vyvěšeno od: 14. 3. 2024

Mladí vodňanští šachisté se v Nových Hradech neztratili a jsou 5. v kraji

Obrázek - Mladí vodňanští šachisté se v Nových Hradech neztratili a jsou 5. v kraji     V úterý 20.2.2024 vyjeli mladí vodňanští šachisté z kroužku při ZŠG Vodňany na krajský přebor škol v šachu do Nových Hradů s cílem vylepšit loňské 7. místo v kategorie A, což byla soutěž pro první stupeň základních škol. Kluci hráli ve složení Štěpán Manzyuk, Vojta Hryzbil, Lukáš Lang, Ruda Tischler a náhradník Vítek Křivánek (hrálo se na 4 šachovnicích).

vyvěšeno od: 14. 3. 2024

Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

Obrázek - Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

Lucie KejšarováVanesa Rottbauerová z 9. A se 29. 2. zúčastnily ve Strakonicích okresního kola konverzační soutěže v německém jazyce.

Naše škola zde měla zastoupení po několika letech a hned se podařilo vybojovat stupně vítězů. Lucie dosáhla na krásné třetí místo a Vanesa jej doplnila pěkným jedenáctým místem. Oběma dívkám děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme!

vyvěšeno od: 4. 3. 2024

Prvňáčci už mají svá „Mokrá vysvědčení“

Obrázek - Prvňáčci už mají svá „Mokrá vysvědčení“

Děti z 1.A a 1.B absolvovaly 5 lekcí plaveckého výcviku. Na každou lekci se moc těšily. Zdokonalovaly se ve svých dovednostech a učily se novým věcem. Plavaly, splývaly, potápěly se a skákaly do vody. Pokrok udělal každý z nich. Na poslední lekci si mohly děti přinést svoje hračky do vody. Byla to zábava. Odměnou jim bylo i „Mokré vysvědčení“. Budeme se těšit příští rok!

Jana Novotná

vyvěšeno od: 1. 3. 2024

Organizace plaveckého výcviku ve školním roce 2024/2025

Obrázek - Organizace plaveckého výcviku ve školním roce 2024/2025     Plavecký výcvik je součástí výuky. Plavání nahrazuje běžné hodiny tělesné výchovy v tělocvičně. Pro 1. – 3. ročník je výuka plavání zajištěna Plaveckou školou v Písku. Plavecký výcvik 4. ročníku plánuje škola od nového školního roku organizován jako Škola v přírodě s výukou plavání.

vyvěšeno od: 28. 2. 2024

ZÁPIS DO 1.TŘÍDY a informace o PŘIHLÁŠENÍ DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Obrázek - ZÁPIS DO 1.TŘÍDY a informace o PŘIHLÁŠENÍ DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Zápis do 1. tříd Základní školy a Gymnázia Vodňany pro školní rok 2024/2025 (dále jen zápis) bude mít dvě fáze:

1. ONLINE ZÁPIS od 15.3.2024 (od 18:00) do 31.3.2024
  2. PREZENČNÍ ZÁPIS – přímá účast dítěte a jeho zákonného zástupce ve škole, v budově Alešova 50, v jednom z předem zvolených termínů (5.4.2024 od 13:00 do 17:00 nebo 6.4.2024 od 9:00 do 11:00)

Informace k přihlášení do PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY zde.

vyvěšeno od: 23. 2. 2024

Projektový den 2.A - IZS

Obrázek - Projektový den 2.A - IZS

Dnešní projektový den 22.2.24 byl zaměřen na

INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM.

Ráno jsme přivítali na besedu příslušníky Policie ČR, po té jsme navštívili HZS a podívali se k poliklinice, kde sídlí ZS.

Odpoledne děti pracovaly s textem zaměřeným na příběhy ze skutečného života a jejich vyřešením.

Zbytek dne věnovaly výtvarným pracem s tématikou IZS.

DOBRÉ RADY (z dnešního projektového dne):

Dej si pozor na nepoctivé lidi!

Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán!

Nikdy nezkoušej to, co je dětem zakázané!

Rychlé přivolání pomoci může zachránit život!

Chybné rozhodnutí může způsobit nehodu!

vyvěšeno od: 21. 2. 2024

Den rodičů a prarodičů v 1.B

Obrázek - Den rodičů a prarodičů v 1.B

V úterý 20. února si děti do školy přinesly školní pomůcky nebo něco na sebe po mamince, tatínkovi, babičce a dědovi. Sešlo se nám mnoho zajímavých kousků. Děti nosily fotografie z doby, kdy jejich rodiče a prarodiče chodili také do školy. Sešly se nám i velice zajímavé školní pomůcky – aktovka, staré písanky a sešity, dřevěná pravítka, starodávné kružítko, tužky, pero na inkoust, penály, obal na žákovskou knížku. Velmi zábavné bylo i oblečení, které si děti oblékly. Nejdůležitější ale bylo, že jsme si zavzpomínali na dobu před dvaceti nebo padesáti lety. Tento den byl pro nás ve znamení vyjádření hrdosti k rodičům a prarodičům.

Jana Novotná

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 21. 2. 2024

Puťáček v ŠD

Obrázek - Puťáček v ŠD     Leden v naší školní družině utekl jako mávnutím kouzelného proutku a hned v prvním únorovém týdnu jsme se my, vychovatelky, společně s dětmi vypravily na oblíbený „Puťáček“, jehož cílem bylo pečení špekáčků na fotbalovém hřišti na Pražáku. Cestou po cyklostezce jsme se nejprve zastavily u krmelce, abychom zpříjemnily zvířátkům zbývající část zimy.

vyvěšeno od: 20. 2. 2024

DEN RODIČŮ A PRARODIČŮ V 5.A

Obrázek - DEN RODIČŮ A PRARODIČŮ V 5.A

V úterý 20. února jsme se připravili na den rodičů a prarodičů. Vyptali jsme se se svých babiček, tetiček, strýčků a dědečků, jaká móda se nosila v jejich mládí. Sešli jsme se ráno v oblečení hippies, vojáků, zálesáků, v kroji a přišla i jedna babička. Hodně jsme se převlekům zasmáli a popovídali o minulé módě.

Žáci 5.A

vyvěšeno od: 14. 2. 2024

Tygří svět

Obrázek - Tygří svět

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na besedu s lektory metody Tygří svět, která se koná 27.2.2024 od 17:00 do 19:00 v budově bývalé ZUŠ, nám. Svobody 14, v síni Váši Příhody ve Vodňanech.

Jedná se o metodu, která dává do souvislostí chování dítěte a vede ho k respektu, zodpovědnosti a samostatnosti. Pomáhá snižovat míru stresu, napětí a agrese a zároveň zlepšuje pozornost dítěte, podněcuje kreativitu a vnitřní motivaci.

Pokud se budete chtít dozvědět něco více od zkušených lektorů, kteří se metodou dlouhodobě zabývají, přijďte!!