vyvěšeno od: 24. 1. 2022

20. ročník celostátní soutěže "Komenský a my 2021 - 2022" - 5.C

Obrázek - 20. ročník celostátní soutěže     Ze třídy 5.C jsme odeslali do celostátní soutěže "Komenský a my 2021 - 2022" čtyři výtvarné práce. Pro páťáky bylo vypsáno téma "Do všech krajin světa! Daleké země a cesta tam a zpět." Ve školním (resp. třídním) si nejlépe vedla děvčata Natálie U., Adéla K., Anna Magdaléna Š. a Marie Š. Ve fotogalerii jsou jejich práce, které budou naši školu reprezentovat v této soutěži. Držme děvčatům palce!

vyvěšeno od: 20. 1. 2022

Informace o pravidlech na škole

Obrázek - Informace o pravidlech na škole

Vážení rodiče,

informujeme vás o nejdůležitějších pravidlech, která se od 17.1.2022 týkají školy a Vašich dětí.
Pravidla od 17. ledna 2022

vyvěšeno od: 13. 1. 2022

Plánovaný výpadek sítě

Obrázek - Plánovaný výpadek sítě

Dobrý den,

v termínu od 14.1.2022 od 18:00 do 17.1.2022 do 6:00

dojde k vypnutí školní sítě a webové služby Bakaláři z důvodu plánované práce ve školní síti.

Za případné komplikace, které Vám plánovaný výpadek může způsobit se omlouvám.

B. Křížková Louženská

vyvěšeno od: 4. 1. 2022

Máme to na háčku

Obrázek - Máme to na háčku

V letošním školním roce byl na naší škole otevřen kroužek háčkování. Sedmnáct odvážných chlapců a dívek od první do páté třídy se v říjnu pustilo do „boje“ s háčkem v ruce.

Zpočátku to nebyla věc vůbec snadná. Jako u každé dovednosti musí se začít od základů. Učíme se vytvořit smyčku, objevujeme, jak uháčkovat řetízek, a snažíme se, aby bylo jedno uháčkované očko jako druhé. Jednoznačně nejtěžším úkolem všech začátečníků je naučit se držet háček a přízi takovým způsobem, aby háčkovali plynule a správně.

vyvěšeno od: 3. 1. 2022

Testování dětí a žáků od 3.1.2022

Obrázek - Testování dětí a žáků od 3.1.2022

Vážení rodiče,
upozorňujeme na změny v organizaci screeningového testování dětí a žáků v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví s účinností od 3.1.2022. Nové opatření ruší a nahrazuje mimořádné opatření č.j. MZDR 14600/2021-20/MIN/KAN ze dne 27.10.2021 o testování ve školách a školských zařízeních.

ZŠ Bavorovská Gymnázium
vyvěšeno od: 24. 12. 2021

Předvánoční dílny ve vodňanském gymnáziu

Obrázek - Předvánoční dílny ve vodňanském gymnáziu

Milým překvapením bylo pro žáky 5.C a 5.D pozvání na předvánoční (nejen) čtenářské dílny.

Poslední školní den roku 2021 jsme se tedy vydali na gymnázium, kde pro nás studenti spolu s paní učitelkou Mgr. Zdenkou Vavruškovou PhD. připravili zajímavý program.

Žáci si mohli vyrobit papírovou dárkovou krabičku, trochu si pohrát při Dobble hře s vánoční tématikou, popř. si procvičit svůj postřeh skládáním drobných puzzlů.

vyvěšeno od: 11. 12. 2021

Informace k možnosti PCR testování dne 13. prosince 2021

Obrázek - Informace k možnosti PCR testování dne 13. prosince 2021     Dne 13. prosince 2021 proběhne antigenní testování na onemocnění covid-19. Žáci Základní školy a Gymnázia Vodňany, kteří budou mít tento antigenní test pozitivní, mají možnost podstoupit za přítomnosti zákonného zástupce PCR test ze slin přímo ve škole (v době od 8:30-9:30 hod.). Tento test bude následně odeslán do laboratoře a výsledek testovaný obdrží formou SMS na uvedený kontaktní telefon.

vyvěšeno od: 10. 12. 2021

4.C tvoří a zdobí

Obrázek - 4.C tvoří a zdobí

Děti ze 4. C se zapojily do výzdoby společných prostor u nás ve škole. Celé tvoření probíhalo v rámci skupinové práce, kdy děti mezi sebou spolupracovaly a pomáhaly si. Každá skupina měla za úkol něco jiného: malování a lepení sněhuláka, balení imaginárních dárečků, tvoření bílých řetězů a vystřihávání a lepení vloček. Celou kompozici si můžete prohlédnout na fotografii. Všichni máme z odvedené práce radost a snad to potěší i ostatní.

Za 4. C L. Křenková

vyvěšeno od: 9. 12. 2021