PT

Obrázek - Plavecký výcvik 0.PT     Ve středu 20.12.2023 začala přípravná třída jezdit do písecké plavecké školy. Děti byly nejdříve chvilku v malém „dětském“ bazénu a pak přešly do velkého bazénu, kde se ze začátku někteří trochu báli, ale během chvilky se všechny strachy rozpustily, a nakonec to všechny moc bavilo a užily si to. Další lekce nás čeká hned po novém roce. Už teď se všichni moc těší.

PŘEDVÁNOČNÍ KONCERT

Obrázek - PŘEDVÁNOČNÍ KONCERT

5.A si připravila pro 1. stupeň krátké vystoupení s vánočními koledami.

Chtěli jsme trochu zpříjemnit předvánoční dopoledne.

Krásné Vánoce přeje 5.A

vyvěšeno od: 21. 12. 2023

ÚDIF – Úžasné divadlo fyziky

Obrázek - ÚDIF – Úžasné divadlo fyziky

Předvánoční středa byla ve znamení Fyziky, Chemie a pokusů. Naši školu navštívili performeři Vojta a Kája z Úžasného divadla fyziky (ÚDIF). Vojta s Kájou si pro žáky druhého stupně připravili dvě vystoupení. Pro 6. a 7. třídu to bylo představení s názvem Vší silou. Balancovalo se na žebříku, rozbíjel se ořech o hlavu, žáci zjistili, kolik balónků je unese a na závěr se pouštěli kouřové kroužky, které sklidily obrovský úspěch.

Na osmáky a deváťáky čekal show plná ohně, výbuchů a plamenů. Viděli, jak může voda podpořit hoření, jak teče a hoří propan-butan a na závěr viděli co se stane, když se hořící olej hasí vodou.

Děkujeme a těšíme se na další návštěvu.

Filip Zhorný

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 20. 12. 2023

Prosinec ve ŠD na Bavorovské

Obrázek - Prosinec ve ŠD na Bavorovské

S koncem roku a začínajícím adventem se nám ve ŠD nahromadilo hned několik akcí.

Na začátku měsíce se jako tradičně v tělocvičně školy konalo čertovské sportovní odpoledne. Kromě her a soutěží jsme také vyhodnotili nejlepší čertovský ohoz a každý zúčastněný si odnesl sladkou odměnu.

vyvěšeno od: 20. 12. 2023

Vánoční klání ve vybíjené 5.A a 5.B

Obrázek - Vánoční klání ve vybíjené 5.A a 5.B

Ve středu 20.12. se třídy 5.A a 5.B sešly v tělocvičně, aby uskutečnily již tradiční souboj ve vybíjené. Družstva se rozdělila na holky a kluky a hra mohla začít. Děti se pustily do hry s velkým zápalem, všichni se zapojili, aby svému mužstvu co nejvíce pomohli zvítězit a kdo zrovna nehrál, fandil a povzbuzoval svého favorita.

Věřím, že jsme si všichni sportovní hodinu užili, a jak se říká, Sláva vítězům, čest poraženým. Pochvalu si zasloužil každý, a proto si děti odnášely sladkou odměnu za účast.

Alexandra Jedlisková