vyvěšeno od: 5. 2. 2024

Recitační přehlídka - školní kolo

Obrázek - Recitační přehlídka - školní kolo     V letošním roce jsme se rozhodli obnovit tradici recitační soutěže. Byli jsme velmi mile překvapeni, že se školního kola zúčastnilo přes 20 žáků 1. stupně. Všichni účastníci si zaslouží velkou pochvalu. Pro porotu bylo obtížné vybrat nejlepší recitátory postupující do okresního kola, které se bude konat v březnu v DDM Strakonice. Z první kategorie (2. a 3. třídy) postupuje Ondřej R. a Magda H.. Ze 2. kategorie (4. a 5. třídy) budou naší školu reprezentovat Eliška V. a Eva Š. Všem budeme držet palce.

vyvěšeno od: 26. 1. 2024

Plavecký výcvik 2.E

Obrázek - Plavecký výcvik 2.E

Mokré vysvědčení dostali „vodníci“ z 2. E, kteří absolvovali plavecký výcvik v Písku. I když se ze začátku někteří báli, během výcviku z nich strach opadl. Děti byly šikovné a za deset týdnů dokázaly zdokonalit své plavecké dovednosti. Pod dohledem zdatných instruktorek plavání se učily splývat, potápět, skákat do vody. Uplavat několik metrů se podařilo i těm, kteří ještě na začátku výcviku neuměli vůbec plavat. Poslední lekci plavání si všichni náramně užili. Mohli si donést z domova své oblíbené hračky a při vodních radovánkách zažili spoustu legrace.

Text a foto: Monika Nováková

vyvěšeno od: 25. 1. 2024

Workshop SOU Písek

Obrázek - Workshop SOU Písek     V průběhu ledna proběhl ve spolupráci se SOU Písek, v rámci pracovních činností, workshop pro žáky šestých a sedmých ročníků. Během workshopu se žáci více do hloubky seznámili s problematikou tvorby a čtení technických výkresů, vlastnostmi dřeva a také si vyrobili dřevěný výrobek. (J. Straka)

vyvěšeno od: 16. 1. 2024

Jak 4.C tančila

Obrázek - Jak 4.C tančila

V listopadu přišla naše paní učitelka Miluška Livečková s nápadem zúčastnit se taneční soutěže ,,Tančí celá škola‘‘. Nápadu jsem se s radostí ujala a navrhla ho dětem ve třídě! Dobrovolníků se přihlásilo celkem 18. Každý týden jsme pilně trénovali! Děti byly moc šikovné a zapálené do tance.

Po měsíci trénování přišel den ,,D‘‘, kdy jsme konečnou choreografii natočili a výslednou verzi poslali do České televize. Roli kameramana se ujal Zdenda Špaček – student z gymnázia, kterému bych tímto chtěla za nás všechny moc poděkovat!

Soutěž jsme bohužel nevyhráli, konkurence byla veliká (více jak 400 soutěžních videí v naší kategorii). Nevadí, užili jsme si spoustu legrace a společně strávený čas. Těšíme se na další výzvu.

Za tanečníky ze 4.C Nikola Marinov

vyvěšeno od: 3. 1. 2024

Vzpomínání na čas předvánoční

Obrázek - Vzpomínání na čas předvánoční

Celý předvánoční týden se ve 4. C nesl v duchu adventního zpomalení tempa a těšení se na Vánoce. Předvánoční čtvrtek jsme si užili ve znamení kultury a radosti. V kulturním domě jsme zhlédli velmi povedenou Vodňanskou pohádku. Poté jsme navštívili seniory v Centru sociální pomoci, předali seniorům vlastnoručně vyrobená přáníčka a zazpívali jim „naši“ vánoční písničku. Bylo to moc milé setkání, které obohatilo a pohladilo všechny zúčastněné. Moc nás potěšilo pozvání, abychom se zase někdy do Centra přišli podívat. Rádi! Poslední (a nejdelší) zastávka byla v Městském muzeu a galerii, kde jsme měli domluvenou prohlídku výstavy papírových a keramických betlémů s poutavým výkladem paní Velkové. Dozvěděli a připomněli jsme si spoustu informací a nakonec jsme si mohli užít tvůrčí chvíle v inspirativním prostředí galerie při vytváření vlastních papírových betlémků.

Za 4. C Miluše Livečková – třídní učitelka

vyvěšeno od: 22. 12. 2023

PF 2024

Obrázek - PF 2024

vyvěšeno od: 21. 12. 2023

ÚDIF – Úžasné divadlo fyziky

Obrázek - ÚDIF – Úžasné divadlo fyziky

Předvánoční středa byla ve znamení Fyziky, Chemie a pokusů. Naši školu navštívili performeři Vojta a Kája z Úžasného divadla fyziky (ÚDIF). Vojta s Kájou si pro žáky druhého stupně připravili dvě vystoupení. Pro 6. a 7. třídu to bylo představení s názvem Vší silou. Balancovalo se na žebříku, rozbíjel se ořech o hlavu, žáci zjistili, kolik balónků je unese a na závěr se pouštěli kouřové kroužky, které sklidily obrovský úspěch.

Na osmáky a deváťáky čekal show plná ohně, výbuchů a plamenů. Viděli, jak může voda podpořit hoření, jak teče a hoří propan-butan a na závěr viděli co se stane, když se hořící olej hasí vodou.

Děkujeme a těšíme se na další návštěvu.

Filip Zhorný

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 20. 12. 2023

Prosinec ve ŠD na Bavorovské

Obrázek - Prosinec ve ŠD na Bavorovské

S koncem roku a začínajícím adventem se nám ve ŠD nahromadilo hned několik akcí.

Na začátku měsíce se jako tradičně v tělocvičně školy konalo čertovské sportovní odpoledne. Kromě her a soutěží jsme také vyhodnotili nejlepší čertovský ohoz a každý zúčastněný si odnesl sladkou odměnu.

vyvěšeno od: 15. 12. 2023

Návštěva partnerské školy v Bavorsku

Obrázek - Návštěva partnerské školy v Bavorsku

18. prosince jsme vyrazili s 25 dětmi z 8. a 9. ročníků naší základní školy do německého Deggendorfu na první setkání s žáky tamní Wirtschaftsschule.

Po dvouhodinové cestě, kterou si někteří zpříjemnili procvičováním německých slovíček, se nám dostalo milého přivítání od pana ředitele Johanna Riedla a zástupce ředitele Christiana Alta.

vyvěšeno od: 13. 12. 2023

Mikuláš 2023

Obrázek - Mikuláš 2023

5. prosinec je vždy spojen s nadílkou od Mikuláše, čerta a anděla. Ale také s netrpělivým dětským očekáváním, co se v nadílce skrývá. Nejinak tomu bylo 5. prosince i v naší škole. Žáci sedmých ročníků se již dlouho těšili a připravovali na to, až se převlečou do kostýmů a podarují sladkou odměnou žáky prvního stupně. Ti si pro ně na oplátku připravili mnoho básniček a písniček. Celá akce se povedla a všechny děti si ji užily. (Špačková, Straka)