vyvěšeno od: 28. 11. 2023

Soutěže

Obrázek - Soutěže     Během posledního měsíce proběhlo na škole několik soutěží. Přinášíme vám jména nejlepších žáků v některých z nich.

vyvěšeno od: 28. 11. 2023

Psí návštěva v 0.PT

vyvěšeno od: 23. 11. 2023

Ředitelské volno 27. 11. 2023

Obrázek - Ředitelské volno 27. 11. 2023

Ředitelka školy vyhlásila dle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona v platném znění na 27. 11. 2023 volný den (tzv. „ředitelské volno“). Volný den byl vyhlášen z důvodu, že víc jak 95 % zaměstnanců se připojuje ke stávce.

Barbora Křížková Louženská

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina
vyvěšeno od: 23. 11. 2023

Informace ke stávce 27.11.2023

Obrázek - Informace ke stávce 27.11.2023

Vážení rodiče, studentky, studenti, informuji vás tímto o naší podpoře výstražné stávky, kterou vyhlásil Českomoravský odborový stav pracovníků ve školství na pondělí 27.11.2023. Víc jak 95 % zaměstnanců se připojuje ke stávce (všichni nepedagogičtí pracovníci). Škola není schopná zajistit svůj provoz a bude v pondělí 27. listopadu zavřena. Děkujeme za pochopení.

Více informací zde.

vyvěšeno od: 21. 11. 2023

Matematika kolem nás 2.A

Obrázek - Matematika kolem nás 2.A

V projektovém dnu 16.11.2023 jsme se ve 2.A věnovali matematice a jejímu využití v praxi. Děti se rozdělily do skupin a plnily různé úkoly, za které mohly získat body. Zapeklitým oříškem byla druhá část aktivit, kdy musely složit rozstříhané geometrické tvary.

Na následující vycházce jsme měřili úseky na stopy, kroky a potom za pomoci pásma naměřili vzdálenost 1 km. Odpolední tvoření bylo věnováno výtvorům z geometrických tvarů. A tak všichni s nadšením podle svojí fantazie tvořili roboty a ulice plné domků. Domů odcházeli žáci s pocitem dobře odvedené práce.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 15. 11. 2023

Zajímavé akce v ŠD

Obrázek - Zajímavé akce v ŠD     V prvním listopadovém týdnu se v ŠD Alešova uskutečnily hned dvě akce. První byla 2.11., kdy nás na školním dvoře navštívili policisté z Protivína. Děti si vyzkoušely helmu, obušek, pouta, vestu a křížem krážem prolezly policejní auto. Zkusily, jaké to je mluvit do vysílačky a ptaly se policistů na nejrůznější otázky. Zpět do družiny odcházely velice nadšené a spokojené.

Podzimní bádání s jazyky

Obrázek - Podzimní bádání s jazyky     Badatelské odpoledne na Alešovce již potřetí, tentokrát ve znamení jazyků. Prostorami školní družiny, kuchyňky i počítačové učebny zněly během devátého listopadového odpoledne angličtina, němčina, čeština pro cizince i ukrajinština.

Halloween s 8.A pro žáky 1. stupně

Obrázek - Halloween s 8.A pro žáky 1. stupně     Pedagogická profese na vlastní kůži. I tak by se dala shrnout zkušenost žáků 8.A s projektovým dnem, který „mí“ osmáci pro všechny žáky prvního stupně uspořádali v poslední říjnový den, kdy se zejména v anglicky mluvících zemích slaví Halloween.

VZPoura úrazům

Obrázek - VZPoura úrazům     Budu si na sebe dávat větší pozor. K takovému předsevzetí dospěli žáci, které v rámci preventivního programu VZP navštívili ambasadoři projektu Pavel a Honza, hendikepovaní pracovníci pojišťovny. Právě oni z vlastní zkušenosti vědí, jaké je to žít s trvalými následky po úrazu.

vyvěšeno od: 9. 11. 2023

Plavecký výcvik 2.AB

Obrázek - Plavecký výcvik 2.AB

Druhé ročníky ZŠA čekalo v letošním školním roce 10 lekcí plavání. Jezdit se začalo už v září. Každou středu se žáci vypravili do Písku. Ve zdejším bazénu, pod vedením zkušených instruktorů, zdokonalovali svoje plavecké dovednosti a různé plavecké způsoby.

Všichni se moc snažili a tak jim odměnou na závěr bylo „mokré vysvědčení“.
Chalupská