vyvěšeno od: 12. 6. 2023

Dopravní hřiště Prachatice 4.D

Obrázek - Dopravní hřiště Prachatice 4.D     Jarní část výukového programu pro naši třídu byla tentokrát o praktické výuce. Pod vedením příslušníka Policie ČR si děti oživily pravidla silničního provozu, jak se správně jako cyklisté na silnicích chovat. Na krásném dopravním hřišti si všichni vyzkoušeli jízdu na kolech.  Nechyběl kruhový objezd, semafory, silniční značení a samozřejmě řada dopravních značek. Někdy pro děti opravdu nebylo jednoduché všechny situace bezpečně zvládnout. Nakonec si napsaly písemný test, a obdržely průkaz cyklisty.

vyvěšeno od: 9. 6. 2023

Pasování na čtenáře 1.E

Obrázek - Pasování na čtenáře 1.E

Dne 8. 6. 2023 děti z 1.E odemkly kouzelný svět pohádkového čtení. Stačilo splnit několik zajímavých úkolů, které si pro ně připravila paní knihovnice. Prvňáčci si s nimi hravě poradili, protože od začátku školního roku velmi pilně pracují a poznají už všechna písmenka. Od chvíle, kdy dostali první slabikář, již uplynulo několik měsíců. Někteří jsou bystrými čtenáři a zvládli již přečíst několik knížek. Děti si slavnostní pasování velice užily, měly velkou radost z pěkných knížek, diplomů a dalších odměn, které dostaly. Velké poděkování patří pracovníkům knihovny za báječně připravenou slavnost.

Monika Nováková

vyvěšeno od: 1. 6. 2023

Exkurze SOU Písek

Obrázek - Exkurze SOU Písek     Koncem května se vybraní zájemci ze tříd 8.C a 8.D zúčastnili exkurze na SOU Písek. Během programu si účastníci prohlédli učebny odborného výcviku jednotlivých učebních oborů. Žáci, kteří v budoucnu uvažují o podání přihlášky na SOU, tak měli možnost zjistit zajímavé informace, které jim budou přínosem při budoucím vzdělávání. (J. Straka; foto: V. Kubásek)

vyvěšeno od: 30. 5. 2023

McDonald´s Cup - krajské kolo Písek

Obrázek - McDonald´s Cup - krajské kolo Písek

Ve čtvrtek 18. května vyrazili naši malí fotbalisté reprezentovat školu do Písku na krajské kolo McDonald cupu. Vše se odehrávalo na Městském sportovním areálu Písek. Do Písku se sjelo 8 týmů z celého Jihočeského kraje

vyvěšeno od: 29. 5. 2023

Školní výlet 5.C a 5.D

Obrázek - Školní výlet 5.C a 5.D

Letos 2. května vyrazili žáci pátých tříd z Bavorovské ulice společně na výlet do Plzně. Cílem cesty byla Techmania Science Center Plzeň. Děti měly možnost vidět a vyzkoušet stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří interaktivní globus nebo zábavné vědecké. Dopoledne zhlédli představení a pokusy s tekutým dusíkem. Všichni si celý den užili, přivezli s sebou domů nové zážitky a samozřejmě i poznatky. Myslím, že řada dětí se bude chtít vrátit i se svými rodiči.

Text a foto: Mgr. L. Křenková, Mgr. J. Veselý

vyvěšeno od: 25. 5. 2023

1.E v Zeměráji

Obrázek - 1.E v Zeměráji     Dne 23.5.2023 zavítali žáci z 1.E v rámci školní exkurze do Zeměráje v Kovářově. Nejprve děti dopřály svým nohám mimořádný smyslový zážitek při zdolávání speciálně upravené 1 km dlouhé stezky naboso, která byla plná různých přírodních materiálů.

vyvěšeno od: 24. 5. 2023

Výlet 2. C - Zeměráj Kovářov

Obrázek - Výlet 2. C - Zeměráj Kovářov

23.5.2023. vyrazily děti 2.C do Kovářova. V areálu Zeměráj si užily báječný den, plný zážitků....více vám poví obrazové zpravodajství ve fotogalerii.

vyvěšeno od: 22. 5. 2023

2.E v grafitovém dole

Obrázek - 2.E v grafitovém dole     V grafitovém dole jsme jeli vláčkem, bylo tam mokro a zima. V klášteře jsme se mohli převléci do šatů, a dozdobit. Byla tam strašidelná půda, kde jsme psali brkem. Vyráběli jsme voňavku, pohled a sůl do koupele. Zkrátka to bylo krásné.
Laura Hanzlíková

vyvěšeno od: 22. 5. 2023

Sedmičky v MEVPISu

Obrázek - Sedmičky v MEVPISu     V rámci programu rybářských dnů byl přichystán pro žáky sedmých ročníků program v MEVPISu na téma Invazivní druhy. Program byl rozdělen na dvě části. V jedné části museli žáci v celém areálu hledat obrázky živočichů a následně je správně rozdělit dle místa původu a určit, čím v našem prostředí škodí. V druhé části jsme byli seznámeni s původními a invazivními druhy raků, které jsme si také mohli vzít do ruky. Děkujeme za pěkný a poučný program, který žáky velmi zaujal.

vyvěšeno od: 19. 5. 2023

Včely

Obrázek - Včely

Ve středu 17.5. se žáci 6.C a 6.D zúčastnili v rámci environmentální výchovy exkurze do Protivína. Akce proběhla pod vedením odborných pracovníků z Apicentra vzdělávání Václava Jakše. Během exkurze se žáci dozvěděli zajímavé informace o životě, významu a ekologii včely medonosné a o prospěšnosti a využití včelích produktů. J. Straka