Badatelské odpoledne

Obrázek - Badatelské odpoledne     Ve čtvrtek 9. listopadu se od 14:00 do 17:00 na budově v ulici Alešova koná badatelské odpoledne. Letošní akce je zaměřena na výuku cizích jazyků. Všichni jste srdečně zváni. Více informací v přiloženém letáku.

vyvěšeno od: 2. 11. 2023

Halloween, Dia De Los Muertos či Dušičky?

Obrázek - Halloween, Dia De Los Muertos či Dušičky?

31.10.2023 jsme v přípravné třídě, dokonce i v maskách, oslavovaly Halloween a díky 8.A jsme si užily i moc fajn dopoledne s různými soutěžemi.

1.11.2023 jsme si pro změnu udělaly príma filmové dopoledne, které se neslo v duchu oslav Dia De Los Muertos, či-li mexický svátek mrtvých.

A konečně 2.11.2023 se neslo v duchu Dušiček, kdy jsme pokorně došli až na hřbitov, kde jsme zapálili několik svíček.

S dětmi jsme si vysvětlily rozdílnost těchto svátků a každý z nich jsme si i patřičně a náležitě užily.

Návštěva Turistického infocentra Vodňany a Městského muzea

Obrázek - Návštěva Turistického infocentra Vodňany a Městského muzea     24.10.2023 jsme s dětmi přípravné třídy navštívili vodňanské infocentrum, kde jsme si povídali o drážních profesích. Viděli jsme i různé drážní uniformy, ale i některé tvary mašin, s nezvyklými přezdívkami. Vzhledem k tomu, že byly ,,Nulinky‘‘ velmi šikovné, jako odměnu si mohly vybrat malý dáreček. Další odměnou pro nás byla návštěva Městského muzea, kde jsme pozorovali tratě modelových železnic různých velikostí. Děti to moc bavilo, obzvlášť ta část, kde mohly vláček řídit samy.

vyvěšeno od: 31. 10. 2023

Havelské posvícení v přípravné třídě

Obrázek - Havelské posvícení v přípravné třídě     7. týden se u ,,Nulinek‘‘nesl v duchu ,,podzimních tradic‘‘, mezi které patří i Havelské posvícení. Výuka se nesla napříč všemi předměty a zakončili jsme jí rozvojem smyslového vnímání. A to konkrétně čichem a zejména pak chutí. Všichni jsme se shodli, že HNĚTÝNKY se nám moc povedli. Nejen, že výuka děti bavila, ale dokonce jim i chutnala.

vyvěšeno od: 17. 10. 2023

Hrdá škola - Suit-up day

Obrázek - Hrdá škola - Suit-up day
  • udělej bláznivou fotku s rekvizitami
  • uspořádej s kamarády Fashion Show
  • vyfoť se za stolem ředitele školy
  • ukaž všem jak se váže kravata
  • kombinuj bláznivě elegantní oblečení

Podívejte se do FOTOGALERIE B, FOTOGALERIE A, jak to naším dětem slušelo.

vyvěšeno od: 17. 10. 2023

Projektový den – Živá příroda – Rybník

Obrázek - Projektový den – Živá příroda – Rybník

2.A si měla možnost vyzkoušet v rámci projektového dne svoje znalosti o přírodě. A tak se nám příroda dostala do všech vyučovacích předmětů, které máme v rozvrhu. Kromě aktivit ve třídě jsme zavítali na MEVPIS, kde byl pro nás připraven program.

Děti se přesvědčily, že se mohou něco naučit i bez učebnic. Žáci si výuku pochvalovali a bylo vidět, že si tento den náramně užili. A už teď se těší na další učení trochu jinak.
Chalupská, Růžičková, Mrázková

vyvěšeno od: 16. 10. 2023

Bloková výuka č.1 aneb logika a robotika

Obrázek - Bloková výuka č.1 aneb logika a robotika     V pátek 6.10. v 8:00 jsme se s vybranými žáky 1. až 3.tříd sešli na budově v Alešově ulici. V podkrovní místnosti – učebně informatiky a robotiky – jsme se na dvě vyučovací hodiny sami stali roboty a na vlastní kůži jsme prozkoumávali tajemství programování. Společný dopolední blok jsme si moc užili, učili jsme se, hráli si a navzájem si pomáhali. Už teď se těším na příště.
Iva Bukačová

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 10. 10. 2023

Žichovec

Obrázek - Žichovec     V týdnu od 18. do 22. září se někteří žáci ze 6.AB zúčastnily turisticko-adaptačního kurzu v kempu Žíchovec. Jelikož tento kurz byl i adaptační, bylo velkou škodou, že se nezúčastnili všichni žáci ze tříd. Program se proto musel narychlo upravit, aby splnil svůj úkol. I když ubytování bylo trochu retro, vynikající strava a počasí vše vynahradily.

vyvěšeno od: 2. 10. 2023

Pobyt na Stožci 5.B

Obrázek - Pobyt na Stožci 5.B

Ve dnech 20.-22.září se žáci 5.B zúčastnili ekologicko-přírodovědného pobytu na Stožci. Ve středu 20.9. jsme se ráno vydali do Stožce, kde jsme se po příjezdu ubytovali a šli poznávat krásy místní přírody.

vyvěšeno od: 22. 9. 2023

Šachový kroužek

Obrázek - Šachový kroužek

Pojď si protočit mozkové závity a naučit se hru králů!

Kdy: Každé pondělí 13:30 – 14:30 nebo 14:30 – 15:30

Začínáme 2.10.2022

Kde: jazyková učebna Alešova (na konci boční chodby v 1. patře)

(u prvních kroužků se budeme scházet u hlavních dveří)