vyvěšeno od: 23. 1. 2019

Preventivní programy na ZŠG Vodňany

Obrázek - Preventivní programy na ZŠG Vodňany     Předcházení rizikovému chování dětí. To je hlavní účel preventivních programů pořádaných na Základní škole a Gymnáziu Vodňany. V prvním pololetí tohoto školního roku se jich účastnilo 15 tříd naší školy. Témata byla přizpůsobena věku a situaci ve třídě, a tak například žáci sedmých tříd prošli zážitkovými aktivitami na téma emoce, žáci šestých tříd zažili aktivity na posílení třídního kolektivu (vzhledem k jejich přechodu na druhý stupeň) a tak dále.

vyvěšeno od: 11. 1. 2019

Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky

Obrázek - Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky     Základní škola a Gymnázium Vodňany pořádá v termínu únor – březen 2019 přípravné kurzy pro žáky 5. tříd základních škol k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka.
Více informací zde.

Přijímací zkoušky nanečisto 2019

Obrázek - Přijímací zkoušky nanečisto 2019
  • pro žáky po 5. ročníku (osmiletý obor)
  • pro žáky po 9. ročníku (čtyřletý obor)

Přijímací zkoušky nanečisto (test CERMATu) se uskuteční na našem gymnáziu v pátek 25. ledna 2019 od 08:00 hodin.

Přihlašování je možné prostřednictvím on-line formuláře do 23. 1. 2019

Cena: 100,- Kč. Úhrada bude možná pouze převodem.

Výsledky budou zveřejněny pod anonymním ID na webu školy.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 3. 1. 2019

Štědrovečerní večeře s kroužkem vaření

Obrázek - Štědrovečerní večeře s kroužkem vaření

Stejně jako předešlý rok se konalo netradiční vaření v ŠD Bavorovská, a to „Štědrovečerní vaření“. Sešli jsme se ve školní družině, prostřeli jsme stoly, udělali výzdobu a usedli. Na sváteční tabuli nechyběly řízky, bramborový salát a nechyběl dokonce ani přípitek. S přiťuknutím a přáním štěstí v novém roce, jsme mohli usednout a začít „večeřet“. Po večeři nás čekalo ještě zdobení vánočního cukroví, které děti v rámci kroužku napekli. Jsem ráda, že děti vaření baví. Přeji nám hodně dobrých receptů a jídel v novém roce.
Martina Vlková

Finanční gramotnost

Obrázek - Finanční gramotnost    Během prosince se žáci devátých tříd a kvarty gymnázia vzdělávali v oblasti finanční gramotnosti. V rámci čtyřech lekcí předala paní Ing. Petra Melcherová, která je lektorkou finanční gramotnosti a pět let finanční poradkyní, základní vědomosti o tvorbě rodinného rozpočtu, jeho zajištění a také se věnovala finančními desateru - tedy jak „nenaletět“ a na co si dát ve financích pozor.

vyvěšeno od: 2. 1. 2019

Vánoční dílna

Obrázek - Vánoční dílna    V pátek 14. prosince proběhly na ZŠ Bavorovské  vánoční dílny. Děti z prvního stupně a jejich rodiče, prarodiče a sourozenci si tak mohli před Vánocemi  vyrobit pěknou ozdobu k navození domácí vánoční atmosféry.

Vánoční besídka 1. stupně

Obrázek - Vánoční besídka 1. stupně    Poslední školní den v tomto kalendářním roce se uskutečnila tradiční vánoční besídka prvního stupně na Bavorovské ulici.
Každá třída si připravila program (hrané scénky, pěvecké vystoupení, recitace básniček, ...) pro ostatní spolužáky.

Vánoční desetiboj

Obrázek - Vánoční desetiboj

Poslední školní den tohoto kalendářního roku se v budově základní školy v Alešově ulici nesl ve znamení přátelského zápolení mezi třídami druhého stupně.

Vánoční desetiboj patří ke kláním, ve kterém se může každý žák „najít“ a uplatnit svůj talent.

Výlet do krokodýlí ZOO

Obrázek - Výlet do krokodýlí ZOO     Začátkem prosince žáci šestých tříd navštívili krokodýlí ZOO v Protivíně a místní infocentrum. Dozvěděli se různé zajímavosti o vlastnostech a chování krokodýlovitých plazů. Mohli si prohlédnout vybrané zástupce i vystavené exponáty koster. V infocentru byly k vidění i kostry velkých savců, např. žirafy, nosorožce, divokého prasete či varana komodského. Také zde byla pro inspiraci výstava maket zámků postavených ze špejlí a několika obrazů. Exkurze byla jistě zajímavým zpestřením běžné výuky.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 19. 12. 2018

Vánoční besídka ŠD

Obrázek - Vánoční besídka ŠD     Na 40 dětí zpívalo ve velké tělocvičně vánoční písně za doprovodu kytary a flétny. Po obrovském potlesku se děti s rodiči přesunuli do třídy, kde společně tvořili vánoční přáníčka všeho druhu.
Přejeme veselé Vánoce.