vyvěšeno od: 28. 1. 2018

Školní družina v budově Alešova má nové telefonní číslo: 601 365 443

vyvěšeno od: 28. 12. 2017

Vánoční X-boj

Obrázek - Vánoční X-boj    K Vánocím neodmyslitelně patří tradice. Kromě zdobení stromečků, dobročinného jarmarku a pečení perníčků náleží k milým předvánočním zvykům na budově Alešova Vánoční x – boj.

Sportovní florbalový turnaj vodňanských SŠ 2017

Obrázek - Sportovní florbalový turnaj vodňanských SŠ 2017

V pondělí 11. prosince 2017 se uskutečnila další ze společných sportovních akcí pro studenty vodňanských středních škol (ZŠ a Gymnázium, SRŠ, TRIVIS a SOUs Vodňany). Hlavním pořadatelem této akce byla ZŠ a Gymnázium Vodňany.

vyvěšeno od: 12. 12. 2017

Okresní kolo florbalu v kategorii III

Obrázek - Okresní kolo florbalu v kategorii III

Florbalisté z Vodňan znovu v elitní čtveřici okresu – tentokrát v kategorii mladších žáků.

Dne 6. 12. 2017 ZŠ a Gymnázium Vodňany uspořádalo společně s DDM ve Strakonicích Okresní kolo florbalu pro ZŠ v kategorii III – mladší žáci.

Vodňanský Vědomostní Víceboj

Obrázek - Vodňanský Vědomostní Víceboj     V úterý 28. 11. 2017 se uskutečnil další ročník VODŇANSKÉHO VĚDOMOSTNÍHO VÍCEBOJE (VVV). Tato vědomostní soutěž pro pětičlenná družstva složená ze žáků základních škol byla uspořádána ZŠ a Gymnáziem Vodňany s finanční podporou města Vodňany. Úkoly příslušné disciplíny víceboje (zeměpis, přírodopis, český jazyk, matematika, německý jazyk, anglický jazyk, všeobecný přehled, atd.) řešila družstva v časovém limitu vždy společně.

vyvěšeno od: 14. 11. 2017

Londýn 2018

Obrázek - Londýn 2018    ZŠG Vodňany pořádá pro žáky základní školy jazykově poznávací zájezd do Londýna. Více informací zde.

vyvěšeno od: 23. 9. 2017

Adaptační kurzy

Obrázek - Adaptační kurzy    První měsíc nového školního roku byl na naší škole ve znamení kurzů. Nové třídní kolektivy byli utužovány na adaptačních kurzech. Žáci prvních tříd základní školy, žáci primy i žáci kvinty z gymnázia si během kurzů užili mnoho zábavy a nevšedních zážitků.

vyvěšeno od: 19. 9. 2017

Mléko do škol

Obrázek - Mléko do škol

Cílem projektu je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků. Projekt je určen žákům základních a středních škol.

vyvěšeno od: 19. 9. 2017

Školní družina 17/18

Obrázek - Školní družina 17/18

Kroužky a harmonogram školní družiny - Alešova.

Kroužky a harmonogram školní družiny - Bavorovská a Výstavní.

vyvěšeno od: 15. 9. 2017

Adaptační kurz

Obrázek - Adaptační kurz    Adaptační kurz pro prvňáčky z 1.A a 1.B proběhne ve středu 20.9.2017. Uskuteční se ve sportovním areálu Stožice. Rodiče si své děti vyzvednou v 15 hodin přímo na sportovišti Stožice. Těšíme se na dobré počasí a veselou náladu. :-))

vyvěšeno od: 8. 9. 2017

Organizace školního roku 17/18

Obrázek - Organizace školního roku 17/18     Naplánované třídní schůzky, pedagogické rady, prázdniny, ... zde.

vyvěšeno od: 5. 9. 2017

Plavání

Obrázek - Plavání     Rozpis plaveckých výcviků na školní rok 2017/2018 zde.

vyvěšeno od: 5. 6. 2017

Obrázek - Republikové atletické finále Sportovní ligy ZŠ o Pohár ministryně školství – 49. ročník Poháru rozhlasu 6.6. 2017 v Kladně     Sportovci naší školy získali pro družstva v kategorii mladších a starších žáků dostatečný bodový zisk pro nominaci do republikového finále Poháru rozhlasu konaného 6.6.2017  Kladně.

vyvěšeno od: 4. 5. 2017

Úspěch ve finanční gramotnosti

Obrázek - Úspěch ve finanční gramotnosti     Soutěž Finanční gramotnost od roku 2009 vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v nejvyšší kategorii celostátních školních soutěží „A“. Cílem soutěže je naučit finanční gramotnost žáky základních škol a žáky středních škol. Finanční gramotnost je stále nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení a učí děti i dospělé finančně zabezpečit sebe a svoji rodinu a plnohodnotně rozvíjet svůj osobní život.

vyvěšeno od: 29. 4. 2017

Blik obhájil prvenství v kraji

Obrázek - Blik obhájil prvenství v kraji

V pátek 28. dubna 2017 proběhlo vyhlášení výsledků 7. ročníku jihočeského krajského kola soutěže školních novin a časopisů. Vyhlášení probíhalo již tradičně v sále Zastupitelstva Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

vyvěšeno od: 24. 4. 2017

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

Obrázek - Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

Ředitelka Základní školy a Gymnázia Vodňany, jako příslušný správní orgán, rozhodla o přijetí k základnímu vzdělávání.

Více v dokumentu zde.

vyvěšeno od: 21. 4. 2017

Maxík

Obrázek - Maxík

Od února do dubna měli možnost budoucí prvňáci navštěvovat na naší škole předškolní kurz MAXÍK, který probíhal na budově Alešova, Bavorovská i Výstavní. Za 10 lekcí, ve kterých se učili, jak se sedí v lavici, jak se správně drží psací potřeba, poznávali, co je stejné, co je jiné, na co začíná slovo, kde je vlevo, vpravo, tvořili věty. Seznámili blíže se školním prostředím, ale i se svými budoucími spolužáky. Všichni se už dnes těší, že se sejdou 4. září a společně s novou paní učitelkou se začnou učit.

vyvěšeno od: 21. 4. 2017

Plavání 1.C a 1.D

Obrázek - Plavání 1.C a 1.D

Žáci 1. ročníků se zúčastnili plaveckého výcviku v plaveckém bazénu v Prachaticích. Učili se nebát vody, potápět se, lovit předměty ze dna a různé plavecké styly. Za to obdrželi všichni vysvědčení Závěrem proběhly rychlostní závody na 25 m ve volném stylu.

vyvěšeno od: 6. 4. 2017

Lidé a svět kolem nás

Obrázek - Lidé a svět kolem nás     Zveme Vás na výstavu žákovských a studentských výtvarných prací do sloupové síně Městského úřadu Vodňany.