vyvěšeno od: 13. 4. 2023

EXKURZE DO PÍSKU A LASER GAME 9.B

Obrázek - EXKURZE DO PÍSKU A LASER GAME 9.B     Zpestření v době předpřijímačkové si naordinovala 9.B. Aby se odreagovala od vrcholící přípravy na didaktické testy, které valnou část deváťáků čekají po Velikonocích, vydala se svým třídním učitelem, Filipem Markem, vlakem na exkurzi do Písku. Již samotná cesta s přestupy v Číčenicích a Protivíně byla zážitkem.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 12. 4. 2023

Hudebněsladký březen v ŠD Alešova

Obrázek - Hudebněsladký březen v ŠD Alešova

Ve středu 29.března jsme byli pozváni paní ředitelkou Čechovou z vodňanského učiliště na velikonoční tvoření. Děti vyráběly zvířátka z marcipánu, kterými zdobily linecká vajíčka. Moc děkujeme za profesionální přístup všech studentek a skvěle připravenou akci. Dětem se tvoření líbilo a těšíme se na další.

vyvěšeno od: 12. 4. 2023

Upcycling day

Obrázek - Upcycling day

V týdnu od 27.3. do 31.3. jsme si v rámci akce „UPCYCLING DAY“ povídali o třídění odpadů. Vytvořili jsme společně nástěnku a dvě plastové koule z PET lahví.

Práce na nástěnce a hlavně na koulích nás bavila.

Žáci 4.A

vyvěšeno od: 2. 4. 2023

1.A a 1.B mají VESELÉ ZOUBKY

Obrázek - 1.A a 1.B mají VESELÉ ZOUBKY

Obě první třídy se společně s Hurvínkem seznámily se správnou péčí o zoubky. Zhlédli jsme pohádku s názvem „Jak se Hurvínkovi dostat na zoubek“ a následně si povídali o zoubkách – jaké a kolik jich máme, jak vzniká kaz a jak o naše zuby správně pečovat. K celému povídání nám pomohl interaktivní program Veselé zoubky.

K ověření našich znalostí jsme využili domino, pracovní sešit a otázky z výukového programu.

Odměnou nám byla dárková taška, ve které každý našel – kartáček, zubní pastu, přesýpací hodiny a žvýkačky bez cukru.

Tereza Žežulková, Ingrid Chalupská

vyvěšeno od: 1. 4. 2023

EXKURZE DO PLANETÁRIA A JIHOČESKÉHO DIVADLA 1.A

Obrázek - EXKURZE DO PLANETÁRIA A JIHOČESKÉHO DIVADLA 1.A

28.3. se 1.A společně se 6.B vypravili do Českých Budějovic. Všichni se moc těšili.

Prvňáci se chystali navštívit Planetárium a následně i Jihočeské divadlo. V těchto prostorách ještě nikdy nebyli. Podstatou pořadu v Planetáriu bylo seznámit žáky s objekty denního i nočního nebe (Slunce, Měsíc, planety, hvězdy a nejznámější souhvězdí) a základní orientace na noční obloze. Pohodlně jsme se usadili do měkkých sedadel a na kopuli pozorovali umělou oblohu.

vyvěšeno od: 31. 3. 2023

Vynášení Morany

Obrázek - Vynášení Morany     V ten čas sněhů a ledu, dlouhých soumraků a nocí vládla Mořena, až bůh slunce počal déle, vlídněji a tepleji hleděti na tvář země. I rozbíhala se vodou ledová pouta; veselili se po všech dědinách, po všem plemeni. Za zpěvu brali se k vodám, k volným teď potokům, řekám, házeli do nich obraz zimy a smrti a radostným hlaholem vítali Vesnu, líbeznou bohyni jara.
Alois Jirásek, Staré pověsti české – O Čechovi

vyvěšeno od: 31. 3. 2023

Březen - měsíc knihy – projektový den ve 3.C

Obrázek - Březen - měsíc knihy – projektový den ve 3.C

V pátek 24. 3.  jsme si užili vyučování při projektovém dni Březen - měsíc knihy. Přinesli jsme si oblíbené knížky, o kterých jsme si povídali, prohlíželi si je, a tím hledali možnou inspiraci pro další čtení. Řešili jsme šifrované jarní počítání, vymýšleli příběhy s vyjmenovanými slovy, povídali si o dětských knížkách a jejich autorech, tvořili myšlenkovou mapu na téma „Co nám dává čtení“ a porovnávali pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký v próze a poezii. Tělesnou výchovu jsme strávili běhacím diktátem zaměřeným na dětské knihy.

M. Livečková

vyvěšeno od: 29. 3. 2023

Matematický klokan

Obrázek - Matematický klokan     Jak už jsme vás informovali, proběhl naší školou matematický klokan. Tradiční matematická soutěž, která žáky baví, protože nemusí mít excelentní znalost matematických vzorců a pouček, ale stačí mít dobrou představivost a logické myšlení.
Poměřit se s ostatními vyzkoušelo 357 žáků naší školy. Níže najdete nejlepší žáky jednotlivých kategorií.

vyvěšeno od: 29. 3. 2023

SLADOVNA - MRAVENIŠTĚ 3.A a 3.B

Obrázek - SLADOVNA - MRAVENIŠTĚ 3.A a 3.B

V pátek 24.3.2023 se žáci ze 3.A a 3.B vydali na exkurzi do Sladovny do Písku. Čekalo je tam setkání s mravenci na oblíbené interaktivní výstavě zvané Mraveniště. Děti se seznámily s životem mravenců pod zemí i nad zemí a vydováděly se v obřím mraveništi, kde měly za úkol sbírat vajíčka. Hodina a půl utekla jako voda a žáci se jen neradi loučili se zajímavým a zábavným programem.

A.Pišanová, J.Kašová, J.Pribolová

vyvěšeno od: 27. 3. 2023

Učitel/ka předmětu Španělský jazyk na střední škole

Popis pracovní pozice

Výuka předmětu španělský jazyk. Hlavní předpoklad je vysokoškolské vzdělání magisterského studijního programu (vhodné i pro studenta VŠ v posledním ročníku magisterského studia).

Požadujeme:
- VŠ vzdělání
- praxe na dané pozici výhodou
- organizační schopnosti a ochota učit se
- důslednost, samostatnost, spolehlivost

Nabízíme:
- práci na hlavní pracovní poměr
- úvazek dle dohody a aprobace (při kratším úvazku možná dohoda pracovat jen v některých dnech v týdnu)
- zaměstnanecké benefity (příspěvek na stravování, příspěvek na dovolenou…)
- školení a další vzdělávání
- ohodnocení odpovídající kvalifikaci a délce praxe (při 100 % úvazku bez praxe základní hrubá mzda 32 500,- Kč)
- zvláštní odměny
- nástup možný k 24. 8. 2023, případně dle dohody.