vyvěšeno od: 31. 10. 2023

Havelské posvícení v přípravné třídě

Obrázek - Havelské posvícení v přípravné třídě     7. týden se u ,,Nulinek‘‘nesl v duchu ,,podzimních tradic‘‘, mezi které patří i Havelské posvícení. Výuka se nesla napříč všemi předměty a zakončili jsme jí rozvojem smyslového vnímání. A to konkrétně čichem a zejména pak chutí. Všichni jsme se shodli, že HNĚTÝNKY se nám moc povedli. Nejen, že výuka děti bavila, ale dokonce jim i chutnala.

vyvěšeno od: 30. 10. 2023

7.C a 7.D na EVVO Stožec

Obrázek - 7.C a 7.D na EVVO Stožec     Ve dnech 18.-20. října se vybraní žáci 7.C a 7.D účastnili environmentálního pobytu na Stožci. Ihned po příjezdu absolvovali procházku Puštíkovou stezkou, na které se dozvěděli mnoho zajímavého o přírodě. Po téměř pětikilometrové procházce na žáky čekal výborný oběd a po krátkém odpočinku zážitková přednáška o Národním parku Šumava. Druhý den byly pro žáky připraveny dva výukové programy o životním cyklu stromu a o vodních savcích žijících na Šumavě. Poslední den zakončili přednáškou v místním infocentru. Všichni odjížděli z pobytu spokojeni a plni nových zážitků a znalostí.
Text a foto: J. Straka, M. Špačková

vyvěšeno od: 25. 10. 2023

PRAHA

Obrázek - PRAHA

Jeli jsme se třídou do Prahy, objevovat její poklady.

Viděli jsme Karlův most, je tam toho vážně dost.

U Čertovky Na Kampě, visel pavouk na lampě.

Pak jsme zašli na Pražský hrad, trčí se až do oblak.

Stráže se tam střídali, my se na to dívali.

V Praze se nám líbilo, smutno nám tam nebylo.

Autor: Jonáš Veselý, žák 3.D

Hrdá škola - Suit-up day

Obrázek - Hrdá škola - Suit-up day
  • udělej bláznivou fotku s rekvizitami
  • uspořádej s kamarády Fashion Show
  • vyfoť se za stolem ředitele školy
  • ukaž všem jak se váže kravata
  • kombinuj bláznivě elegantní oblečení

Podívejte se do FOTOGALERIE B, FOTOGALERIE A, jak to naším dětem slušelo.

Hrdá škola - Den školníka

Obrázek - Hrdá škola - Den školníka
  • obleč se jako školník
  • udělej fotku se školníkem
  • zatančete si se školníkem divoký taneček
  • doneste školníkovi originální dárek, obrázek
  • složte školíkovi písničku a zazpívejte mu ji

Jak si Den školníka užili žáci uvidíte ve FOTOGALERII

Projektový den – Živá příroda – Rybník

Obrázek - Projektový den – Živá příroda – Rybník

2.A si měla možnost vyzkoušet v rámci projektového dne svoje znalosti o přírodě. A tak se nám příroda dostala do všech vyučovacích předmětů, které máme v rozvrhu. Kromě aktivit ve třídě jsme zavítali na MEVPIS, kde byl pro nás připraven program.

Děti se přesvědčily, že se mohou něco naučit i bez učebnic. Žáci si výuku pochvalovali a bylo vidět, že si tento den náramně užili. A už teď se těší na další učení trochu jinak.
Chalupská, Růžičková, Mrázková

vyvěšeno od: 16. 10. 2023

Bloková výuka č.1 aneb logika a robotika

Obrázek - Bloková výuka č.1 aneb logika a robotika     V pátek 6.10. v 8:00 jsme se s vybranými žáky 1. až 3.tříd sešli na budově v Alešově ulici. V podkrovní místnosti – učebně informatiky a robotiky – jsme se na dvě vyučovací hodiny sami stali roboty a na vlastní kůži jsme prozkoumávali tajemství programování. Společný dopolední blok jsme si moc užili, učili jsme se, hráli si a navzájem si pomáhali. Už teď se těším na příště.
Iva Bukačová

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 10. 10. 2023

Žichovec

Obrázek - Žichovec     V týdnu od 18. do 22. září se někteří žáci ze 6.AB zúčastnily turisticko-adaptačního kurzu v kempu Žíchovec. Jelikož tento kurz byl i adaptační, bylo velkou škodou, že se nezúčastnili všichni žáci ze tříd. Program se proto musel narychlo upravit, aby splnil svůj úkol. I když ubytování bylo trochu retro, vynikající strava a počasí vše vynahradily.

vyvěšeno od: 5. 10. 2023

4.C ve virtuální realitě

Obrázek - 4.C ve virtuální realitě

To bylo tak……. Na začátku školního roku jsme si při třídnické hodině říkali, co bychom se třídou rádi zažili. „Já bych chtěl zažít virtuální realitu“, řekl Ondra. Všichni nadšeně souhlasili. Pak už stačilo domluvit termín a skvěle si užít nevšední zážitek. Děkujeme panu učiteli Polákovi z gymnázia, který nám setkání s virtuální realitou zprostředkoval.

vyvěšeno od: 2. 10. 2023

Pobyt na Stožci 5.B

Obrázek - Pobyt na Stožci 5.B

Ve dnech 20.-22.září se žáci 5.B zúčastnili ekologicko-přírodovědného pobytu na Stožci. Ve středu 20.9. jsme se ráno vydali do Stožce, kde jsme se po příjezdu ubytovali a šli poznávat krásy místní přírody.