vyvěšeno od: 2. 5. 2019

Výlet na Karlštejn a do Koněpruských jeskyní

Obrázek - Výlet na Karlštejn a do Koněpruských jeskyní

Letošní třídy 4.C a D z Bavorovské ulice se společně vypravily v úterý 23.4. na exkurzi na Karlštejn a do Koněpruských jeskyní. V hodinách Prvouky se děti učily o životě a významných stavbách z doby Karla IV., proto se pro ně Karlštej stal pomyslnou tečkou za touto látkou.

vyvěšeno od: 30. 4. 2019

1.C a její trénink

Obrázek - 1.C a její trénink     V pátek jsme vyrazili do MŠ Smetanova, kterým tímto děkujeme za půjčení dopravního hřiště, trénovat pravidla silničního provozu. Na hřišti jsme vyzkoušeli krásné nové koloběžky a dokonce i kočárky. Zahráli jsme si na chodce a policisty. Na závěr jsme si udělali fotku na naši novou nástěnku.

vyvěšeno od: 23. 4. 2019

Projekt My town - 3.C

Obrázek - Projekt  My town - 3.C     Žáci 3. C si procvičili a upevnili znalosti slovní zásoby z okruhu "moje město" při výrobě trojrozměrného modelu. Vyrobili makety jednotlivých částí města - např. náměstí, park, kostel, dům, škola.... a k nim i popisky v angličtině. Společně jsme si potom nad celým městem popovídali a popsali ho, jak jinak než anglicky.

vyvěšeno od: 18. 4. 2019

Návštěvy ze SOU v rámci volby povolání

Obrázek - Návštěvy ze SOU v rámci volby povolání    V tomto školním roce celkem čtyřikrát navštívili třídy 8.CD a 9.CD žáci vodňanského učiliště se svými učitelkami odborného výcviku a umožnili našim žákům vytvořit si vlastní dekoraci k Vánocům, sv.Valentýnu či k Velikonocům. Moc děkujeme!!!!!

vyvěšeno od: 15. 4. 2019

Rozhodnutí o přijetí do 1. tříd 2019/2020

Obrázek - Rozhodnutí o přijetí do 1. tříd 2019/2020

V příloze naleznete seznam žáků (pod anonymním identifikačním číslem) a rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání od školního roku 2019/2020

Seznam žáků

vyvěšeno od: 11. 4. 2019

Týden škol v černém

Obrázek - Týden škol v černém

V pondělí 8. dubna 2019 spustila Pedagogická komora akci Týden škol v černé, která potrvá až do 14. dubna. Jedná se o součást kampaně Školy zůstávají v černé, která navazuje na předchozí aktivity Den učitelů v černé a Otevřený dopis politikům za záchranu českého školství.

Naše škola se k této akci připojuje, a proto můžete naše učitele tento týden vidět v černém oblečení.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 5. 4. 2019

Nástěnka od ŠD ve Výstavní ulici

Obrázek - Nástěnka od ŠD ve Výstavní ulici     Obrázek - Nástěnka od ŠD ve Výstavní ulici     Školní družina ve Výstavní ulici celoročně vystavuje své práce ve vodňanské prodejně Jihočeská drůbež. Nástěnky s dětmi každý měsíc dělá a připravuje paní vychovatelka Jarmila Chánova. Aktuální obrázky jsou na téma Jaro.

vyvěšeno od: 5. 4. 2019

Na dějepis do Městské galerie

Obrázek - Na dějepis do Městské galerie     Jak žili Slované, jak se oblékali, co jedli, co uměli vyrábět? To vše se žáci prvního stupně a mladší žáci druhého stupně ZŠG Vodňany dozvěděli na výstavě Slované v jižních Čechách pořádané v Městské galerii. Hádali předměty z každodenního života Slovanů, poznávali po hmatu obiloviny a zkusili si namlít obilí. Děvčata se mohla proměnit ve slovanskou dívku a předvést nám typický slovanský oděv. Prohlédli si výstavu a svou pozornost si ověřili při vyplňování pracovního listu. Na závěr si vyrazili repliku denáru jako památku na trochu jinak strávené chvilky prvouky a dějepisu.

vyvěšeno od: 4. 4. 2019

Matematický klokan

Obrázek - Matematický klokan

Soutěž matematický klokan, která se koná na naší škole již řadu let, proběhla i letos.

V některých třídách, hlavně na prvním stupni, se soutěžilo hromadně při hodinách matematiky, v některých třídách proběhla soutěž dobrovolným výběrem zájemců. Jak vypadalo pořadí nejlepších žáků, si můžete prohlédnout v souboru pdf.

vyvěšeno od: 1. 4. 2019

Volby do školské rady

Obrázek - Volby do školské rady

Volby do ŠR se budou konat v době třídních schůzek od 15.00 do 17.00 hodin.

Základní škola:
Alešova – 2. 5. 2019, v kanceláři školy
Bavorovská –16. 4. 2019, v kanceláři školy
Výstavní – 16. 4. 2019, ve sborovně

Gymnázium:
Bavorovská – 16. 4. 2019, v kanceláři gymnázia

Způsob hlasování a kandidátní listiny naleznete níže.