vyvěšeno od: 13. 11. 2023

Halloween s 8.A pro žáky 1. stupně

Obrázek - Halloween s 8.A pro žáky 1. stupně     Pedagogická profese na vlastní kůži. I tak by se dala shrnout zkušenost žáků 8.A s projektovým dnem, který „mí“ osmáci pro všechny žáky prvního stupně uspořádali v poslední říjnový den, kdy se zejména v anglicky mluvících zemích slaví Halloween.

vyvěšeno od: 13. 11. 2023

VZPoura úrazům

Obrázek - VZPoura úrazům     Budu si na sebe dávat větší pozor. K takovému předsevzetí dospěli žáci, které v rámci preventivního programu VZP navštívili ambasadoři projektu Pavel a Honza, hendikepovaní pracovníci pojišťovny. Právě oni z vlastní zkušenosti vědí, jaké je to žít s trvalými následky po úrazu.

vyvěšeno od: 9. 11. 2023

Plavecký výcvik 2.AB

Obrázek - Plavecký výcvik 2.AB

Druhé ročníky ZŠA čekalo v letošním školním roce 10 lekcí plavání. Jezdit se začalo už v září. Každou středu se žáci vypravili do Písku. Ve zdejším bazénu, pod vedením zkušených instruktorů, zdokonalovali svoje plavecké dovednosti a různé plavecké způsoby.

Všichni se moc snažili a tak jim odměnou na závěr bylo „mokré vysvědčení“.
Chalupská

vyvěšeno od: 8. 11. 2023

Halloween se vším, co k němu patří (a navíc s přespávačkou)

Obrázek - Halloween se vším, co k němu patří (a navíc s přespávačkou)     31. října – v den, kdy se slaví Halloween, jsme se sešli v 18. hodin v naší třídě 4.C v maskách (většinou strašidelných). Zanedlouho k nám přišli koledníci z MŠ Sluníčko a společně jsme strávili hezkou chvilku a koledníkům rozdali předem připravená „duchová“ lízátka.

vyvěšeno od: 6. 11. 2023

PIMPARÁDA 2.E

Obrázek - PIMPARÁDA 2.E     Na návštěvu loutkového divadla PIMPRLATA se děti z naší třídy dlouho těšily. V úvodu programu se dozvěděly, z jakých částí se loutka skládá a jak se loutka vyrábí. Všichni jsme si mohli podržet loutku Kašpárka a vyzkoušet si, jak náročné je s loutkou manipulovat. Nahlédli jsme také do zákulisí divadla a prohlédli jsme si prostředí, kam mají přístup jen loutkoherci. V druhé části programu se děti rozdělily do několika do skupin. Každé skupině byly přiděleny kulisy s určitým pohádkovým prostředím. Úkolem každé skupiny bylo vymyslet děj a název pohádky a nakreslit postavy, které v pohádce vystupují. Nakonec každá skupina svoji pohádku představila ostatním. Všichni jsme si při tom užili spoustu legrace.

vyvěšeno od: 6. 11. 2023

Spaní ve škole

Obrázek - Spaní ve škole     Dne 2. 11. 2023 se děti z 5. D společně domluvily, že si zkusí přespat ve škole. Všem  se moc tato akce líbila.

Badatelské odpoledne

Obrázek - Badatelské odpoledne     Ve čtvrtek 9. listopadu se od 14:00 do 17:00 na budově v ulici Alešova koná badatelské odpoledne. Letošní akce je zaměřena na výuku cizích jazyků. Všichni jste srdečně zváni. Více informací v přiloženém letáku.

vyvěšeno od: 2. 11. 2023

Halloween, Dia De Los Muertos či Dušičky?

Obrázek - Halloween, Dia De Los Muertos či Dušičky?

31.10.2023 jsme v přípravné třídě, dokonce i v maskách, oslavovaly Halloween a díky 8.A jsme si užily i moc fajn dopoledne s různými soutěžemi.

1.11.2023 jsme si pro změnu udělaly príma filmové dopoledne, které se neslo v duchu oslav Dia De Los Muertos, či-li mexický svátek mrtvých.

A konečně 2.11.2023 se neslo v duchu Dušiček, kdy jsme pokorně došli až na hřbitov, kde jsme zapálili několik svíček.

S dětmi jsme si vysvětlily rozdílnost těchto svátků a každý z nich jsme si i patřičně a náležitě užily.

Návštěva Turistického infocentra Vodňany a Městského muzea

Obrázek - Návštěva Turistického infocentra Vodňany a Městského muzea     24.10.2023 jsme s dětmi přípravné třídy navštívili vodňanské infocentrum, kde jsme si povídali o drážních profesích. Viděli jsme i různé drážní uniformy, ale i některé tvary mašin, s nezvyklými přezdívkami. Vzhledem k tomu, že byly ,,Nulinky‘‘ velmi šikovné, jako odměnu si mohly vybrat malý dáreček. Další odměnou pro nás byla návštěva Městského muzea, kde jsme pozorovali tratě modelových železnic různých velikostí. Děti to moc bavilo, obzvlášť ta část, kde mohly vláček řídit samy.

vyvěšeno od: 1. 11. 2023

Dopravní výchova 5.CD

Obrázek - Dopravní výchova 5.CD     Žáci 5.C a 5.D se zúčastnili dopravní výchovy v Hopsáriu České Budějovice. Všem se moc líbilo a odjížděli s krásnými dojmy.