vyvěšeno od: 1. 3. 2024

Organizace plaveckého výcviku ve školním roce 2024/2025

Obrázek - Organizace plaveckého výcviku ve školním roce 2024/2025     Plavecký výcvik je součástí výuky. Plavání nahrazuje běžné hodiny tělesné výchovy v tělocvičně. Pro 1. – 3. ročník je výuka plavání zajištěna Plaveckou školou v Písku. Plavecký výcvik 4. ročníku plánuje škola od nového školního roku organizován jako Škola v přírodě s výukou plavání.

vyvěšeno od: 1. 3. 2024

Maškarní ples

Obrázek - Maškarní ples     Na maškarní ples jsme se jako 8. ročník připravovali týdny dopředu. Vyráběli jsme si sami výzdobu, nacvičovali jsme taneční vystoupení a mnoho dalšího. Při všech přípravách nám ovšem vždy byla nápomocná paní učitelka Soukupová, paní asistentka Kejšarová a paní asistentka Kozová a samozřejmě pan učitel Filip. Všichni jsme si navzájem pomáhali a díky tomu jsme vše zvládli rychle a hladce.

vyvěšeno od: 28. 2. 2024

ZÁPIS DO 1.TŘÍDY a informace o PŘIHLÁŠENÍ DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Obrázek - ZÁPIS DO 1.TŘÍDY a informace o PŘIHLÁŠENÍ DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Zápis do 1. tříd Základní školy a Gymnázia Vodňany pro školní rok 2024/2025 (dále jen zápis) bude mít dvě fáze:

1. ONLINE ZÁPIS od 15.3.2024 (od 18:00) do 31.3.2024
  2. PREZENČNÍ ZÁPIS – přímá účast dítěte a jeho zákonného zástupce ve škole, v budově Alešova 50, v jednom z předem zvolených termínů (5.4.2024 od 13:00 do 17:00 nebo 6.4.2024 od 9:00 do 11:00)

Informace k přihlášení do PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY zde.

vyvěšeno od: 27. 2. 2024

Jazykové odpoledne

Obrázek - Jazykové odpoledne

vyvěšeno od: 23. 2. 2024

Projektový den 2.A - IZS

Obrázek - Projektový den 2.A - IZS

Dnešní projektový den 22.2.24 byl zaměřen na

INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM.

Ráno jsme přivítali na besedu příslušníky Policie ČR, po té jsme navštívili HZS a podívali se k poliklinice, kde sídlí ZS.

Odpoledne děti pracovaly s textem zaměřeným na příběhy ze skutečného života a jejich vyřešením.

Zbytek dne věnovaly výtvarným pracem s tématikou IZS.

DOBRÉ RADY (z dnešního projektového dne):

Dej si pozor na nepoctivé lidi!

Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán!

Nikdy nezkoušej to, co je dětem zakázané!

Rychlé přivolání pomoci může zachránit život!

Chybné rozhodnutí může způsobit nehodu!

vyvěšeno od: 21. 2. 2024

Den rodičů a prarodičů v 1.B

Obrázek - Den rodičů a prarodičů v 1.B

V úterý 20. února si děti do školy přinesly školní pomůcky nebo něco na sebe po mamince, tatínkovi, babičce a dědovi. Sešlo se nám mnoho zajímavých kousků. Děti nosily fotografie z doby, kdy jejich rodiče a prarodiče chodili také do školy. Sešly se nám i velice zajímavé školní pomůcky – aktovka, staré písanky a sešity, dřevěná pravítka, starodávné kružítko, tužky, pero na inkoust, penály, obal na žákovskou knížku. Velmi zábavné bylo i oblečení, které si děti oblékly. Nejdůležitější ale bylo, že jsme si zavzpomínali na dobu před dvaceti nebo padesáti lety. Tento den byl pro nás ve znamení vyjádření hrdosti k rodičům a prarodičům.

Jana Novotná

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 21. 2. 2024

Puťáček v ŠD

Obrázek - Puťáček v ŠD     Leden v naší školní družině utekl jako mávnutím kouzelného proutku a hned v prvním únorovém týdnu jsme se my, vychovatelky, společně s dětmi vypravily na oblíbený „Puťáček“, jehož cílem bylo pečení špekáčků na fotbalovém hřišti na Pražáku. Cestou po cyklostezce jsme se nejprve zastavily u krmelce, abychom zpříjemnily zvířátkům zbývající část zimy.

vyvěšeno od: 20. 2. 2024

DEN RODIČŮ A PRARODIČŮ V 5.A

Obrázek - DEN RODIČŮ A PRARODIČŮ V 5.A

V úterý 20. února jsme se připravili na den rodičů a prarodičů. Vyptali jsme se se svých babiček, tetiček, strýčků a dědečků, jaká móda se nosila v jejich mládí. Sešli jsme se ráno v oblečení hippies, vojáků, zálesáků, v kroji a přišla i jedna babička. Hodně jsme se převlekům zasmáli a popovídali o minulé módě.

Žáci 5.A

vyvěšeno od: 20. 2. 2024

Den darování knih

Obrázek - Den darování knih

Ve středu 14. února 2024 jsme se rozhodli poprvé oslavit Mezinárodní den darování knihy. Chtěla bych poděkovat všem, kdo se této akce aktivně zúčastnili, především dívkám z 9. C Nele a Markétě, které si prošly svou dětskou knihovničku a přinesly nám velké množství knih pro menší děti. Ale pochvalu zaslouží všichni, kdo se rozhodli knihu věnovat. Za mě se akce povedla, což dokládám fotografií, a budu ráda, když si ji za rok zopakujeme.

Mgr. Jana Vršecká

vyvěšeno od: 14. 2. 2024

Přijímačky nanečisto

Obrázek - Přijímačky nanečisto

Ve středu 7. února 2024 jsme pro žáky 9. ročníku uspořádali přijímací zkoušky nanečisto. Vybrali jsme vzorové didaktické testy z matematiky a z českého jazyka, vytiskli záznamové archy a posadili budoucí studenty po jednom do lavice. Aby iluze přijímacích zkoušek byla dokonalá, pustili jsme jim i časomíru a nahraný organizační šum – např. kašlání, smrkání, posunování židle atd. To vše může žáky při testu rušit od soustředění, proto jsme připravili tyto simulace reálných zvuků.