vyvěšeno od: 25. 9. 2023

Hračky a knížky – to je naše!

Obrázek - Hračky a knížky – to je naše!     Září jsme si opravdu užili. Hned na začátku školního roku jsme vyrazili do galerie na výstavu Hračky 20. století. Výstava má dvě části, jedna navozuje atmosféru školy minulého století, ve druhé je plno různých hraček  - stavebnic, panenek, autíček, tahacích hraček aj. Asi největším zážitkem bylo několik funkčních vláčků různých typů a velikostí. Na své si přišel opravdu každý a hodina utekla jako nic.

vyvěšeno od: 25. 9. 2023

Exkurze Praha 2.D a 3.C

Obrázek - Exkurze Praha 2.D a  3.C     Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě, to byl hlavní cíl naší exkurze do Prahy. Nejdřív jsme si udělali krásnou pohodovou procházku od Pohořelce až ke Karlovu mostu. První zastávkou byla vyhlídka pod  Strahovským klášterem, ze které se nám otevřela Praha jako na dlani.

vyvěšeno od: 22. 9. 2023

Šachový kroužek

Obrázek - Šachový kroužek

Pojď si protočit mozkové závity a naučit se hru králů!

Kdy: Každé pondělí 13:30 – 14:30 nebo 14:30 – 15:30

Začínáme 2.10.2022

Kde: jazyková učebna Alešova (na konci boční chodby v 1. patře)

(u prvních kroužků se budeme scházet u hlavních dveří)

Organizováno Chess Club Písek (trenér 3. třídy M. Klicnar, martin.klicnar@centrum.cz, tel. 724 828 853)

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina
vyvěšeno od: 20. 9. 2023

Kroužky školní družiny pro rok 2023/2024

vyvěšeno od: 18. 9. 2023

Edinburgh aneb strasti a slasti cestování

Obrázek - Edinburgh aneb strasti a slasti cestování

Vždy jsem si přála navštívit Skotsko. Když se mi naskytla příležitost v rámci projektu Erasmus+ vycestovat do anglicky mluvící země, neváhala jsem. Mou volbu ještě podpořil fakt, že stejnou jazykovou školu, o které jsem přemýšlela, již navštívila má kolegyně, která mi vše předem popsala a dala mi množství cenných rad a dobrých tipů.

Celý článek zde.

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina
vyvěšeno od: 7. 9. 2023

Kroužky 23/24

vyvěšeno od: 7. 9. 2023

Výjezd do Edinburghu

Obrázek - Výjezd do Edinburghu

Na přelomu června a července jsem navštěvoval školu inlingua v Edinburghu. V Edinburghu žije zhruba půl milionu obyvatel. Město je protkáno historickými památkami a není proto překvapením, že je zapsáno ve světovém dědictví UNESCO. Dominantami Edinburghu jsou určitě tamní hrad, ve kterém jsou umístěny i skotské korunovační klenoty, a Arthur’s Seat. Oba objekty nabízí nádherné výhledy na město a okolí.

vyvěšeno od: 29. 6. 2023

Rýžování zlata na Blanici

Obrázek - Rýžování zlata na Blanici     Ve druhé polovině června si žáci ze 6.C zkusili ve zlatonosné řece Blanici pomocí nejstarší a nejprimitivnější techniky najít každý svůj kousek zlata. (J. Straka; Foto: V. Kubásek)

vyvěšeno od: 29. 6. 2023

Výstavka 2.D(é) – Když spolupráce funguje

Obrázek - Výstavka 2.D(é) – Když spolupráce funguje

V polovině června jsme si díky několika milým lidem užili krásný týden.

Ve středu jsme prožili zajímavý a pro děti příjemně napínavý workshop ve fyzikální laboratoři s paní učitelkou Klárou Hunešovou.

Ve čtvrtek nás pozval vychovatel SRŠ, pan Froyda, na úžasný program, který připravil se dvěma studenty.Dozvěděli jsme se spousta zajímavostí, prohlédli akvária, terária, muzeum a nechyběly ani sportovní soutěže. Na závěr celého dopoledne proběhlo vyhodnocení znalostí a sportovního klání.

vyvěšeno od: 28. 6. 2023

Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8.2023

Obrázek - Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8.2023     Obrázek - Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8.2023