vyvěšeno od: 10. 5. 2023

Večerní kino ve škole

Obrázek - Večerní kino ve škole     Já, padouch 3 a Špunti na vodě. To byla filmová lákadla na další akci z projektu Hrdá škola – Filmový večer. Ten se na všech školách zapojených do projektu uskutečnil ve čtvrtek 4. května a na budově Alešova do puntíku naplnil motto projektu – zpestřit si školní rok netradičními aktivitami a zažít školu jinak.

vyvěšeno od: 9. 5. 2023

Pozvánka na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE a VERNISÁŽ

Obrázek - Pozvánka na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE a VERNISÁŽ     Obrázek - Pozvánka na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE a VERNISÁŽ

vyvěšeno od: 6. 5. 2023

Obrázek - Informace pro rodiče budoucích prvňáčků včetně seznamu přijatých dětí do 1. třídy a rozdělení do jednotlivých tříd

Vážení rodiče, v uvedených odkazech naleznete souhrn informací, které se týkají PŘIJETÍ K ZÁKLADNÍMU VDĚLÁVÁNÍ Vašich dětí, našich budoucích žáků.

Odkazy naleznete zde.

vyvěšeno od: 3. 5. 2023

3.C a 3.D v centru ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích

Obrázek - 3.C a 3.D v centru ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích

Se školou jsme byli na výletě v Prachaticích v Dřípatce. Jezdí tam děti, aby se tam dozvěděly něco o chráněných zvířatech a rostlinách. My jsme se naučili, že obojživelníci můžou žít na suchu i ve vodě. Třeba taková žába, ta žije na suchu i ve vodě. Taky má na prstech přísavky a může lézt po stromech. Nejvíc se mi líbil mikroskop, protože umí zvětšovat objekty, které jsou (pouhým okem) neviditelné (Vítek Vávra).

vyvěšeno od: 2. 5. 2023

McDonald´s cup - okresní kolo Strakonice

Obrázek - McDonald´s cup - okresní kolo Strakonice

Po roce se opět konal celorepublikový turnaj v kopané pořádaný společností McDonald, který reprezentovali i žáci naší školy. Tato soutěž je rozdělena na dvě věkové kategorie.

vyvěšeno od: 25. 4. 2023

Ukliďme Česko

Obrázek - Ukliďme Česko     V průběhu dubna se žáci z Bavorovské zapojili do akce „Ukliďme Česko“. Během této dobrovolnické úklidové akce žáci 2.D, 2.E, 6.C, 6.D, 7.C, 7.D a 9.C nasbírali žáci několik pytlů odpadků v okolí dětských hřišť a v dalších částech města. Tato akce probíhá každý rok a těší se stále větší oblibě u široké veřejnosti. (Straka, Filip, Vokatá, Veselý, Truhlářová, Rudovská)

vyvěšeno od: 21. 4. 2023

PLAVÁNÍ 3.A a 3.B

Obrázek - PLAVÁNÍ 3.A a 3.B

Deset týdnů si žáci a žákyně třetích tříd užívali vodních radovánek v plaveckém bazénu v Písku. Děti postupně získaly plavecké dovednosti a cítily se vodě bezpečněji. Žáci se na plaveckou výuku těšili a radostně se zapojovali.

Na závěr všichni žáci dostali mokré vysvědčení, kde na vlastní oči viděli, jak se v plavání a potápění zlepšili.

Moc se všem líbilo a největší zážitek měly děti z poslední hodiny, kterou si celou hrály. A pokaždé také z místního bufetu. :-)

Mgr.Alena Pišanová a Mgr.Jaroslava Pribolová

Zlato a stříbro

Obrázek - Zlato a stříbro

Taková je bilance Jakuba Klicnara, žáka 9.B, z matematické a fyzikální olympiády. V závěru března se nejprve ve Strakonicích zúčastnil okresního kola fyzikální olympiády, kde vybojoval krásné druhé místo, a to s rozdílem pouhého jednoho bodu od vítěze. O týden později pak zamířil pro změnu do Českých Budějovic na krajské kolo matematické olympiády devátých tříd. Měl tak před sebou nelehký úkol: obhájit loňské 1.-2. místo, kterého v této soutěži dosáhl jako žák osmé třídy. Podařilo se! Jakub se letos umístil na 1.-4. místě s plným počtem bodů. Moc gratulujeme a přejeme úspěch i v krajském kole fyzikální olympiády, které má ještě před sebou.

Jana Husová

Přednáška o nových technologiích

Obrázek - Přednáška o nových technologiích     Dnes jsme měli přednášku nazvanou Technologická gramotnost, kde jsme probrali např. elektromobily, umělou inteligenci, generaci 5G a kyberbezpečnost. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a výklad byl moc pěkný. Vše, co bylo řečeno, se dalo snadno pochopit. Nechyběl ani nějaký ten Kahoot! kvíz, který byl také zábavný. Nejvíc mě zaujalo povídání o umělé inteligenci, o které se poslední dobou hodně mluví. Potom jsme dostali odkaz na stránku, na které si můžeme najít, co se o nás prohlížeč dozví, např. polohu, IP adresu atd. Bylo to velmi zajímavé, hodnotím 10/10.
Vanessa, 9. C

Čtvrťáci ze 4.B na velikonočním trhu

Obrázek - Čtvrťáci ze 4.B na velikonočním trhu

Několik chlapců ze 4.B se rozhodlo podpořit naši školu při prodeji výrobků na velikonočních trzích před Kulturním domem ve Vodňanech. Společně si promysleli, co by rádi prodávali a pustili se s chutí a nadšením do celé akce. Zařídili si veškeré pomůcky, které potřebovali, tzn. hlínu, květináče, obilí, ozdobnou látku apod. Ve třídě se pustili do pěstování obilí, zalévali, starali se a společně řešili záležitosti kolem „pěstitelského koutku“.

Spolužáci ze třídy jim pomohli do květináčů vyrobit velikonoční zapichovátka a chlapci mohli vyrazit naše výtvory prodávat.

Chtěla bych je moc pochválit, jak se celé akce chopili a dokázali ji dotáhnout do úspěšného konce. Doufám, že se jim nadále bude dařit své nápady realizovat a nadšení jim vydrží.

Alexandra Jedliskov