vyvěšeno od: 15. 1. 2024

3. lekce plavání v 0.PT

Obrázek - 3. lekce plavání v 0.PT     I třetí lekce plaveckého výcviku přípravné třídy se nesla v dobré náladě a „bez vody v nose“. Tuto lekci si děti zkoušely různé plavecké styly a také se již „pouštěly“ okrajů bazénu a zkoušely si plavat bez držení (pochopitelně ještě s jistícími pomůckami na zádech a rukách – tzv. ježek a křidýlka), některé naprosto beze strachu, jiné se trochu bály, ale zvládly to úplně všechny. Plavčice všechny velmi chválily. Další a to předposlední lekce nás čeká opět příští týden ve středu.

Aktuality Družina

Vánoce v ŠD Alešova

Obrázek - Vánoce v ŠD Alešova

Ve středu 3. ledna se mohly děti ze školní družiny těšit na Ježíška. Ten jim totiž 24. prosince naježil spoustu dárečků do třech oddělení. Po skončení vyučování přišly do své třídy a nevěřily svým očím, že Ježíšek naděluje i ve škole. Pod stromečkem rozbalily panenky, auta, stavebnice, kuchyňku s příslušenstvím, pokladnu a nákupní košíky, autodráhy a spoustu dalšího zajímavého. Každý den si s hračkami hrají a nenásilnou formou se více poznávají a spolupracují. Vidět rozzářené a šťastné oči dětí byla odměna i pro nás.

Za paní vychovatelky děkujeme paní ředitelce a rodičům našich dětí.

Aktuality Družina

Ježíška v Makově

Obrázek - Ježíška v Makově     Uděláme ježíška v Makově! - napadlo nás na začátku prosince v družině. A tak se taky stalo. V pondělí 11.12. se nám již od rána v družině plnily tašky mrkví, jablky, slunečnicí a spoustou dalších pamlsků pro zvířátka. Počasí nám přálo, cesta autobusem s panem Koflem utekla jako nic a krátkou procházkou jsme se brzy dostali do cíle do Záchranné stanice pro zvířata v Makově, kde se nás ujal pan hajný Libor Šejna a paní Jiřina Račanová. Předali jsme dobroty a vyrazili na prohlídku. Co voliéra, to jiný příběh se šťastným koncem. Nejvíc smíchu bylo u vydráka Matýska a focení s poštolku na ruce si budou všichni jistě dlouho pamatovat. Domů jsme se vraceli plni dobré nálady a již nyní se za Matýskem i ostatními zvířátky moc těšíme – ostatně, teď se tam můžeme všichni kouknout na webovou kameru www.makov.cz.

Tři králové a jejich dary v 0.PT

Obrázek - Tři králové a jejich dary v 0.PT     Tento týden se v přípravné třídě nesl v tématu tří králů a jejich darů, a to zejména kadidla a myrhy. Díky nim jsme procvičovaly několik našich smyslů. Sluch – jak praská uhlík, když se zapaluje. Zrak – pozorovaly jsme, jak kouř umí čarovat různé tvary. A zejména pak čich – kdy jsme při relaxaci čichaly, jak roztavená kouřící pryskyřice kadidla a myrhy voní. Všem se to sice moc líbilo, ale všem to úplně nevonělo

2. lekce plaveckého výcviku 0.PT

Obrázek - 2. lekce plaveckého výcviku 0.PT

Hned v první školní den, v novém roce 2024, se přípravná třída vydala do Písku na další lekci plaveckého výcviku. Některé děti byly nemocné, ale jiné, které s námi nebyly před Vánoci, se zase vrátily, a tak se děti prostřídaly (snad se příště dají tyhle dvě skupiny dohromady a pojede nás co nejvíce). Děti si lekci opět užily a plavání je moc bavilo. Do školy se skupina „želviček“ (tak děti pojmenovaly svou plaveckou skupinu přípravné třídy) vracela sice unavená, ale s úsměvem na tváři, což je nejdůležitější. Další lekce nás čeká opět za týden ve středu.

PF 2024

Obrázek - PF 2024

Ukončení roku 2023

Obrázek - Ukončení roku 2023

Dneska jsme v přípravné třídě slavnostně zakončili rok 2023. Moc jsme si to užili a „konec roku“ patřičně oslavili. Bylo cukroví, zpívání, dárečky, ale i přípitek a prskavky. Všem přejeme klidné Vánoce a nový rok naplněný pohodovými dny a pochopitelně hlavně zdraví.

Plavecký výcvik 0.PT

Obrázek - Plavecký výcvik 0.PT     Ve středu 20.12.2023 začala přípravná třída jezdit do písecké plavecké školy. Děti byly nejdříve chvilku v malém „dětském“ bazénu a pak přešly do velkého bazénu, kde se ze začátku někteří trochu báli, ale během chvilky se všechny strachy rozpustily, a nakonec to všechny moc bavilo a užily si to. Další lekce nás čeká hned po novém roce. Už teď se všichni moc těší.

PŘEDVÁNOČNÍ KONCERT

Obrázek - PŘEDVÁNOČNÍ KONCERT

5.A si připravila pro 1. stupeň krátké vystoupení s vánočními koledami.

Chtěli jsme trochu zpříjemnit předvánoční dopoledne.

Krásné Vánoce přeje 5.A

vyvěšeno od: 20. 12. 2023

Vánoční klání ve vybíjené 5.A a 5.B

Obrázek - Vánoční klání ve vybíjené 5.A a 5.B

Ve středu 20.12. se třídy 5.A a 5.B sešly v tělocvičně, aby uskutečnily již tradiční souboj ve vybíjené. Družstva se rozdělila na holky a kluky a hra mohla začít. Děti se pustily do hry s velkým zápalem, všichni se zapojili, aby svému mužstvu co nejvíce pomohli zvítězit a kdo zrovna nehrál, fandil a povzbuzoval svého favorita.

Věřím, že jsme si všichni sportovní hodinu užili, a jak se říká, Sláva vítězům, čest poraženým. Pochvalu si zasloužil každý, a proto si děti odnášely sladkou odměnu za účast.

Alexandra Jedlisková