vyvěšeno od: 17. 3. 2023

Matematický klokan

Obrázek - Matematický klokan

Před pár minutami se na naší škole rozjela soutěž Matematický klokan. Žáci se snaží vyřešit 24 netradičních úloh během 60 minut.

Přejeme hodně štěstí.

Výsledky vám přineseme během příštího týdne.

Úspěch v anketě Talent Jihočeského kraje za rok 2022

Obrázek - Úspěch v anketě Talent Jihočeského kraje za rok 2022     Prestižní ocenění v anketě Talent Jihočeského kraje za rok 2022 získal Jakub Klicnar z 9.B. Za své úspěchy v matematických a fyzikálních soutěžích získal v přírodovědné kategorii žáků Čestné uznání. O tom, jak mimořádný úspěch to je, svědčí i fakt, že naše škola podobný úspěch v této kategorii zažila naposledy před devíti lety.

4.B a 4.A ve Sladovně

Obrázek - 4.B a 4.A ve Sladovně

Středa 8.3. znamenala pro čtvrťáky místo učení exkurzi do Písku do Sladovny.

Ráno po 8. hodině se žáci obou tříd autobusem vydali směr Písek. Po příjezdu na parkoviště jsme se vyrazili podél pobřeží Otavy a přes nejstarší kamenný most v Čechách ke Sladovně na píseckém náměstí.

Čtenářská dílna ve 4.B

Obrázek - Čtenářská dílna ve 4.B

V pondělí 6.3.se první hodinu žáci 4.B vydali do školní knihovny, kde proběhla hodina čtenářské dílny spolu s paní Martinou Hronkovou. Nejprve se s dětmi přivítala a nastínila, co budou společně dělat. První si děti zahrály hru na postřeh a správné pochopení instrukcí na lístečcích, které jim p. Hronková rozdala.

vyvěšeno od: 9. 3. 2023

Vodňanští šachoví talenti dobyli strakonické gymnázium!

Obrázek - Vodňanští šachoví talenti dobyli strakonické gymnázium!     V pondělí 20. února jsme se zúčastnili se šachovým kroužkem okresního kola v turnaji dvojic. Konalo se ve Strakonicích, kde ho pořádalo místní gymnázium.
Z Vodňan jsme vezli pět družstev, přičemž jsme měli dvě posily odjinud - Ondru Topku z Gymnázia Jírovcova Českých Budějovicích a Patrika Volfa ze ZŠ Cehnice. Soutěž byla ze strany organizátorů skvěle zvládnutá.

vyvěšeno od: 9. 3. 2023

Badatelské odpoledne

Obrázek - Badatelské odpoledne

vyvěšeno od: 7. 3. 2023

Den šílených účesů

Obrázek - Den šílených účesů

V rámci projektu Hrdá škola, do kterého jsme se již jako škola několikrát zapojili, proběhl ve středu 15. února 2023 Den šílených účesů. Cílem bylo šokovat své okolí bláznivým účesem. Mohli jsme použít jakékoliv předměty pro upoutání pozornosti na první pohled, objevily se paruky, barevné příčesky i netradiční ozdoby. Do vlasového šílení se zapojili i naši pedagogové, kteří byli opravdu velmi kreativní a pomocí doplňků ve svých účesech vyjadřovali své záliby, nebo dokonce předměty, které vyučují.

Den se vydařil, pobavili jsme se a naši náladu vyjadřují úsměvy na fotografiích ZSAZSB.

Mgr. Jana Vršecká

vyvěšeno od: 2. 3. 2023

Exkurze žáků 9. ročníku

Obrázek - Exkurze žáků 9. ročníku

V posledním lednovém týdnu nového roku navštívili žáci devátého ročníku dvě střední školy, aby se seznámili s jejich studijními obory. Své dojmy vyjádřili takto:

Dne 25. ledna 2023 jsme navštívili Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu ve Volyni. Nejdříve nás vzali do obrovské místnosti s mnoha židlemi. Tam nám promítli film o škole, ukázali, co vše postavili, sdělili výhody studia atd.

vyvěšeno od: 26. 2. 2023

ZÁPIS DO 1.TŘÍDY a informace o PŘIHLÁŠENÍ DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Obrázek - ZÁPIS DO 1.TŘÍDY a informace o PŘIHLÁŠENÍ DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Zápis do 1. tříd Základní školy a Gymnázia Vodňany pro školní rok 2023/2024 (dále jen zápis)

bude mít dvě fáze:

1. ON-LINE ZÁPIS od 15.3. do 31.3. 2023
  2. PREZENČNÍ ZÁPIS – přímá účast dítěte a jeho zákonného zástupce ve škole, v budově Alešova 50, v jednom z předem zvolených termínů
    14.4. 2023 od 13:00 do 17:00 nebo 15.4. 2023 od 9:00 do 11:00

Informace k přihlášení do PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY:

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 24. 2. 2023

Únor ve školní družině Alešova

Obrázek - Únor ve školní družině Alešova     V únoru naše družina měla pro děti připravené dvě akce. V pátek 17. února jsme se šli projít ke krmelci, kam jsme zvířátkům donesli pamlsky. A ve středu 22.2. jsme měli v tělocvičně maškarní.