Pobytový program Stožec 2021

Obrázek - Pobytový program Stožec 2021     Ve dnech 15. – 17. září se 26 žáků 7. ročníku ze ZŠ Bavorovská zúčastnilo pobytového programu ve Středisku environmentální výchovy Stožec. Odjeli jsme ve středu ráno z vlakového nádraží ve Vodňanech a do Stožce jsme dorazili kolem 10:00, kde jsme se ubytovali a naobědvali.

Rozpis odchodů na oběd

Obrázek - Rozpis odchodů na oběd

Vážení rodiče,

pro zajištění lepší pohody při stravování a také abychom vyhověli požadavku, aby se nekoncentrovalo velké množství dětí na menším prostoru, jsme zavedli postupné odchody na oběd. Ve dnech – středa a pátek, 6. vyučovací hodina – kdy se stravuje nejvíce dětí, jsou odchody s větším časovým odstupem. Pokud Vaše dítě odjíždí veřejnou dopravou či odchází na kroužek, bude obědvat dříve, aby vše včas stihlo. Tyto situace řešte prosím přímo s třídním vyučujícím. Věříme, že nejen Vaše děti, ale i Vy oceníte větší pohodu a klid při stravování ve školní jídelně. Děkujeme Vám za pochopení.

Za pedagogický sbor PhDr. Alexandra Kiml, zástupce ředitele.

12:30 – 5. C, 9. E, 9. E,

12:40 – 5. D, 6. C, 6. D

12:55 – 2.C, 3.C, 4. C, 4. D

12:30 – 4. D, 7. C, 7. D

12:40 – 4. C, 6. C, 6. D

12:55 – 5. C, 5. D

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina

Drakiáda ve ŠD

Obrázek - Drakiáda ve ŠD     Obrázek - Drakiáda ve ŠD

vyvěšeno od: 29. 9. 2021

Kurz první pomoci

Obrázek - Kurz první pomoci     Od pondělí 20. září do středy 22. září 2021 proběhly kurzy první pomoci pro žáky naší školy. Jak viděli jejich přínos samotní žáci, to si můžete přečíst níže:

vyvěšeno od: 29. 9. 2021

Beseda s Radanem Běhounem

Obrázek - Beseda s Radanem Běhounem

Paní Jitka Velková nás každoročně zve na různé akce do Muzea a Galerie ve Vodňanech. V loňském roce jsme se nemohli z důvodu epidemie zúčastňovat žádných akcí, proto jsme uvítali,  že hned v září jsme dostali pozvánku na besedu s panem Radanem Běhounem.
Ve čtvrtek 23. září jsme se žáky 8. ročníku navštívili Sloupovou síň Městského úřadu, kde  probíhala výstava původně samizdatového studentského nakladatelství VELARIUM. Měli jsme zde domluvenu besedu s Radanem Běhounem, grafikem, nakladatelem, osobností studentského stávkového výboru v ČB v roce 1989 a jedním ze zakladatelů nakladatelství, které vydalo okolo 150 titulů.
Pan Běhoun nám vyprávěl o době před rokem 1989 i o dění v listopadu 1989 v Českých Budějovicích. Bylo to milé povídání v příjemném prostoru, žáci se setkali s pamětníkem a prohlédli si výstavu.
Děkuji za tuto možnost a těším se na další setkání.
Jana Vršecká

vyvěšeno od: 27. 9. 2021

„HIROMI HOUSE“ - 5.C ve vodňanské synagóze

Obrázek - „HIROMI HOUSE“ - 5.C ve vodňanské synagóze

Výstavu „Hiromi house“ manželů H. a P. Janštových  naše třída pojala jako tvůrčí setkání s nejstručnější formou poezie na světě – japonským haiku. Synagógu zaplnily obrazy a poezie od japonské autorky Hiromi. A právě prolínání obrazů s poezií, kdy si každý žák mohl vyzkoušet, jak se haiku tvoří, a zároveň si vybrat obraz, který ho nejvíce zaujal, se stalo velkým zážitkem.

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina
vyvěšeno od: 23. 9. 2021

Kroužky školní družiny

Obrázek - Kroužky školní družiny

Časy kroužků školní družiny na Alešovce pro školní rok 2021/2022 zde.

Na kroužky mohou docházet i děti, které nechodí do školní družiny. Po dohodě je možné zajistit doprovod (zaměstnanec školy, Rybka).

Časy kroužků školní družiny na Bavorovské pro školní rok 2021/2022 zde.

vyvěšeno od: 10. 9. 2021

Dodatek MŠMT 9.9.2021

Obrázek - Dodatek MŠMT 9.9.2021     Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje o změnách platných od 9.9.2021

Dokument se změnami.

vyvěšeno od: 9. 9. 2021

Den pro školu

Obrázek - Den pro školu

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A GYMNÁZIUM VODŇANY VE SPOLUPRÁCI S MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINOU VODŇANSKÁ RYBA, Z.S.
Vás srdečně zvou na
informační odpoledne pro rodiče "Den pro školu".

• pondělí 13. 9. 2021 | 14:00-17:00 ZŠG Vodňany, Alešova 50
  • středa 15. 9. 2021 | 14:00-17:00 ZŠG Vodňany, Bavorovská 1046

Více informací zde.

vyvěšeno od: 30. 8. 2021

Informace k zahájení nového školní roku

Obrázek - Informace k zahájení nového školní roku

Vážení rodiče, milí žáci,

chtěli bychom Vás seznámit s hygienickými pravidly a způsobem testování na začátku školního roku. Níže uvedený text vychází z doporučení MŠMT (SOUBOR DOPORUČENÍ PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2021/2022 VZHLEDEM KE COVID-19 PROVOZ A TESTOVÁNÍ). Je uzpůsoben pro naši školu. Tato pravidla a doporučení jsou v tuto chvíli závazná jak pro školu, tak i pro žáky a rodiče. Vzhledem k vývoji epidemiologické situace se opatření mohou měnit. O všech změnách budete neprodleně informováni prostřednictvím školního systému bakaláři a na webových stránkách školy.

Předem Vám i žákům děkujeme za respektování všech pravidel, která budou platit na začátku školního roku. Doufáme, že při dodržování zákonných omezení a doporučení školní rok 2021/2022 proběhne v rámci prezenční výuky.

vedení školy