vyvěšeno od: 19. 1. 2023

6.C Pracovní činnosti – „Kuchyňka“

Obrázek - 6.C Pracovní činnosti – „Kuchyňka“     Dnes jsme si zkusili připravit jednoduchou a nenáročnou svačinu, nebo občerstvení. Slané pečivo se nám moc povedlo. Všem chutnalo a nezbyl ani drobeček.  Jak se nám zadařilo, posuďte sami.
Mgr. Jana Kovářová

vyvěšeno od: 4. 1. 2023

Čerti ve škole

Obrázek - Čerti ve škole

Už to je měsíc, co do naší školy zavítali Mikuláš s anděly a čerty. Svou návštěvu směřovali do tříd prvního stupně, kde obdarovali hodné děti a pokárali třídní zlobivce, kteří se básničkou mohli vykoupit a sladkou odměnu také dostali. V některých třídách měli žáci připravené vystoupení, což Mikuláše velice potěšilo.

Doufáme, že až se za rok znovu setkáme, budou ve třídách jen samé hodné děti.

M + A + Č

vyvěšeno od: 28. 12. 2022

Vánoční jarmark ve znamení samých NEJ, tradic i novinek

Obrázek - Vánoční jarmark ve znamení samých NEJ, tradic i novinek

Nejvíce návštěvníků, nejvíce výrobků i nejvíce vystoupení. Taková by mohla být ve stručnosti charakteristika vánočního jarmarku ZŠG Vodňany. Ten se po tříleté pauze způsobené covidem konal na tradičním místě – před budovou Alešova. Žáci nejvyšších ročníků ZŠ z obou budov a žáci nižších i vyšších ročníků gymnázia zde za symbolické ceny (mnohdy pokrývající jen náklady) prodávali výrobky, jež nově vytvořili žáci všech tříd, a to během celoškolního projektového dne.

vyvěšeno od: 15. 12. 2022

PF 2023

Obrázek - PF 2023

vyvěšeno od: 7. 12. 2022

It-slot

Obrázek - It-slot

V polovině listopadu proběhla na naší škole soutěž It-slot. Soutěž je určena pro všechny osmáky a devaťáky ze základních škol. V soutěžním testu si mohl každý vyzkoušet, jak je na tom s digitální gramotností.

Cílem soutěže je prohloubit zájem žáků o studium informačních technologií a zároveň formovat jejich logické myšlení. První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování). Druhá část soutěžních úloh je věnována matematickému a logickému myšlení.
Výsledky zde.

vyvěšeno od: 29. 11. 2022

Galerie Sladovna 1.E a 2.C

Obrázek - Galerie Sladovna 1.E a 2.C

Dne 23.11.2022 se žáci 1.E a 2.C vypravili do galerie Sladovna v Písku. Prvňáčci navštívili stálou expozici Mraveniště, kde se proměnili v malé mravence. Lektorka nejprve děti seznámila zábavnou formou se způsobem života mravenců. V rozsáhlém labyrintu tunelů, prolézaček a mostů si děti vyzkoušely, jak to vypadá ve skutečném mraveništi. Druháci zase zavítali do světa knih. Na výstavě Hnízdo ilustrace našli některé hrdiny ze svých oblíbených příběhů a pohádek. Vysvětlili si, kdo je ilustrátor a vytvořili si vlastní knihu s ilustrací. Do školy se děti vracely spokojené a plné zážitků.

Mgr. Monika Nováková a Mgr. Romana Chloupková

vyvěšeno od: 29. 11. 2022

Akce 4.D

Obrázek - Akce 4.D     Naše třída se zapojila do akce "Den bez batohů". Šlo o to, aby si žáci školní potřeby přinesli v netradičních "taškách". Ve fotogalerii se můžete podívat, co vše vymysleli čtvrťáci a v čem si učení v tento den do školy přinesli. Další školní akcí, které se naše třída zúčastnila, byl Bobřík informatiky. V kategorii MINI se stal nejlepším řešitelem Matyáš H. se 180 body, druhé místo obsadil Eliáš M. se 172 body. Dalšími úspěšnými řešiteli byl Matyáš T., Berenika V., Radim H. Lukáš F., Jan T. a Magdaléna Ch.

vyvěšeno od: 24. 11. 2022

Bobřík informatiky

Obrázek - Bobřík informatiky

Bobřík informatiky je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství. Klade si za cíl seznamovat žáky s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
Úspěšné řešitele naleznete v tomto souboru.

vyvěšeno od: 21. 11. 2022

DOPRAVNÍ VÝCHOVA 4.D

Obrázek - DOPRAVNÍ VÝCHOVA 4.D

O tom, že dopravní výchova pro děti  je velmi důležitá, není určitě pochyb. Proto pro nám čtvrťákům organizace BESIB ČR zajistila bezplatný kurz v DDM Prachatice.

11. listopadu jsme vlakem vyrazili do Prachatic, kde proběhla teoretická část výuky. Žáci 4.D shlédli několik výukových videí, po kterých následoval komentář příslušníka Policie Č.R. Šlo o praktické ukázky a situace, které mohou děti potkat jako cyklisty. Z hracího koberce se v poslední části stala křižovatka, z dětí cyklisté, a řešili jsme, jak se zachovat v různých dopravních situacích.

Na jaře si děti  na dopravním hřišti v praxi vyzkouší vědomosti a dovednosti nabyté teoretickou přípravou a po úspěšném zvládnutí závěrečného testu obdrží průkaz cyklisty.

vyvěšeno od: 16. 11. 2022

Logická olympiáda a Pythagoriáda

Obrázek - Logická olympiáda a Pythagoriáda

Už několikátý rok probíhá na naší škole Logická olympiáda a po pár leté odmlce se opět vrací matematická soutěž Pythagoriáda.

Děkujeme žákům za účast a gratulujem úspěšným řešitelům.

Níže se podívejte na nejlepší řešitele.