vyvěšeno od: 22. 3. 2024

2.AB v Jihočeském muzeu

Obrázek - 2.AB v Jihočeském muzeu

Třídy 2. A a 2. B oslavily začátek jara ve velkém stylu. 20. března jsme vyrazili do Českých Budějovic, kde jsme navštívili Jihočeské muzeum. Připraveno pro nás bylo divadlo Lotrando a Zubejda, kterým provázely nám známé písně. Následoval velikonoční program, během kterého jsme si z hlíny vyrobili kuličky ke cvrnkání a následně jsme si mohli několik tradičních jarních venkovních her vyzkoušet.

Mezinárodní den štěstí a první jarní den se vyvedl, celé dopoledne jsme si moc užili.

Mgr. Tereza Žežulková

vyvěšeno od: 21. 3. 2024

Výměnný pobyt Slovinců na Bavorovské

Obrázek - Výměnný pobyt Slovinců na Bavorovské

Ve čtvrtek se naši a slovinští žáci vydali na cestu do krokodýlí zoo v Protivíně. Poté nás paní ředitelka provedla Pískem a pokračovali jsme do Prácheňského muzea. V muzeu žákům představili život v pravěku. Průvodce nám ukázal, jak se mlela mouka, rozdělával oheň a tkala látka. Všechny tyto činnosti si mohli vyzkoušet i samotní žáci.

V pátek se na pavilonu X konalo několik workshopů. Učitelé si připravili poutavé aktivity spojující několik předmětů. Žáci si zkusili například práci s mikroskopem, pozorovali různé fyzikálně-chemické pokusy, vyzkoušeli si také termokameru nebo programování robotů. Tyto aktivity jim skvěle zprostředkovali kolegové Lukáš Filip, Filip Zhorný a Jan Straka.

V. Kubásek

vyvěšeno od: 21. 3. 2024

Pomlázky pro Žlutý Petrklíč

Obrázek - Pomlázky pro Žlutý Petrklíč     Domov Žlutý Petrklíč poskytuje sociální služby pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením. 23.3. proběhne před MěKS Vodňany od 8 do 13 hodin velikonoční jarmark, na kterém bude možné zakoupit pomlázky, které upletli žáci 7.C a 7.D při pracovních činnostech. Výtěžek z prodeje pomlázek bude použit ve prospěch Žlutého Petrklíče.
J. Straka

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 20. 3. 2024

Akce ŠD - únor

Obrázek - Akce ŠD - únor

V pátek 23. února jsme pro děti ze školní družiny ZŠA uspořádali Maškarní rej. Děti celý týden nemluvily o ničem jiném než o tom, za jakou masku půjdou, jak budou tančit a jak se moc těší. V pátek to konečně vypuklo. Nejdříve jsme jako průvod prošli celou školou, navštívili paní ředitelku a kolegyně z kanceláře. Pak jsme přišli do velké tělocvičny, kde začal celý rej. Děti se mám ukázaly v promenádě jak jsou krásné a potom 2 hodiny tančily a dováděly co jim síly stačily. Nakonec jsme vybraly několik nejzajímavějších masek a nej tanečníky. Všichni si odnesli krom bonbonů spokojené úsměvy na tváři. Už teď se těšíme příští rok.

Velké poděkování kolegyním, které se na akci podílely. Za ŠD Lenka Krausová

vyvěšeno od: 19. 3. 2024

Večer "Pod lampou" ve 3.D na Výstavce

Obrázek - Večer

Jako malá jsem měla vždy pocit, že večer je kniha jiná. A tak mě zajímalo, jestli to bude stejné i ve třídě 3.D na Výstavce. Už příchod dětí s knihou v ruce byl slibný. Celou dobu jsme si o přečtených knihách povídali „Pod lampou“. Zaměřili jsme se na výběr knihy, hlavního hrdinu, společné vlastnosti a prožitky. Nechybělo ani hodnocení knihy své i ostatních spolužáků. Na závěr jsme si přečetli příběh z Velké knihy lesních bytostí a barvitě o něm diskutovali.

Dvě hodiny nám utekly velmi rychle a dětem se nechtělo domů. Takže ano, i dnes je pro děti kniha večer jiná.

Autor: Radka Rudovská

vyvěšeno od: 18. 3. 2024

Okresní kolo v recitaci

Obrázek - Okresní kolo v recitaci     14. 4. 2024 proběhlo v DDM Strakonice okresní kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovali v I. kategorii (žáci 3. a 4. ročníků) Ondřej Randák a Magda Hasilová, ve II. kategorii (žáci 4. a 5. ročníků) Eva Šídlová a Eliška Vavrušková. Všechny děti byly velmi šikovné. Eva Šídlová ze 4. třídy obdržela ocenění poroty, což je v silné konkurenci velký úspěch. Je třeba ocenit píli a zodpovědnost, se kterou děti k soutěži přistupovaly, a samozřejmě i odvahu vystoupit před plným sálem ostatních soutěžících. Všem dětem patří pochvala a poděkování za reprezentaci naší školy.

vyvěšeno od: 14. 3. 2024

Mladí vodňanští šachisté se v Nových Hradech neztratili a jsou 5. v kraji

Obrázek - Mladí vodňanští šachisté se v Nových Hradech neztratili a jsou 5. v kraji     V úterý 20.2.2024 vyjeli mladí vodňanští šachisté z kroužku při ZŠG Vodňany na krajský přebor škol v šachu do Nových Hradů s cílem vylepšit loňské 7. místo v kategorie A, což byla soutěž pro první stupeň základních škol. Kluci hráli ve složení Štěpán Manzyuk, Vojta Hryzbil, Lukáš Lang, Ruda Tischler a náhradník Vítek Křivánek (hrálo se na 4 šachovnicích).

vyvěšeno od: 14. 3. 2024

Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

Obrázek - Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

Lucie KejšarováVanesa Rottbauerová z 9. A se 29. 2. zúčastnily ve Strakonicích okresního kola konverzační soutěže v německém jazyce.

Naše škola zde měla zastoupení po několika letech a hned se podařilo vybojovat stupně vítězů. Lucie dosáhla na krásné třetí místo a Vanesa jej doplnila pěkným jedenáctým místem. Oběma dívkám děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme!

vyvěšeno od: 13. 3. 2024

Jazykové odpoledne

Obrázek - Jazykové odpoledne

vyvěšeno od: 4. 3. 2024

Prvňáčci už mají svá „Mokrá vysvědčení“

Obrázek - Prvňáčci už mají svá „Mokrá vysvědčení“

Děti z 1.A a 1.B absolvovaly 5 lekcí plaveckého výcviku. Na každou lekci se moc těšily. Zdokonalovaly se ve svých dovednostech a učily se novým věcem. Plavaly, splývaly, potápěly se a skákaly do vody. Pokrok udělal každý z nich. Na poslední lekci si mohly děti přinést svoje hračky do vody. Byla to zábava. Odměnou jim bylo i „Mokré vysvědčení“. Budeme se těšit příští rok!

Jana Novotná