vyvěšeno od: 21. 4. 2017

Plavání 1.C a 1.D

Žáci 1. ročníků se zúčastnili plaveckého výcviku v plaveckém bazénu v Prachaticích. Učili se nebát vody, potápět se, lovit předměty ze dna a různé plavecké styly. Za to obdrželi všichni vysvědčení Závěrem proběhly rychlostní závody na 25 m ve volném stylu.

vyvěšeno od: 10. 4. 2017

Přijímací zkoušky na Gymnázium

12. 4. 2017 – Přijímací zkoušky pro čtyřletý obor 1. termín

18. 4. 2017 – Přijímací zkoušky pro osmiletý obor 1. termín

19. 4. 2017 – Přijímací zkoušky pro čtyřletý obor 2. termín

20. 4. 2017 – Přijímací zkoušky pro osmiletý obor 2. termín

vyvěšeno od: 6. 4. 2017

Lidé a svět kolem nás

Zveme Vás na výstavu žákovských a studentských výtvarných prací do sloupové síně Městského úřadu Vodňany.

vyvěšeno od: 5. 4. 2017

Stavitel mostů 2017

Jedna ze sedmi letošních cen Brückenbauer Stavitel mostů 2017 v rámci kategorie instituce – organizace – kulturní iniciativy – partnerské projekty „putuje“ do Vodňan za „Partnerství školy Gymnasium Zwiesel a Gymnázia Vodňany“. Cena je každoročně udělována za neúnavnou, příkladnou a směr udávající práci při prohlubování dobrého sousedství mezi českými a bavorskými sousedními regiony.

Více informací zde.

vyvěšeno od: 3. 4. 2017

Zábavný víceboj v Alešově ulici

Ve čtvrtek 16. března se žáci druhých tříd hned ráno převlékli do sportovního oblečení a s velkým očekáváním vyrazili se svými třídními učitelkami do tělocvičny.

vyvěšeno od: 2. 4. 2017

Jihočeský zvonek 2017

Školní kolo pěvecké soutěže na pobočkách Bavorovská a Výstavní proběhlo ve středu 22. 3. Sešla se plná hudebna zpěváčků i zdatnějších a ostřílených zpěváků. Všechny děti zpívaly s nadšením a radostí. Jako nejlepší určila tříčlenná porota výkony Kateřiny Jakubcové, Barbory Borovkové, Terezy Mrázové, Terezy Froydové a Veroniky Šimákové. Tato děvčata budou reprezentovat naši školu v okresní soutěži ve Strakonicích. Držme jim všichni palce.

vyvěšeno od: 2. 4. 2017

Masopustní úterý v 1.D

Děti si prohlédly prezentaci tradičních karnevalových masek z celého světa a masky si pak také vyrobily. Jak se jim to povedlo, to posuďte sami. Nakonec si užily i masopustní tancovačku.

vyvěšeno od: 30. 3. 2017

Výtvarná dílna

Dne 18.3.2017 se v rámci Dne otevřených dveří  uskutečnila na ZŠ Alešova výtvarná dílna. Dílna probíhala od 10,00 do 13,30 hodin a byla rozdělena na dvě části. V první části se účastníci seznámili se samotvrdnoucí hmotou. Vyráběli z ní výrobky s velikonoční tématikou. Nejoblíbenějším a nejčastějším výrobkem byla ovečka, která se všem účastníkům velice povedla.

vyvěšeno od: 30. 3. 2017

Vítání jara

Dne 17.března 2017 se na ZŠG Vodňany uskutečnilo tradiční vítání jara. Děti z prvního stupně v Alešově ulici připravily před školu krátký program, který byl proložen několika společnými písněmi. Poté se všichni za zvuku řehtaček vydali k řece, kde byla Morana zapálena a vhozena do vody. Tato akce přilákala i obyvatele Vodňan.
Poděkování patří třídním učitelkám, paní učitelce Bukačové za výrobu Morany a paní učitelce Suchanové za hudební doprovod.
Za učitele prvního stupně H. Růžičková

vyvěšeno od: 23. 3. 2017

Pevnost Boyard

V pátek 17. března se žáci 5.D vydali na dobrodružství do daleké, ale známé pevnosti - pevnosti Boyard. Každý už někdy slyšel o tomto místě, plného dobrodružství, soutěžení, hádanek a hlavně zábavy. Žáci 5.D si vše vyzkoušeli na vlastní kůži a na konci je čekala zasloužená odměna.

vyvěšeno od: 13. 3. 2017

Dámský krejčí

Po roce při příležitosti oslav 40leté existence gymnázia repríza našeho úspěšného divadelního představení Dámský krejčí. Přijďte si užít profesionální výkon dnes už z velké části absolventů vodňanského gymnázia a podpořit ho.

vyvěšeno od: 13. 3. 2017

Beseda s Annou Bolavou

Absolventka Gymnázia Vodňany a nositelka prestižní ceny za literaturu Magnesia Litera Anna Bolavá přijala pozvání na besedu, autorské čtení z románu Do tmy a následnou autogramiádu.

Více zde.

vyvěšeno od: 1. 3. 2017

Zápis do prvních tříd

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2017/2018 se bude pro všechny součásti školy konat v budově Alešova, a to v pátek  7.4.2017 od  13.00  do 17.00 a v sobotu 8.4.2017 od 9.00 do 11.00

vyvěšeno od: 20. 2. 2017

Plavecký výcvik čtvrťáků

V období od 30.11.2016 do 8.2.2017 se třídy 4.A, 4.B a 4.C zúčastnily plaveckého výcviku v Písku.

vyvěšeno od: 20. 2. 2017

Návštěva jaderné elektrárny Temelín

Žáci devátých tříd základní školy navštívili infocentrum jaderné elektrárny Temelín. Přečtěte si článek od žákyň z 9.A

vyvěšeno od: 14. 2. 2017

5.D se „poznávala“

Páteční dopoledne se třída 5.D vydala do městského muzea a galerie, kde navštívila výstavu IQPARKU.

vyvěšeno od: 10. 2. 2017

Ohlédnutí za Vánočním jarmarkem

V prosinci roku 2016 proběhla v rámci naší školy, konkrétně před budovou školy v Alešově ulici,  již tradiční akce s názvem Vánoční jarmark. Samotné akci předcházelo mnoho příprav a to jak ze strany učitelů, tak zejména dětí, žáků naší školy. Závěrečný měsíc roku se tak nesl v duchu výtvarně kreativních aktivit, které probíhaly napříč celou základní školou.  Pilně pracovaly děti nejen na druhém, ale i na prvním stupni budovy Alešova, Bavorovská i Výstavní. Svou pomocí neváhali přispět i někteří rodiče.

Více v dokumentu zde

vyvěšeno od: 7. 2. 2017

Souboj čtenářů 2017

Šesťáci po celé České republice budou na jaře opět číst!

90 třídních kolektivů se přihlásilo do osmého ročníku soutěže ve znalosti obsahu knih Souboj čtenářů, kterou realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

vyvěšeno od: 7. 2. 2017

Bobřík informatiky

Vanda Piačková (3.VG) získala 2. místo v ústředním kole Bobříka informatiky v kategorii senior.

V celostátním hodnocení obsadila 22. místo. Blahopřejeme.

vyvěšeno od: 6. 2. 2017

Přijímací zkoušky nanečisto – VÝSLEDKY

Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto zde.