vyvěšeno od: 25. 7. 2019

Exkurze do naučného včelína v Protivíně

Obrázek - Exkurze do naučného včelína v Protivíně

Včelařský spolek Apicentrum – Protivín připravil 5. června pro žáky 7. C a 7. D návštěvu naučného včelína v Protivíně. Žáci, vybaveni ochrannými pomůckami, měli možnost sledovat čilý život uvnitř úlu a dozvědět se tak spoustu nových a zajímavých informací.

Text i foto Mgr. Jan Straka

vyvěšeno od: 25. 7. 2019

Vítězové Čtenářského souboje v Jihočeském divadle

Obrázek - Vítězové Čtenářského souboje v Jihočeském divadle

Návštěva divadla jako hlavní cena. Přesně takovou odměnu si „odnesli“ vítězové všech kategorií Čtenářského souboje pořádaného MAS Vodňany. V pátek 7. června jsem se s nimi i já jako doprovod dětí z budovy Alešova vydala objednaným autobusem směr Bavorov a pak České Budějovice. Výletu se účastnila vždy pětičlenná vítězná družstva, kromě dětí ze 4., 6. a 8. třídy ZŠA to byly i děti z budovy Bavorovská a z Bavorova.

vyvěšeno od: 8. 7. 2019

Úspěch v literární soutěži

Obrázek - Úspěch v literární soutěži

Památník Terezín vyhlásil v letošním roce XXV. ročník literární a XXIII. ročník výtvarné soutěže – Memoriálu Hany Greenfieldové se společným tématem Jsem tu bez rodiny. Za naši školu získala v literární části soutěže 8. místo Michaela Svatá z 9. C. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v další literární tvorbě.
Mgr. Jana Vršecká

vyvěšeno od: 30. 6. 2019

Poznávací jazyková expedice - Švýcarsko se uskuteční

Obrázek - Poznávací jazyková expedice - Švýcarsko se uskuteční

Odjezd 21. září ve večerních hodinách.
Více informací o zájezdu zde.

vyvěšeno od: 26. 6. 2019

Páťáci ochutnávali

Obrázek - Páťáci ochutnávali

V rámci celostátního projektu Mléko do škol jsme v  závěru letošního školního roku jsme obdrželi i velkou ochutnávací "zásilku" od jihočeské Madety.

Někdo možná poprvé ochutnal dosud jemu neznámé zakysané mléčné dobroty, sýr Cottage, ochucená acidofilní mléka...  Společně jsme také hádali různé druhy sýrů.

Každý si jistě našel tu svoji "lahůdku". Pochutnali jsme si a ještě udělali něco prospěšného pro naše zdraví.

Žáci 5.C

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 26. 6. 2019

Závěr školního roku v ŠD

Obrázek - Závěr školního roku v ŠD     Tak jako ve škole se s blížícím koncem školního roku konají různé akce, výlety, exkurze, tak ani ve ŠD jsme nelenili a pár akcí uskutečnili. V polovině května jsme v rámci projektového dne "Letem světem" navštívili letiště ve Strunkovicích nad Blanicí. Zajímavé povídání o létání, letadlech a prohlídku hangárů si pro nás připravili místní instruktoři. A i když jsme zde byli již podruhé, stále bylo na co se ptát.

Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8. 2019

Obrázek - Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8. 2019

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina

Omezený provoz školní družiny

Obrázek - Omezený provoz školní družiny     V PÁTEK 28.6.2019 BUDE PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY OMEZEN DO 12:00 HODIN (ZŠ-Alešova, Bavorovská, Výstavní)

Plavecké kurzy na rok 2019/2020

Obrázek - Plavecké kurzy na rok 2019/2020     Rozpis termínů na plavecký výcvik v Písku pro 1. - 4. ročníky na školní rok 2019/2020 naleznete zde.

vyvěšeno od: 17. 6. 2019

Den s myslivcem

Obrázek - Den s myslivcem     Pro čtvrté ročníky, ze všech budov naší školy, byl připravený dopolední program s názvem "Den s myslivcem". Žáci byli rozděleni po třídách do čtyř stanovišť, ve kterých se dozvěděli mnoho nového a zajímavého a lesních zvířátkách, chování v lese nebo například o lesnictví.