Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina

vyvěšeno od: 7. 9. 2023

Výjezd do Edinburghu

Obrázek - Výjezd do Edinburghu

Na přelomu června a července jsem navštěvoval školu inlingua v Edinburghu. V Edinburghu žije zhruba půl milionu obyvatel. Město je protkáno historickými památkami a není proto překvapením, že je zapsáno ve světovém dědictví UNESCO. Dominantami Edinburghu jsou určitě tamní hrad, ve kterém jsou umístěny i skotské korunovační klenoty, a Arthur’s Seat. Oba objekty nabízí nádherné výhledy na město a okolí.

vyvěšeno od: 29. 6. 2023

Rýžování zlata na Blanici

Obrázek - Rýžování zlata na Blanici     Ve druhé polovině června si žáci ze 6.C zkusili ve zlatonosné řece Blanici pomocí nejstarší a nejprimitivnější techniky najít každý svůj kousek zlata. (J. Straka; Foto: V. Kubásek)

vyvěšeno od: 29. 6. 2023

Výstavka 2.D(é) – Když spolupráce funguje

Obrázek - Výstavka 2.D(é) – Když spolupráce funguje

V polovině června jsme si díky několika milým lidem užili krásný týden.

Ve středu jsme prožili zajímavý a pro děti příjemně napínavý workshop ve fyzikální laboratoři s paní učitelkou Klárou Hunešovou.

Ve čtvrtek nás pozval vychovatel SRŠ, pan Froyda, na úžasný program, který připravil se dvěma studenty.Dozvěděli jsme se spousta zajímavostí, prohlédli akvária, terária, muzeum a nechyběly ani sportovní soutěže. Na závěr celého dopoledne proběhlo vyhodnocení znalostí a sportovního klání.

vyvěšeno od: 28. 6. 2023

Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8.2023

Obrázek - Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8.2023     Obrázek - Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8.2023

vyvěšeno od: 26. 6. 2023

NÁVŠTĚVA PARTNERSKÉ ŠKOLY VE SLOVINSKU

Obrázek - NÁVŠTĚVA PARTNERSKÉ ŠKOLY VE SLOVINSKU

Jiný kraj, jiný mrav. O platnosti tohoto rčení se na vlastní kůži přesvědčili vybraní žáci devátých ročníků ZŠG Vodňany, kteří se v rámci programu Erasmus+ zúčastnili exkurze do Slovinska. Protože celý pobyt byl kompletně hrazen z fondů EU, žáci, kteří měli možnost poznat chod v partnerské škole v Lublani, byli vybráni na základě svých studijních výsledků, pracovitosti a chování.

vyvěšeno od: 19. 6. 2023

Hodiny moderní chemie

Obrázek - Hodiny moderní chemie

Ve čtvrtek 15.6. proběhl pro žáky 8.CD a 9.CD workshop chemických pokusů „Hodiny moderní chemie“. Akce byla realizována ve spolupráci s VŠCHT Praha. Během programu viděli žáci mnoho efektních chemický pokusů a seznámili se také s některými poznatky z oblasti forenzní analýzy. J. Straka