vyvěšeno od: 19. 5. 2023

Úspěchy našich žáků v okresním kole lehkoatletické olympiády

Obrázek - Úspěchy našich žáků v okresním kole lehkoatletické olympiády

V dubnu 2023 proběhlo školní kolo lehkoatletické olympiády, kterého se zúčastnili vybraní žáci druhého stupně školy. Nejlepší sportovci byli pak vybráni do okresního kola Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou v Blatné.

Mladší žáci soutěžili 2. května a dařilo se jim. Chlapci získali první místo a postoupili do krajského kola. Děvčata skončila na 3. místě. Fotogalerie

Starší žáci se utkali v Blatné ve středu 10. května. Chlapci také zabojovali a obsadili první místo s postupem do krajského kola. Dívky se umístily na 5. místě. Fotogalerie

Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Postupujícím do krajského kola, které proběhne 25.5.2023 v Táboře, držíme palce.

vyvěšeno od: 13. 5. 2023

Postup Zdeňka Špačka

Obrázek - Postup Zdeňka Špačka     Velký úspěch zaznamenal žák 5.C Zdeněk Špaček, který se probojoval do celostátního kola recitační soutěže. Porotu zaujal přednesem básně Lichožrout od Pavla Šruta.

vyvěšeno od: 12. 5. 2023

Úspěchy našich žáků v okresním kole lehkoatletické olympiády

vyvěšeno od: 9. 5. 2023

Pozvánka na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE a VERNISÁŽ

Obrázek - Pozvánka na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE a VERNISÁŽ     Obrázek - Pozvánka na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE a VERNISÁŽ

vyvěšeno od: 6. 5. 2023

Obrázek - Informace pro rodiče budoucích prvňáčků včetně seznamu přijatých dětí do 1. třídy a rozdělení do jednotlivých tříd

Vážení rodiče, v uvedených odkazech naleznete souhrn informací, které se týkají PŘIJETÍ K ZÁKLADNÍMU VDĚLÁVÁNÍ Vašich dětí, našich budoucích žáků.

Odkazy naleznete zde.

vyvěšeno od: 3. 5. 2023

3.C a 3.D v centru ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích

Obrázek - 3.C a 3.D v centru ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích

Se školou jsme byli na výletě v Prachaticích v Dřípatce. Jezdí tam děti, aby se tam dozvěděly něco o chráněných zvířatech a rostlinách. My jsme se naučili, že obojživelníci můžou žít na suchu i ve vodě. Třeba taková žába, ta žije na suchu i ve vodě. Taky má na prstech přísavky a může lézt po stromech. Nejvíc se mi líbil mikroskop, protože umí zvětšovat objekty, které jsou (pouhým okem) neviditelné (Vítek Vávra).

vyvěšeno od: 2. 5. 2023

McDonald´s cup - okresní kolo Strakonice

Obrázek - McDonald´s cup - okresní kolo Strakonice

Po roce se opět konal celorepublikový turnaj v kopané pořádaný společností McDonald, který reprezentovali i žáci naší školy. Tato soutěž je rozdělena na dvě věkové kategorie.

vyvěšeno od: 25. 4. 2023

Ukliďme Česko

Obrázek - Ukliďme Česko     V průběhu dubna se žáci z Bavorovské zapojili do akce „Ukliďme Česko“. Během této dobrovolnické úklidové akce žáci 2.D, 2.E, 6.C, 6.D, 7.C, 7.D a 9.C nasbírali žáci několik pytlů odpadků v okolí dětských hřišť a v dalších částech města. Tato akce probíhá každý rok a těší se stále větší oblibě u široké veřejnosti. (Straka, Filip, Vokatá, Veselý, Truhlářová, Rudovská)

vyvěšeno od: 14. 4. 2023

Přednáška o nových technologiích

Obrázek - Přednáška o nových technologiích     Dnes jsme měli přednášku nazvanou Technologická gramotnost, kde jsme probrali např. elektromobily, umělou inteligenci, generaci 5G a kyberbezpečnost. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a výklad byl moc pěkný. Vše, co bylo řečeno, se dalo snadno pochopit. Nechyběl ani nějaký ten Kahoot! kvíz, který byl také zábavný. Nejvíc mě zaujalo povídání o umělé inteligenci, o které se poslední dobou hodně mluví. Potom jsme dostali odkaz na stránku, na které si můžeme najít, co se o nás prohlížeč dozví, např. polohu, IP adresu atd. Bylo to velmi zajímavé, hodnotím 10/10.
Vanessa, 9. C

vyvěšeno od: 31. 3. 2023

Březen - měsíc knihy – projektový den ve 3.C

Obrázek - Březen - měsíc knihy – projektový den ve 3.C

V pátek 24. 3.  jsme si užili vyučování při projektovém dni Březen - měsíc knihy. Přinesli jsme si oblíbené knížky, o kterých jsme si povídali, prohlíželi si je, a tím hledali možnou inspiraci pro další čtení. Řešili jsme šifrované jarní počítání, vymýšleli příběhy s vyjmenovanými slovy, povídali si o dětských knížkách a jejich autorech, tvořili myšlenkovou mapu na téma „Co nám dává čtení“ a porovnávali pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký v próze a poezii. Tělesnou výchovu jsme strávili běhacím diktátem zaměřeným na dětské knihy.

M. Livečková