Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina

Kroužky 23/24

vyvěšeno od: 28. 6. 2023

Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8.2023

Obrázek - Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8.2023     Obrázek - Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8.2023

vyvěšeno od: 27. 6. 2023

Mladí vodňanští šachisté ukončili sezónu

Obrázek - Mladí vodňanští šachisté ukončili sezónu     Ve středu 21.6.2023 na posledním kroužku ve školním roce mladí vodňanští šachisté ukončili letošní sezónu. Nejprve dohráli několik měsíců rozehraný turnaj a pak přistoupili k vyhlášení soutěží. V řešitelské soutěži zvítězil Vojta Hryzbil z 3.D, druhý skončil David Lang z 3.C a třetí Lukáš Zíka z 1.C.

NÁVŠTĚVA PARTNERSKÉ ŠKOLY VE SLOVINSKU

Obrázek - NÁVŠTĚVA PARTNERSKÉ ŠKOLY VE SLOVINSKU

Jiný kraj, jiný mrav. O platnosti tohoto rčení se na vlastní kůži přesvědčili vybraní žáci devátých ročníků ZŠG Vodňany, kteří se v rámci programu Erasmus+ zúčastnili exkurze do Slovinska. Protože celý pobyt byl kompletně hrazen z fondů EU, žáci, kteří měli možnost poznat chod v partnerské škole v Lublani, byli vybráni na základě svých studijních výsledků, pracovitosti a chování.

Zápas ve vybice 4.A a 4.B

Obrázek - Zápas ve vybice 4.A a 4.B

Protože se blíží konec školního roku, uspořádali jsme pro žáky čtvrtých tříd soutěžní klání ve vybice, aby poměřili síly a zužitkovali přípravu během hodin tělesné výchovy.

Mezi sebou soutěžili kluci a holky zvlášť. Zvolili kapitány a šlo se na hru. Do vybiky se pustili všichni s chutí a elánem, ačkoli bylo velké horko a dusno. Přesto všichni zaslouží velkou pochvalu, protože statečně bojovali až do konce.

Kdo nehrál, povzbuzoval a fandil a sportovní klání jsme si všichni užili.

Tvoření z čokolíny se 4.B

Obrázek - Tvoření z čokolíny se 4.B

V pondělí 19.6. jsme s dětmi vyrazili do Městského muzea v synagoze, kde na nás čekala paní Navarová, která dětem přiblížila práci a tvoření z čokoládové hmoty.

Děti dostaly každý 4 základní barvy a mícháním si vytvořily i další 4 odstíny. Poté dostaly jako základ čokoládovou kytičku, kterou mohly různými barvami a modelováním tvarů dozdobit. Někteří se pustili ještě dál a modelovali figurky, zvířátka nebo i českou vlajku. Jako odměnu si žáci svoje čokoládové výtvory mohli odnést domů a sníst.

Tvoření bylo moc prima, děti šikovné a věřím, že si všichni pochutnali.

Tak trochu jiná výtvarka 4.B

Obrázek - Tak trochu jiná výtvarka 4.B

Poslední hodinu výtvarné výchovy žáci vytvořili obrázky, do kterých doslova obtiskli sami sebe. Jelikož se blíží léto a dovolené, vybrali jsme si téma moře.

Děti nakreslily pobřeží moře a písku. Poté jsme šli na dvůr, kde jsme dětem obarvily temperou chodidla a obtiskly si je na obrázky. Poté je někteří dozdobili nakreslenými mušlemi nebo hvězdicemi.

Obrázky se moc povedly a jsou opravdu originálně „podepsané“.

Návštěva 4.A a 4.B v Hopsáriu

Obrázek - Návštěva 4.A a 4.B v Hopsáriu

V úterý 13.6. se žáci 4.A a 4.B vydali do Českých Budějovic, kde je čekala návštěva Hospária.

Program byl rozdělen na dvě části. Nejdříve se děti věnovaly dopravní výchově, poznávaly dopravní značky, správně popisovaly situace na křižovatkách, povídaly si o pravidlech silničního provozu apod.

V druhé části si kluci a holky mohli dosyta užít atrakcí, které Hospárium nabízí. Jezdili na šlapacích autech, skákali na nafukovacího žraloka, klouzali se po dlouhých klouzačkách nebo dováděli na trampolínách. Každý si našel svoji zábavu.

Výlet si děti užily a všem se moc líbilo.

Úspěchy 4.B na lehkoatletické olympiádě

Obrázek - Úspěchy 4.B na lehkoatletické olympiádě

Na začátku června se žáci všech 4. ročníků z naší školy zúčastnili sportovního dopoledne na Bavorovské, kde soutěžili v několika sportovních disciplínách.

Mezi ně patřil běh na 50 metrů, hod kriketovým míčkem, skok do dálky a závěrečný běh na 300 metrů.

Děti se snažily podat co nejlepší výkony, zlepšit svoje vlastní rekordy a všichni skvěle bojovaly.

Naší třídě se povedly výborné úspěchy v podobě jednoho prvního a dvou třetích míst. Ocenění žáci si odnesli medaile a diplomy. Pochvalu si zaslouží všechny zúčastněné děti z celé školy a věřím, že jsou motivovaní na další sportovní výkony.

vyvěšeno od: 15. 6. 2023

Ve Vodňanech v podzemí se 7.A

Obrázek - Ve Vodňanech v podzemí se 7.A     Kramářská píseň Ve Vodňanech v podzemí. To je nejnovější dílo žáků 7.A, které vzniklo spojením předmětů dějepisu, výtvarné výchovy a českého jazyka. Žáci tak zpracovali dojmy z prohlídky sklepů vybraných vodňanských domů. Učinit tak právě touto formou městského folklóru bylo nápadem kolegyně Michaely Schánilcové, vyučující dějepisu.