vyvěšeno od: 25. 5. 2023

1.E v Zeměráji

Obrázek - 1.E v Zeměráji     Dne 23.5.2023 zavítali žáci z 1.E v rámci školní exkurze do Zeměráje v Kovářově. Nejprve děti dopřály svým nohám mimořádný smyslový zážitek při zdolávání speciálně upravené 1 km dlouhé stezky naboso, která byla plná různých přírodních materiálů.

vyvěšeno od: 24. 5. 2023

Výlet 2. C - Zeměráj Kovářov

Obrázek - Výlet 2. C - Zeměráj Kovářov

23.5.2023. vyrazily děti 2.C do Kovářova. V areálu Zeměráj si užily báječný den, plný zážitků....více vám poví obrazové zpravodajství ve fotogalerii.

vyvěšeno od: 24. 5. 2023

Týden plný akcí se 4.B

Obrázek - Týden plný akcí se 4.B

V úterý 16.5. se nejen žáci 4.B, ale všechny třídy naší školy, vydali na Sokolskou louku ve Vodňanech, kam nás přijeli navštívit pracovníci ze skupiny Zeyferus se svými nádhernými dravci.

Ve čtvrtek 18.5. se obě třídy čtvrťáků z Alešovky sešly ráno před školou, aby vyrazily na výlet do Science Centra Techmánie v Plzni.

V pátek 19.5. jsme zakončili týden plný akcí návštěvou na MEVPISu ve Vodňanech, kde pro žáky čtvrtých a pátých tříd byly připraveny tři stanoviště.

2.E v grafitovém dole

Obrázek - 2.E v grafitovém dole     V grafitovém dole jsme jeli vláčkem, bylo tam mokro a zima. V klášteře jsme se mohli převléci do šatů, a dozdobit. Byla tam strašidelná půda, kde jsme psali brkem. Vyráběli jsme voňavku, pohled a sůl do koupele. Zkrátka to bylo krásné.
Laura Hanzlíková

Sedmičky v MEVPISu

Obrázek - Sedmičky v MEVPISu     V rámci programu rybářských dnů byl přichystán pro žáky sedmých ročníků program v MEVPISu na téma Invazivní druhy. Program byl rozdělen na dvě části. V jedné části museli žáci v celém areálu hledat obrázky živočichů a následně je správně rozdělit dle místa původu a určit, čím v našem prostředí škodí. V druhé části jsme byli seznámeni s původními a invazivními druhy raků, které jsme si také mohli vzít do ruky. Děkujeme za pěkný a poučný program, který žáky velmi zaujal.

9.CD na Rumpoldu

Obrázek - 9.CD na Rumpoldu     Ve čtvrtek 18.5. navštívili žáci 9.C a 9.D třídírnu odpadu firmy Rumpold. Během exkurze mohli žáci vidět, jaký je další osud plastového a papírového odpadu po vhození do sběrných kontejnerů. Kromě recyklace byla exkurze také zaměřena na udržitelnost odpadového hospodářství. J. Straka (Foto V. Kubásek).

vyvěšeno od: 19. 5. 2023

Včely

Obrázek - Včely

Ve středu 17.5. se žáci 6.C a 6.D zúčastnili v rámci environmentální výchovy exkurze do Protivína. Akce proběhla pod vedením odborných pracovníků z Apicentra vzdělávání Václava Jakše. Během exkurze se žáci dozvěděli zajímavé informace o životě, významu a ekologii včely medonosné a o prospěšnosti a využití včelích produktů. J. Straka

vyvěšeno od: 19. 5. 2023

Úspěchy našich žáků v okresním kole lehkoatletické olympiády

Obrázek - Úspěchy našich žáků v okresním kole lehkoatletické olympiády

V dubnu 2023 proběhlo školní kolo lehkoatletické olympiády, kterého se zúčastnili vybraní žáci druhého stupně školy. Nejlepší sportovci byli pak vybráni do okresního kola Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou v Blatné.

Mladší žáci soutěžili 2. května a dařilo se jim. Chlapci získali první místo a postoupili do krajského kola. Děvčata skončila na 3. místě. Fotogalerie

Starší žáci se utkali v Blatné ve středu 10. května. Chlapci také zabojovali a obsadili první místo s postupem do krajského kola. Dívky se umístily na 5. místě. Fotogalerie

Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Postupujícím do krajského kola, které proběhne 25.5.2023 v Táboře, držíme palce.

vyvěšeno od: 16. 5. 2023

4.B na dopravním hřišti

Obrázek - 4.B na dopravním hřišti

Ve čtvrtek 11.května jsme se s naší třídou sešli na vlakovém nádraží, abychom podruhé během toho školního roku vyrazili směrem do Prachatic na dopravní hřiště.

Protože už děti za sebou měly teoretickou část, kdy se učily používat pravidla silničního provozu a poznávat dopravní značení, bylo na čase, aby si své znalosti vyzkoušely prakticky při jízdě na kole.

vyvěšeno od: 13. 5. 2023

Postup Zdeňka Špačka

Obrázek - Postup Zdeňka Špačka     Velký úspěch zaznamenal žák 5.C Zdeněk Špaček, který se probojoval do celostátního kola recitační soutěže. Porotu zaujal přednesem básně Lichožrout od Pavla Šruta.