vyvěšeno od: 1. 3. 2024

Organizace plaveckého výcviku ve školním roce 2024/2025

Obrázek - Organizace plaveckého výcviku ve školním roce 2024/2025     Plavecký výcvik je součástí výuky. Plavání nahrazuje běžné hodiny tělesné výchovy v tělocvičně. Pro 1. – 3. ročník je výuka plavání zajištěna Plaveckou školou v Písku. Plavecký výcvik 4. ročníku plánuje škola od nového školního roku organizován jako Škola v přírodě s výukou plavání.

vyvěšeno od: 1. 3. 2024

Maškarní ples

Obrázek - Maškarní ples     Na maškarní ples jsme se jako 8. ročník připravovali týdny dopředu. Vyráběli jsme si sami výzdobu, nacvičovali jsme taneční vystoupení a mnoho dalšího. Při všech přípravách nám ovšem vždy byla nápomocná paní učitelka Soukupová, paní asistentka Kejšarová a paní asistentka Kozová a samozřejmě pan učitel Filip. Všichni jsme si navzájem pomáhali a díky tomu jsme vše zvládli rychle a hladce.

vyvěšeno od: 28. 2. 2024

ZÁPIS DO 1.TŘÍDY a informace o PŘIHLÁŠENÍ DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Obrázek - ZÁPIS DO 1.TŘÍDY a informace o PŘIHLÁŠENÍ DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Zápis do 1. tříd Základní školy a Gymnázia Vodňany pro školní rok 2024/2025 (dále jen zápis) bude mít dvě fáze:

1. ONLINE ZÁPIS od 15.3.2024 (od 18:00) do 31.3.2024
  2. PREZENČNÍ ZÁPIS – přímá účast dítěte a jeho zákonného zástupce ve škole, v budově Alešova 50, v jednom z předem zvolených termínů (5.4.2024 od 13:00 do 17:00 nebo 6.4.2024 od 9:00 do 11:00)

Informace k přihlášení do PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY zde.

vyvěšeno od: 27. 2. 2024

Jazykové odpoledne

Obrázek - Jazykové odpoledne

vyvěšeno od: 20. 2. 2024

Den darování knih

Obrázek - Den darování knih

Ve středu 14. února 2024 jsme se rozhodli poprvé oslavit Mezinárodní den darování knihy. Chtěla bych poděkovat všem, kdo se této akce aktivně zúčastnili, především dívkám z 9. C Nele a Markétě, které si prošly svou dětskou knihovničku a přinesly nám velké množství knih pro menší děti. Ale pochvalu zaslouží všichni, kdo se rozhodli knihu věnovat. Za mě se akce povedla, což dokládám fotografií, a budu ráda, když si ji za rok zopakujeme.

Mgr. Jana Vršecká

Přijímačky nanečisto

Obrázek - Přijímačky nanečisto

Ve středu 7. února 2024 jsme pro žáky 9. ročníku uspořádali přijímací zkoušky nanečisto. Vybrali jsme vzorové didaktické testy z matematiky a z českého jazyka, vytiskli záznamové archy a posadili budoucí studenty po jednom do lavice. Aby iluze přijímacích zkoušek byla dokonalá, pustili jsme jim i časomíru a nahraný organizační šum – např. kašlání, smrkání, posunování židle atd. To vše může žáky při testu rušit od soustředění, proto jsme připravili tyto simulace reálných zvuků.

Den deskových her

Obrázek - Den deskových her

Ve středu 31. ledna 2024 proběhl v naší škole projektový Den her. Přinesli jsme si deskové i jiné hry a užili jsme si pěkné dopoledne.

V šestých třídách jsme uspořádali turnaj v dámě. Nejprve proběhla třídní kola, ze kterých vzešel jeden třídní vítěz. Pak se všichni šesťáci sešli nad herním plánkem a dva vítězové, Filip Procházka a Alisa Sanzharevska, se spolu utkali o celkové vítězství. Vyhrál Filip, kterému jsme pogratulovali a zatleskali. Pochvala ale patří všem dětem, které se do turnaje zapojily, celé dopoledne probíhalo v přátelské atmosféře a završili jsme ho rozdáním pololetního vysvědčení. Děkuji za spolupráci kolegyním paní učitelce Ivě Vokaté a asistentkám Petře Jílkové a Petře Chalupské, dětem za skvělou atmosféru a těším se na další podobnou akci.

Mgr. Jana Vršecká

Tygří svět

Obrázek - Tygří svět

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na besedu s lektory metody Tygří svět, která se koná 27.2.2024 od 17:00 do 19:00 v budově bývalé ZUŠ, nám. Svobody 14, v síni Váši Příhody ve Vodňanech.

Jedná se o metodu, která dává do souvislostí chování dítěte a vede ho k respektu, zodpovědnosti a samostatnosti. Pomáhá snižovat míru stresu, napětí a agrese a zároveň zlepšuje pozornost dítěte, podněcuje kreativitu a vnitřní motivaci.

Pokud se budete chtít dozvědět něco více od zkušených lektorů, kteří se metodou dlouhodobě zabývají, přijďte!!

vyvěšeno od: 13. 2. 2024

Obrázek - Erasmus+

V rámci projektu Erasmus+ jsme začátkem února vycestovali na stínování (náčuvy) vyučovacích hodin na Slovensko. Cílem naší cesty bylo získat nové informace, studijní materiály, nápady a inspiraci v oblasti informatiky, fyziky a matematiky. V neděli 4. února 2024 jsme odjeli do města Levice, kde jsme navštěvovali 2. základní školu. Po středečním programu v Levicích jsme přejeli do Hlohovce, kde nás až do soboty čekal další program na 6. základní škole Podzámska. Děkujeme za programy, které nám slovenští kolegové vytvořili na míru našim aprobacím. Na obou školách jsme potkali vstřícné pedagogy, kteří se rádi podělili o své zkušenosti. Doufáme, že i my jsme zanechali dobrý dojem a třeba započali dlouhodobější spolupráci mezi našimi školami.

Mgr. Lukáš Filip a Mgr. Dušan Jůzek

vyvěšeno od: 8. 2. 2024

Fyzikální workshop

Obrázek - Fyzikální workshop     Začátek roku jsme si zpestřili návštěvou laboratoře fyziky na gymnáziu, kde nám paní učitelka Hunešová připravila zajímavý a pestrý program na dvě vyučovací hodiny. Zkusili jsme si vyrobit vlastní (mini)sopku, dozvěděli se něco o kapilárním vzlínání a pomocí filtračních papírků jsme chromatograficky rozložili barevné spektrum fixů. Také jsme se dozvěděli, že difúze je samovolné pronikání částic jedné látky mezi částice druhé látky a hned jsme si to i vyzkoušeli – různobarevné „Skittlesky“ jsme naskládali do kroužku na talířek, zalili do poloviny vodou a bez jakéhokoli pohybu se z nich začala uvolňovat rovnoměrně barva a vytvářely nádherné duhové obrazce. Nakonec jsme se dozvěděli, na jakém principu funguje plazmová koule. Děkujeme paní učitelce Hunešové za skvěle připravený workshop.
Za 4.C Miluše Livečková, třídní učitelka