vyvěšeno od: 20. 12. 2023

Zima v „přípravce“

Obrázek - Zima v „přípravce“

I když venku sníh roztál, rozhodli jsme se zimu udržet u nás v přípravné třídě. Proto jsme si vytvořili spirálové sněhuláky a vyzdobili okna, která nám tu zimně zdobí třídu. Spirálu obtáhnout a následně vystřihnout, to nebylo vůbec jednoduché. Nakonec to ale zvládli úplně všichni, někteří s malou pomocí, jiní s trochu větší. Ovšem výsledek za tu snahu stojí. A i když na této fotce není vidět malovaná výzdoba na oknech, ve skutečnosti tu skvěle doplňuje naši zimní výzdobu. Alespoň trochu zimy tu máme, když počasí venku připomíná spíše jaro.

vyvěšeno od: 20. 12. 2023

Šli pastýři do Betléma

Obrázek - Šli pastýři do Betléma     19.12.2023 navštívila přípravná třída KD Vodňany. Byli jsme na divadelním představení s názvem Šli pastýři do Betléma. Představení bylo vtipné, děti bavilo a zároveň jsme si s herci i zazpívali vánoční koledy. V tomto předvánočním čase to bylo velmi příjemné oddechnutí.

vyvěšeno od: 15. 12. 2023

Návštěva partnerské školy v Bavorsku

Obrázek - Návštěva partnerské školy v Bavorsku

18. prosince jsme vyrazili s 25 dětmi z 8. a 9. ročníků naší základní školy do německého Deggendorfu na první setkání s žáky tamní Wirtschaftsschule.

Po dvouhodinové cestě, kterou si někteří zpříjemnili procvičováním německých slovíček, se nám dostalo milého přivítání od pana ředitele Johanna Riedla a zástupce ředitele Christiana Alta.

vyvěšeno od: 14. 12. 2023

5.B se těší na Vánoce

Obrázek - 5.B se těší na Vánoce

Kluci a holky z 5.B se stejně jako ostatní děti těší na vánoční svátky, a proto jsme do naší třídy vnesli trochu vánoční atmosféry a hezky jsme si ji vyzdobili.

Děti vytvořily zasněženou dekoraci na dveře, společně si vyrobili také adventní kalendář, kde každý den čeká na někoho sladké překvapení, a nesmí chybět ani vánoční stromek, v našem podání netradiční, ale dělaný s radostí, který jsme ještě vylepšili světýlky.

Děti byly při tvoření moc šikovné a zaslouží si pochvalu.

Jedlisková Alexandra

vyvěšeno od: 11. 12. 2023

Vánoční jarmark sněhu navzdory

Obrázek - Vánoční jarmark sněhu navzdory     Mimořádná sněhová nadílka, která se nejen na Vodňany sesypala před prvním adventním víkendem, tradiční vánoční jarmark ZŠG Vodňany nezmařila. Přestože prostranství před budovou Alešova, na němž se jarmark obvykle konává, bylo přikryto několika desítkami čerstvého sněhu, o možnost zakoupit výrobky žáků všech součástí školy zájemci připraveni nebyli – jen si pro ně museli dojít přímo do školy. Vánoční jarmark se totiž poprvé v historii konal v přízemí školy.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 11. 12. 2023

Vánoční prosinec v ŠD

Obrázek - Vánoční prosinec v ŠD     Celý listopad jsme s některými dětmi nacvičovaly vánoční písničky a básničky. V sobotu 2. prosince, v rámci vánočního jarmarku, jsme vystoupily v kostele. Jelikož v ten den byla sněhová kalamita, některé děti se nemohly dostavit, musely jsme narychlo upravit program. Děti byly moc šikovné a vůbec jim to nevadilo a celé vystoupení klaplo.

vyvěšeno od: 8. 12. 2023

Projektový den

Obrázek - Projektový den

Dne 30.11. proběhl ve třídách 4.A a 4.B „Projektový den“ zaměřený na živou přírodu, rostliny a živočichy. Žáci v prostorách střediska MEVPISU prožili program zaměřený na ekosystém „Rybník“. Paní Mgr. Alena Štenberková děti nadchla připravenými aktivitami a vyprávěním o životě nad hladinou i pod hladinou našich rybníků. Ve škole žáci využili získané poznatky při dalších činnostech, např. skupinové práci, výtvarném ztvárnění, četbě, sledování videí a diskusi nad daným tématem.

tř. učitelky a asistentky 4.A a 4.B

vyvěšeno od: 8. 12. 2023

Dopravní hřiště

Obrázek - Dopravní hřiště

Dne 7.12.2023 se třídy 4.A a 4.B zúčastnily dopravní výchovy v „Hopsáriu“ v Českých Budějovicích. V úvodní části programu si děti zopakovaly dopravní značky a upevnily teoretické znalosti v silničním provozu s výukovými materiály BESIP. Poté si děti ověřily své nabyté znalosti na dopravním hřišti jako řidiči šlapacích autíček nebo jako chodci. Po úspěšném absolvování kurzu, získaly děti dětský řidičský průkaz. Za odměnu pak aktivně využily veškeré zábavné prvky „Hopsária“. Celé dopoledne si děti velmi užily a již nyní se těší na příští návštěvu. Velmi děkujeme vedení města Vodňany a věříme, že najde finanční prostředky na tento vzdělávací program i pro nadcházející školní rok.
tř. učitelky a asistentky 4.A a 4.B

vyvěšeno od: 4. 12. 2023

Hlavolamy – RUBIKOVA KOSTKA

Obrázek - Hlavolamy – RUBIKOVA KOSTKA

Dne 23.11.2023 si připravila 5.A „Projekt – hlavolamy a kdo složí Rubikovu kostku“.

Začali jsme hned ráno v 8 hodin. Nejdříve jsme si řekli něco o historii hlavolamů, dozvěděli jsme se, co vše do hlavolamů patří a že lidé mají rádi záhady a luštění.

A pak nastal ten správný okamžik. Přijel mezi nás host – Petr, také páťák za ZŠ Helsinská v Táboře, který dokáže kostku složit za 40 sekund. Předvedl nám to také, ale byl o nějakou tu sekundu horší – nové prostředí a jiné děti, a tak byl trochu nervózní.

vyvěšeno od: 1. 12. 2023

VÁNOČNÍ JARMARK