vyvěšeno od: 23. 4. 2020

Testování matematické a čtenářské gramotnosti žáků 8. ročníků

Obrázek - Testování matematické a čtenářské gramotnosti žáků 8. ročníků     Testování žáků osmých ročníků a odpovídajícího ročníku osmiletého gymnázia ve druhém kole čtenářské a matematické gramotnosti probíhá do 15.5.2020 (první kolo se uskutečnilo na podzim 2019). Žáci vyplňují testy z domova. Přihlašovací údaje a instrukce k testování dostanou od třídních učitelů.

vyvěšeno od: 3. 4. 2020

Přijímací zkoušky

Obrázek - Přijímací zkoušky

Jednotná přijímací zkouška do prvního ročníku oboru středního vzdělání proběhne nejdříve 14 dnů po obnovení možnosti osobní přítomnosti žáků na středních školách. Termín konání jednotné přijímací zkoušky stanoví a zveřejní na svých internetových stránkách Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, které následně stanoví i náhradní termín konání zkoušky.

Na základě zákona se jednotná přijímací zkouška koná ve školním roce 2019/2020 pouze v jednom termínu.

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2020/2021

Obrázek - Zápis do 1. tříd pro školní rok 2020/2021

Zápis do 1. tříd ZŠ a G Vodňany pro školní rok 2020/2021 proběhne od 6. 4. do 24. 4. 2020 bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců

Vzhledem k aktuálním opatřením, připravuje naše škola aplikaci pro zápisy online.

Více informací v přiloženém souboru.

Ošetřovné (aktualizace 25.3.2020)

Obrázek - Ošetřovné (aktualizace 25.3.2020)     Pravidla pro ošetřovné se od března po celou dobu platnosti mimořádných opatření přijatých v souvislosti s COVID-19 mění. Nově mají rodiče nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských a dalších dětských zařízení.

Ošetřovné (aktualizace 25.3.2020)

Obrázek - Ošetřovné (aktualizace 25.3.2020)

vyvěšeno od: 18. 3. 2020

Pojďme udělat dobrou věc

Obrázek - Pojďme udělat dobrou věc     Vyučování skončilo ze dne na den a všichni jsme se uchýlili do svých domovů. Pracujeme na zadaných školních úkolech, komunikujeme a povídáme si na dálku. Při jednom z takových rozhovorů se žáky i kolegy vznikla myšlenka - pojďme všichni ušít roušku.

vyvěšeno od: 16. 3. 2020

Úřední hodiny školy

Vážení rodiče,

pokud budete požadovat potvrzenou Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let, požádejte o ni prostřednictvím e-mailu: kancelar.bavorovska@zsgvodnany.cz nebo na tel. 383 313 411. Uveďte, zda si pro ni přijdete osobně či ji chcete zaslat e-mailem.

Úřední hodiny školy: pondělí a středa 9,00 – 14,00 hod.

Mimo tuto dobu je škola pro veřejnost uzavřena.

Pro vyřízení všech ostatních věcí využívejte prosím poskytnuté telefonní kontakty 383 311 311 (ZŠA)383 313 411 (ZŠB+G).

Děkujeme za pochopení.
Mgr. Jarmila Rybáčková, ředitelka školy

vyvěšeno od: 11. 3. 2020

Informace k výuce pro zákonné zástupce žáků

Základní škola
Od pondělí 16.3.2020 bude z důvodu mimořádného opatření – uzavření školy probíhat výuka samostudiem.

Podklady k samostudiu (učební látka, úkoly) a způsob kontroly jsou ve formátu .pdf zde v levém hlavním sloupci menu, pod názvem !Samostudium! nebo v tištěné podobě v kanceláři školy (od 8:00 do 14:00).

Výuka na Gymnáziu bude probíhat od dnešního dne (tj. 11.3.2020) do odvolání distanční formou, tj. bez prezenční přítomnosti žáků ve škole prostřednictvím A) třídních e-mailů, B) aplikace Komens - dle zadání a specifikace konkrétních vyučujících.

Žádám vás o součinnost při vzdělávání žáků v takto omezených podmínkách a děkuji za spolupráci.

Mgr. Jarmila Rybáčková, ředitelka školy

vyvěšeno od: 10. 3. 2020

! Mimořádná situace !

Vzhledem k vývoji epidemie v Evropě se zakazuje nařízením Bezpečnostní rady státu od 11. března 2020 osobní přítomnost žáků na základních školách, středních školách, středních odborných učilištích a univerzitách. Opatření je v tuto chvíli na dobu neurčitou.

Vážení zákonní zástupci, od 11. března 2020 nebude na naší škole probíhat výuka. Bohužel bude uzavřena škola, školní družina i školní jídelna. Informace budeme průběžně doplňovat na webových stránkách školy.

Ředitelka školy
Mgr. Jarmila Rybáčková.

Informace pro rodiče dětí do 10 let:

Rodiče dětí, kteří budou čerpat ošetřovné na dítě do 10 let z důvodu uzavření školy, oznámí tuto skutečnost svému zaměstnavateli.

Škola vydá rodiči/zákonnému zástupci na jeho žádost potvrzený tiskopis " Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy)", který předá zaměstnavateli.

Potvrzený tiskopis bude možno vyzvednout v kanceláři školy osobně nebo zaslat po telefonické domluvě  e-mailem.

Tel.č.: 383 313 411

Více na odkazech:

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 3. 3. 2020

Maškarní ples pro 1. stupeň

Obrázek - Maškarní ples pro 1. stupeň

Nakonci února připravili žáci 8. tříd spolu se školní družinou maškarní ples pro žáky prvního stupně. Přečtěte si jak celý den popsala žákyně 8.C Barča Valentová.

V úterý 25. února 2020 se konal náš maškarní ples, který jsme chystali minimálně už od ledna. A teď je tady ten den, na který snad všichni čekali.