vyvěšeno od: 13. 1. 2020

Předškolní kurz MAXÍK

Obrázek - Předškolní kurz MAXÍK

Základní škola a Gymnázium Vodňany chystá pro předškoláky kurz Maxík, který pomáhá ulehčit dětem přechod ze školky do školy.

Informace k zápisu do prvních tříd

Příloha 1 - Kritéria pro přijímání
Příloha 2 - Informace k Maxíkovi
Příloha 3 - Přihláška na Maxíka
Příloha 4 - Desatero pro rodiče
Příloha 5 - Jak pomoci svým dětem

vyvěšeno od: 8. 1. 2020

Vodňanský kapřík

Obrázek - Vodňanský kapřík     Šachový kroužek působí na ZŠG Vodňany již třetí školní rok. Za tu dobu ho navštěvovala celá řada dětí. Děti, které ho začaly navštěvovat neznaly z pravidel a zásad šachové hry vůbec nic nebo opravdu minimum. Mnoho dětí přestalo kroužek dokonce navštěvovat, protože šachové myšlení „bolí“.

vyvěšeno od: 5. 1. 2020

Vánočně nasvícená ZOO se ŠD

Obrázek - Vánočně nasvícená ZOO se ŠD     Ve čtvrtek 19. prosince jsme s dětmi ze školní družiny na Bavorovské ulici navštívili ZOO Hluboká nad Vltavou. Tento termín jsme vybrali záměrně, protože ZOO v tuto dobu bývá krásně vánočně nasvícena. Odpoledne po vyučování nás autobus dovezl až přímo k bráně zahrady, kde než se setmí, byl pro děti připravený vzdělávací program "Tajemství sovy Hedviky".

vyvěšeno od: 19. 12. 2019

Vánoční dílny na ZŠ Bavorovská

Obrázek - Vánoční dílny na ZŠ Bavorovská     Jak už se stalo tradicí, každý rok pořádá školní družina společně s učiteli z 1. stupně vánoční dílny, nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, prarodiče nebo sourozence. Letošní datum vyšlo na pátek třináctého, tak jsme měli obavy, aby vše klaplo. Zbytečně! Ve 14 hodin se ŠD přemístila do školní jídelny, kde se tvoření konalo.

vyvěšeno od: 18. 12. 2019

Program Bez rizika

Obrázek - Program Bez rizika

V průběhu září a října 2019 jsme za podpory Jihočeského kraje, z dotačního programu pro rok 2019-Podpora prevence kriminality v Jihočeském kraji, uspořádali na Základní škole a Gymnáziu Vodňany čtyři programy všeobecné prevence s názvem Bez Rizika, reg. č. 454-02-006.

vyvěšeno od: 17. 12. 2019

Skotsko 2020

Obrázek - Skotsko 2020     Základní škola a Gymnázium Vodňany nabízí žákům a jejich blízkým Expedici Skotsko 2020, která se uskuteční 1.-10. září.
Během 4.000 km dlouhé cesty překonáme Hadriánův val i Kaledonský kanál, překvapí nás historický Edinburgh, rozlehlá vřesoviště a možná nás přivítají i tuleni. Nevynecháme ani jezero Loch Ness. Podíváme se na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis. Budete si moci vyzkoušet konverzaci s rodilými Brity a Skoty. Expedice bude nejen obohacením Vaší angličtiny, ale i historie, geografie a biologie.
Více informací zde.
Závazná přihláška.

vyvěšeno od: 28. 11. 2019

Nástěnka v prodejně VD

Obrázek - Nástěnka v prodejně VD

Tentokrát děti ze školní družiny na Bavorovské ul. vytvořily nástěnku v prodejně Vodňanské drůbeže doslova "čertovskou".

Čerti v pekle hospodaří
mastí karty,buřty vaří,
a když mají dlouhou chvíli,
vaří v kotli čertoviny.

vyvěšeno od: 27. 11. 2019

Zveme Vás na jarmark

Obrázek - Zveme Vás na jarmark

V sobotu, 30.11., bude probíhat již tradiční vánoční jarmark naší školy. Přípravy jsou v plném proudu, děti vyrábí ostošest.

Těšíme se na Vaší návštěvu a doufáme, že Vám naše výrobky udělají radost.

vyvěšeno od: 21. 11. 2019

Bobřík informatiky

Obrázek - Bobřík informatiky     Bobřík informatiky je mezinárodní soutěž, která zkouší informatické myšlení žáků. Testové úlohy jsou otevřené na webu ibobr.cz a žáci si je tedy mohou znovu zkusit. Na konci testu, každý žák vidí získaný počet bodů a může si zpětně prohlédnou své odpovědi. Ke každé úloze je také připojený komentář s postupem řešení a s vysvětlením, jako souvislost měla úloha s informatikou.

vyvěšeno od: 21. 11. 2019

Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky

Obrázek - Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky

Základní škola a Gymnázium Vodňany pořádá v termínu prosinec 2019 – březen 2020 přípravné kurzy pro žáky 5. a 9. tříd základních škol k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka.
Rozpis kurzů naleznete zde.