vyvěšeno od: 12. 2. 2020

Puťáček a Maškarní bál v ŠD

Obrázek - Puťáček a Maškarní bál v ŠD     Obrázek - Puťáček a Maškarní bál v ŠD     Na poslední dva pátky měsíce února přichystala školní družina v Alešově ulici pro děti dva programy. Nejprve se děti vydají na Pražák, kde přinesou zvířátkům jídlo a v dalším týdnu si budou moci užít den v maskách.
V případě nepřízně počasí se akce prohodí.

vyvěšeno od: 29. 1. 2020

Týden vědy na MEVPISu

Obrázek - Týden vědy na MEVPISu     Koncem ledna se žáci druhého stupně zúčastnili týdne vědy ve středisku MEVPIS Vodňany. Akce byla pořádána pod záštitou FROV JU. V průběhu akce absolvovali žáci programy: Oceán plastů a Boj (se) o vodu. Během programů se všichni formou aktivizujících metod seznámili s vážnou problematikou týkající se plastového odpadu, nedostatku vody a globálních dopadů změny klimatu na lidstvo.

vyvěšeno od: 26. 1. 2020

Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto

vyvěšeno od: 25. 1. 2020

Gympl roku 2019

Obrázek - Gympl roku 2019

Hlasování Gympl Roku je průzkumem mezi studenty a absolventy gymnázií v České republice, jak se jim na jejich gymnáziu studuje nebo studovalo.

Posouzení kvality školy z pohledu studentů a absolventů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí studenti středních škol, nyní studenti základních škol.

Těm chceme projektem pomoci v jejich rozhodování, na jakou školu se přihlásit.
Text: gymplroku.cz

vyvěšeno od: 15. 1. 2020

Máme za sebou první vystoupení!

Obrázek - Máme za sebou první vystoupení!     Od září loňského roku funguje na Bavorovské ulici Hudební kroužek. Vzhledem ke složení „sborečku“ si říkáme Zpěvanky. Hudební kroužek je určen pro žáky 1. stupně.  Náplní kroužku je naučit děti správnému držení těla při zpěvu, jak správně dýchat, intonovat a artikulovat při zpěvu. Kroužek je koncipován jako průprava sborového i sólového zpěvu. Cílem je děti připravit na pěvecké soutěže (Jihočeský zvonek) a na vystoupení školy (Vánoční besídka, besídka pro rodiče,…). Dále děti získají základní dovednosti hry na Orffovy nástroje při doprovodu písní. V prosinci 2019 proběhla tradiční besídka 1. stupně, kde Zpěvanky měly svou pěveckou premiéru. Zazpívaly pásmo vánočních koled. Všem bych chtěla poděkovat za jejich snahu a krásné tóny.
Vedoucí kroužku Mgr. L. Křenková

vyvěšeno od: 15. 1. 2020

Vesmír v 5.C

Obrázek - Vesmír v 5.C

Při hodině přírodovědy jsme začali probírat vesmír. Je to velmi zajímavá látka, všechna ta souhvězdí, meteority a planety. A to byl náš úkol, vytvořit co nejvěruhodnější sluneční soustavu. Tento úkol byl celkem těžký, jelikož jsme museli z velkých papírů vytvořit jednotlivé planety. Nejvíc nám dal zabrat Jupiter a podklad, který jsme museli nabarvit celý na černo. Myslím si, že se nám všechny planety povedly. Od nejmenších planetek, až po největší planety. Když jsme se všichni spojily a každý přidal ruku k dílu, nakonec se nám podařilo sluneční soustavu vytvořit.

Elen Kiewegová 5.C

vyvěšeno od: 8. 1. 2020

Vodňanský kapřík

Obrázek - Vodňanský kapřík     Šachový kroužek působí na ZŠG Vodňany již třetí školní rok. Za tu dobu ho navštěvovala celá řada dětí. Děti, které ho začaly navštěvovat neznaly z pravidel a zásad šachové hry vůbec nic nebo opravdu minimum. Mnoho dětí přestalo kroužek dokonce navštěvovat, protože šachové myšlení „bolí“.

vyvěšeno od: 5. 1. 2020

Vánočně nasvícená ZOO se ŠD

Obrázek - Vánočně nasvícená ZOO se ŠD     Ve čtvrtek 19. prosince jsme s dětmi ze školní družiny na Bavorovské ulici navštívili ZOO Hluboká nad Vltavou. Tento termín jsme vybrali záměrně, protože ZOO v tuto dobu bývá krásně vánočně nasvícena. Odpoledne po vyučování nás autobus dovezl až přímo k bráně zahrady, kde než se setmí, byl pro děti připravený vzdělávací program "Tajemství sovy Hedviky".

vyvěšeno od: 19. 12. 2019

Vánoční dílny na ZŠ Bavorovská

Obrázek - Vánoční dílny na ZŠ Bavorovská     Jak už se stalo tradicí, každý rok pořádá školní družina společně s učiteli z 1. stupně vánoční dílny, nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, prarodiče nebo sourozence. Letošní datum vyšlo na pátek třináctého, tak jsme měli obavy, aby vše klaplo. Zbytečně! Ve 14 hodin se ŠD přemístila do školní jídelny, kde se tvoření konalo.

vyvěšeno od: 18. 12. 2019

Program Bez rizika

Obrázek - Program Bez rizika

V průběhu září a října 2019 jsme za podpory Jihočeského kraje, z dotačního programu pro rok 2019-Podpora prevence kriminality v Jihočeském kraji, uspořádali na Základní škole a Gymnáziu Vodňany čtyři programy všeobecné prevence s názvem Bez Rizika, reg. č. 454-02-006.