vyvěšeno od: 30. 5. 2022

Zeměráj

Obrázek - Zeměráj

Dne 26.5.2022 zavítali žáci ze 3.D v rámci školní exkurze do Zeměráje v Kovářově. Nejprve děti dopřály svým nohám mimořádný smyslový zážitek při zdolávání speciálně upravené 1 km dlouhé stezky naboso, která byla plná různých přírodních materiálů.

vyvěšeno od: 30. 5. 2022

Rybářské dny v 5.C a 5.D

Obrázek - Rybářské dny v 5.C a 5.D

V pátek 20. května 2022 vyrazili páťáci v rámci 30. ročníku Vodňanských rybářských dnů na rybářskou stezku. Každý z dětí obdržel list, do kterého postupně z jednotlivých stanovišť přidával „razítka. Na každém místě byla informační tabule se zajímavostmi z Vodňan a okolí, ale zejména týkající se ryb a rybníkářství. Naše cesta začala na koupališti Škorna, kde bylo první stanoviště. Dále jsme pokračovali přes vodňanské náměstí k sádkám, kolem školního pokusnictví a fakultního pokusnictví k rybářská škole. Následoval kynologický klub, a od MEVPIS  jsme do došli až na areál Blanice.

I když se nám nepodařilo z časových důvodu nasbírat všechna razítka, byla to velmi pěkná a zejména poučná vycházka. Foto

vyvěšeno od: 26. 5. 2022

Jihočeský zvonek

Obrázek - Jihočeský zvonek     V uplynulém měsíci jsme měli možnost zúčastnit se okresního i krajského kola pěvecké soutěže Jihočeský zvonek ve Strakonicích. Žáci naší školy byli velmi úspěšní a tak se s Vámi rádi podělíme o zmíněné úspěchy i dojmy.

vyvěšeno od: 23. 5. 2022

Oznámení - informace o pracovním místě

Obrázek - Oznámení - informace o pracovním místě

vyvěšeno od: 19. 5. 2022

Zápis do základního vzdělávání pro ukrajinské žáky

Obrázek - Zápis do základního vzdělávání pro ukrajinské žáky

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)

Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023 згідно з § 2 Закону № 67/2022 Зб.

(«лекс Україна» - освіта)

vyvěšeno od: 19. 5. 2022

Měníme svět k lepšímu- Kameny zmizelých- Vodňany 2021/2022

Obrázek - Měníme svět k lepšímu- Kameny zmizelých- Vodňany 2021/2022

Milé děti, pedagogové, rodiče, přátelé a příznivci naší školy, náš školní projekt - “Kameny zmizelých Vodňany 2021/2022” se snaží získat co nejlepší výsledek ve veřejném hlasování v soutěži Měníme svět k lepšímu. Dovolte nám, požádat vás o účast ve veřejném hlasování a VÁŠ hlas .

Hlasovat lze do 25.5.2022. Hlasujte zde.
Děkujeme za přízeň.

McDonald cup - okresní kolo Strakonice

Obrázek - McDonald cup - okresní kolo Strakonice

Po covidové odmlce se opět pořádal první květnový týden celorepublikový turnaj v kopané pořádaný společností McDonald. Tato soutěž je rozdělena na dvě věkové kategorie.

Jako první se soutěže zúčastnili starší žáci 4. a 5. tříd. Zúčastněné školy byly rozděleny do skupin, ze kterých následně postoupily do bojů o umístění. Naše škola obsadila v konečné konfrontaci pěkné 5.místo.

Jazykový pobyt Erasmus Malta 11. – 22.4.2022

Obrázek - Jazykový pobyt Erasmus Malta 11. – 22.4.2022     Díky projektu Erasmus+, do kterého se zapojila naše škola, jsme měly možnost absolvovat 2týdenní jazykový kurz na Maltě. 10 dní jsme navštěvovaly jazykovou školu ACE English Malta. Náš kurz byl rozdělen na část konverzační a gramatickou. Velice se nám líbila digitální podpora ve výuce, různé odkazy a mobilní aplikace na další procvičování. Toto bereme jako velký přínos, inspiraci pro další pedagogickou činnost a motivaci k sebevzdělávání.

Beseda s archeologem

Obrázek - Beseda s archeologem

Dne 28.4.2022 proběhla pro žáky 6. a 7. tříd beseda s archeologem. S novými poznatky nás seznamoval archeolog prachatického muzea Mgr. Ing. Marek Parkman. V průběhu přednášky , doplněné prezentací, se děti dozvěděly, jak probíhá průzkum v terénu, jaké postupy a metody  práce se používají v archeologii. Zajímavé  byly také informace o propojení práce a aktivit archeologů a dalších vědeckých oborů. Na závěr byla krátká regionální vsuvka o hradu u Skočic  a významných nálezech v lokalitě Radčice.

Mgr. Jana Kovářová

vyvěšeno od: 3. 5. 2022

Ekologická stezka pro čtvrťáky

Obrázek - Ekologická stezka pro čtvrťáky

Na úterý 19. dubna 2022 připravili žáci osmého ročníku ekologickou stezku pro mladší spolužáky ze čtvrtého ročníku. Vytvořili 8 skupin, ve kterých si promysleli své aktivity, připravili si potřebný materiál a vytvořili pomůcky. Vše probíhalo na dvorku pro první stupeň.