ROZVOJ JAZYKOVÝCH SCHOPNOSTÍ DLE ELKONINA aneb připravme děti na čtení

Obrázek - ROZVOJ JAZYKOVÝCH SCHOPNOSTÍ DLE ELKONINA aneb připravme děti na čtení     Pod naším vedením probíhají 4x týdně pravidelné hodiny ROZVOJ JAZYKOVÝCH SCHOPNOSTÍ DLE ELKONINA pro vybrané žáky 1. a 2. tříd (žáci s rizikem z hlediska školní úspěšnosti na počátku školní docházky). Jedná se o trénink fonematického uvědomování - děti se učí chápat hláskovou strukturu mluvených slov, učí se vědomě pracovat s tím, co slyší, což jim pak ve škole umožňuje pracovat s písmeny.

4.B na dopravním hřišti

Obrázek - 4.B na dopravním hřišti

V pondělí 14.11. jsme se ráno v půl 8 s žáky nesetkali ve škole, ale na vlakovém nádraží, odkud jsme chvíli před 8 vyrazili směr Prachatice, abychom se vydali na dopravní hřiště. Tady nás v DDM čekal ředitel místní policie, aby se s žáky věnoval teoretické části dopravní výchovy.

Vánoční jarmark

Obrázek - Vánoční jarmark

Základní škola a Gymnázium Vás zve na Vánoční jarmark, který se uskuteční v sobotu 3. prosince od 8:30 hodin před budovou Alešova.

Přijďte se podívat na vystoupení žáků a podpořit jejich snažení koupí Vánočních výrobků. Budeme se těšit.

vyvěšeno od: 15. 11. 2022

Setkání s juniorskou vícemistryní světa Martinou Šáchovou

Obrázek - Setkání s juniorskou vícemistryní světa Martinou Šáchovou

Ve středu 9.11.2022 jsme s naší třídou zažili veliké překvapení. Naši školu přišla navštívit juniorská vícemistryně světa v karate – Martina Šáchová. Strávili jsme s ní skvělou hodinu tělesné výchovy.

vyvěšeno od: 15. 11. 2022

Halloweenský ples 9.A

Obrázek - Halloweenský ples 9.A     Dne 25.10. 2022 třída 9.A na budově Alešova zorganizovala a připravila ples pro žáky pátých až devátých tříd. Přestože tento termín byl před podzimními prázdninami, tak účast byla veliká a myslíme si, že mnohým hostům se nechtělo ani jít domů už v 16:00 hodin, jelikož se jistě dobře bavili.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 14. 11. 2022

BAREVNÝ PODZIM V DRUŽINĚ ZŠ ALEŠOVA

Obrázek - BAREVNÝ PODZIM V DRUŽINĚ ZŠ ALEŠOVA

Dvě oddělení ŠD ZŠ Alešova vyrazily v pátek 21.10. na podzimní procházku. Směr – cyklostezka Vodňany  - Pražák. Počasí bylo všelijaké. Sluníčko, vítr a nakonec i pár kapek deště. Ale tato cesta měla důležitý cíl, musíme naplnit krmelec. Donesly jsme kaštany, zrní, jablíčka a mrkev. Snad budou zvířátka spokojená a naplní si bříško před blížící se zimou.

Děkuji všem dětem a kolegyni Majce Pauchové

vyvěšeno od: 11. 11. 2022

Čtenářská dílna v 1.A

Obrázek - Čtenářská dílna  v 1.A

V pondělí 7.11.hned 1.vyučovací hodinu se žáci přesunuli do nové učebny – žákovské knihovny. Pozdravili se s knihovnicí, paní Hronkovou. Pak se děti pustily do práce. Obdržely kartičky s obrázky a  otázkou „ Kdo má …..?“ hledaly dalšího spolužáka, který by pokračoval v načaté řadě otázek a odpovědí. Popletenou pohádkou O Šípkové Karkulce pokračovaly v plnění úkolů. Všichni se moc snažili. Z knihovny jsme odcházeli s úsměvem na tváři a s pocitem dobře odvedené práce.

Chalupská, Mrázková

vyvěšeno od: 8. 11. 2022

Badatelské odpoledne

vyvěšeno od: 4. 11. 2022

Beseda o Janu Zrzavém

Obrázek - Beseda o Janu Zrzavém     První listopadový čtvrtek zavítali žáci 1.E do MěKS na besedu o malíři Janu Zrzavém. Paní spisovatelka Bc. Martina Havlínová dětem poutavým způsobem vyprávěla o životní cestě tohoto významného malíře.

vyvěšeno od: 1. 11. 2022

Podzimní kytice z listů 4.D

Obrázek - Podzimní kytice z listů 4.D

Poslední říjnový den byl neobvykle teplý, zalitý sluncem....zkrátka přímo vybízel k pobytu v přírodě. Naše třída se rozhodla vyrazit o výtvarné výchově ven a tvořit z krásně zbarveného javorového listí. Pod rukami nám vznikaly nádherné podzimní kytice, které zkrášlí nejen naši třídu, ale udělají jistě radost i rodičům. Ve fotogalerii se přesvědčte sami, jak se všem povedly.