vyvěšeno od: 15. 6. 2023

Ve Vodňanech v podzemí se 7.A

Obrázek - Ve Vodňanech v podzemí se 7.A     Kramářská píseň Ve Vodňanech v podzemí. To je nejnovější dílo žáků 7.A, které vzniklo spojením předmětů dějepisu, výtvarné výchovy a českého jazyka. Žáci tak zpracovali dojmy z prohlídky sklepů vybraných vodňanských domů. Učinit tak právě touto formou městského folklóru bylo nápadem kolegyně Michaely Schánilcové, vyučující dějepisu.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 13. 6. 2023

Akční jaro v ŠD Alešova

Obrázek - Akční jaro v ŠD Alešova     Na konec školního roku jsme pro děti ze ŠD připravily další 3 velké akce. V rámci Rybářských dnů jsme v pátek 19. května vyrazily na Mevpis, kde byly připravené 3 stanoviště. Ve velkém sále byla herna, kde si děti mohly stavět z lega, dále vláčkodráha, kuličková dráha, chytání ryb, roboberušky a tvoření květníku nebo rakety z pet lahví. V jídelně bylo tvoření z plstě, kde jsme si mohli ušít peněženku nebo vyrobit kočku z papíru. A ve venkovním areálu bylo zajímavé povídání o invazivních druzích. Děti si mohly pohladit živého raka, střílely z kuše a bojovali s člověčím rakem. Vše bylo opět velice zajímavé, dětem se nechtělo odcházet. Moc děkujeme všem z Mevpisu za skvělou akci a těšíme se na další spolupráci.

vyvěšeno od: 12. 6. 2023

Talent Jakub Klicnar

Obrázek - Talent Jakub Klicnar     Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze a Jakub Klicnar. Spojení, které dostalo na konci května nový rozměr. Oficiální web Matfyzu totiž uveřejnil obsáhlý rozhovor právě s tímto žákem 9.B ZŠG Vodňany. Pozornost si zasloužil svými úspěchy v matematice a fyzice, za které získal i čestné uznání Talent Jihočeského kraje, jak už jsme informovali dříve. Jaké jsou další Jakubovy plány do budoucna, jakým aktivitám se zvládá věnovat a díky čemu, se můžete dočíst zde.

vyvěšeno od: 30. 5. 2023

McDonald´s Cup - krajské kolo Písek

Obrázek - McDonald´s Cup - krajské kolo Písek

Ve čtvrtek 18. května vyrazili naši malí fotbalisté reprezentovat školu do Písku na krajské kolo McDonald cupu. Vše se odehrávalo na Městském sportovním areálu Písek. Do Písku se sjelo 8 týmů z celého Jihočeského kraje

vyvěšeno od: 27. 5. 2023

Příměstský tábor - OBSAZENO

vyvěšeno od: 24. 5. 2023

Týden plný akcí se 4.B

Obrázek - Týden plný akcí se 4.B

V úterý 16.5. se nejen žáci 4.B, ale všechny třídy naší školy, vydali na Sokolskou louku ve Vodňanech, kam nás přijeli navštívit pracovníci ze skupiny Zeyferus se svými nádhernými dravci.

Ve čtvrtek 18.5. se obě třídy čtvrťáků z Alešovky sešly ráno před školou, aby vyrazily na výlet do Science Centra Techmánie v Plzni.

V pátek 19.5. jsme zakončili týden plný akcí návštěvou na MEVPISu ve Vodňanech, kde pro žáky čtvrtých a pátých tříd byly připraveny tři stanoviště.

vyvěšeno od: 19. 5. 2023

Úspěchy našich žáků v okresním kole lehkoatletické olympiády

Obrázek - Úspěchy našich žáků v okresním kole lehkoatletické olympiády

V dubnu 2023 proběhlo školní kolo lehkoatletické olympiády, kterého se zúčastnili vybraní žáci druhého stupně školy. Nejlepší sportovci byli pak vybráni do okresního kola Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou v Blatné.

Mladší žáci soutěžili 2. května a dařilo se jim. Chlapci získali první místo a postoupili do krajského kola. Děvčata skončila na 3. místě. Fotogalerie

Starší žáci se utkali v Blatné ve středu 10. května. Chlapci také zabojovali a obsadili první místo s postupem do krajského kola. Dívky se umístily na 5. místě. Fotogalerie

Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Postupujícím do krajského kola, které proběhne 25.5.2023 v Táboře, držíme palce.

vyvěšeno od: 16. 5. 2023

4.B na dopravním hřišti

Obrázek - 4.B na dopravním hřišti

Ve čtvrtek 11.května jsme se s naší třídou sešli na vlakovém nádraží, abychom podruhé během toho školního roku vyrazili směrem do Prachatic na dopravní hřiště.

Protože už děti za sebou měly teoretickou část, kdy se učily používat pravidla silničního provozu a poznávat dopravní značení, bylo na čase, aby si své znalosti vyzkoušely prakticky při jízdě na kole.

vyvěšeno od: 10. 5. 2023

Večerní kino ve škole

Obrázek - Večerní kino ve škole     Já, padouch 3 a Špunti na vodě. To byla filmová lákadla na další akci z projektu Hrdá škola – Filmový večer. Ten se na všech školách zapojených do projektu uskutečnil ve čtvrtek 4. května a na budově Alešova do puntíku naplnil motto projektu – zpestřit si školní rok netradičními aktivitami a zažít školu jinak.

vyvěšeno od: 9. 5. 2023

Pozvánka na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE a VERNISÁŽ

Obrázek - Pozvánka na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE a VERNISÁŽ     Obrázek - Pozvánka na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE a VERNISÁŽ