vyvěšeno od: 14. 3. 2024

Mladí vodňanští šachisté se v Nových Hradech neztratili a jsou 5. v kraji

Obrázek - Mladí vodňanští šachisté se v Nových Hradech neztratili a jsou 5. v kraji     V úterý 20.2.2024 vyjeli mladí vodňanští šachisté z kroužku při ZŠG Vodňany na krajský přebor škol v šachu do Nových Hradů s cílem vylepšit loňské 7. místo v kategorie A, což byla soutěž pro první stupeň základních škol. Kluci hráli ve složení Štěpán Manzyuk, Vojta Hryzbil, Lukáš Lang, Ruda Tischler a náhradník Vítek Křivánek (hrálo se na 4 šachovnicích).

vyvěšeno od: 13. 3. 2024

Jazykové odpoledne

Obrázek - Jazykové odpoledne

vyvěšeno od: 1. 3. 2024

Organizace plaveckého výcviku ve školním roce 2024/2025

Obrázek - Organizace plaveckého výcviku ve školním roce 2024/2025     Plavecký výcvik je součástí výuky. Plavání nahrazuje běžné hodiny tělesné výchovy v tělocvičně. Pro 1. – 3. ročník je výuka plavání zajištěna Plaveckou školou v Písku. Plavecký výcvik 4. ročníku plánuje škola od nového školního roku organizován jako Škola v přírodě s výukou plavání.

vyvěšeno od: 1. 3. 2024

Maškarní ples

Obrázek - Maškarní ples     Na maškarní ples jsme se jako 8. ročník připravovali týdny dopředu. Vyráběli jsme si sami výzdobu, nacvičovali jsme taneční vystoupení a mnoho dalšího. Při všech přípravách nám ovšem vždy byla nápomocná paní učitelka Soukupová, paní asistentka Kejšarová a paní asistentka Kozová a samozřejmě pan učitel Filip. Všichni jsme si navzájem pomáhali a díky tomu jsme vše zvládli rychle a hladce.

vyvěšeno od: 28. 2. 2024

ZÁPIS DO 1.TŘÍDY a informace o PŘIHLÁŠENÍ DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Obrázek - ZÁPIS DO 1.TŘÍDY a informace o PŘIHLÁŠENÍ DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Zápis do 1. tříd Základní školy a Gymnázia Vodňany pro školní rok 2024/2025 (dále jen zápis) bude mít dvě fáze:

1. ONLINE ZÁPIS od 15.3.2024 (od 18:00) do 31.3.2024
  2. PREZENČNÍ ZÁPIS – přímá účast dítěte a jeho zákonného zástupce ve škole, v budově Alešova 50, v jednom z předem zvolených termínů (5.4.2024 od 13:00 do 17:00 nebo 6.4.2024 od 9:00 do 11:00)

Informace k přihlášení do PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY zde.

vyvěšeno od: 27. 2. 2024

Jazykové odpoledne

Obrázek - Jazykové odpoledne

vyvěšeno od: 20. 2. 2024

Den darování knih

Obrázek - Den darování knih

Ve středu 14. února 2024 jsme se rozhodli poprvé oslavit Mezinárodní den darování knihy. Chtěla bych poděkovat všem, kdo se této akce aktivně zúčastnili, především dívkám z 9. C Nele a Markétě, které si prošly svou dětskou knihovničku a přinesly nám velké množství knih pro menší děti. Ale pochvalu zaslouží všichni, kdo se rozhodli knihu věnovat. Za mě se akce povedla, což dokládám fotografií, a budu ráda, když si ji za rok zopakujeme.

Mgr. Jana Vršecká

Přijímačky nanečisto

Obrázek - Přijímačky nanečisto

Ve středu 7. února 2024 jsme pro žáky 9. ročníku uspořádali přijímací zkoušky nanečisto. Vybrali jsme vzorové didaktické testy z matematiky a z českého jazyka, vytiskli záznamové archy a posadili budoucí studenty po jednom do lavice. Aby iluze přijímacích zkoušek byla dokonalá, pustili jsme jim i časomíru a nahraný organizační šum – např. kašlání, smrkání, posunování židle atd. To vše může žáky při testu rušit od soustředění, proto jsme připravili tyto simulace reálných zvuků.

Den deskových her

Obrázek - Den deskových her

Ve středu 31. ledna 2024 proběhl v naší škole projektový Den her. Přinesli jsme si deskové i jiné hry a užili jsme si pěkné dopoledne.

V šestých třídách jsme uspořádali turnaj v dámě. Nejprve proběhla třídní kola, ze kterých vzešel jeden třídní vítěz. Pak se všichni šesťáci sešli nad herním plánkem a dva vítězové, Filip Procházka a Alisa Sanzharevska, se spolu utkali o celkové vítězství. Vyhrál Filip, kterému jsme pogratulovali a zatleskali. Pochvala ale patří všem dětem, které se do turnaje zapojily, celé dopoledne probíhalo v přátelské atmosféře a završili jsme ho rozdáním pololetního vysvědčení. Děkuji za spolupráci kolegyním paní učitelce Ivě Vokaté a asistentkám Petře Jílkové a Petře Chalupské, dětem za skvělou atmosféru a těším se na další podobnou akci.

Mgr. Jana Vršecká

Tygří svět

Obrázek - Tygří svět

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na besedu s lektory metody Tygří svět, která se koná 27.2.2024 od 17:00 do 19:00 v budově bývalé ZUŠ, nám. Svobody 14, v síni Váši Příhody ve Vodňanech.

Jedná se o metodu, která dává do souvislostí chování dítěte a vede ho k respektu, zodpovědnosti a samostatnosti. Pomáhá snižovat míru stresu, napětí a agrese a zároveň zlepšuje pozornost dítěte, podněcuje kreativitu a vnitřní motivaci.

Pokud se budete chtít dozvědět něco více od zkušených lektorů, kteří se metodou dlouhodobě zabývají, přijďte!!