vyvěšeno od: 26. 3. 2020

Ošetřovné (aktualizace 25.3.2020)

Obrázek - Ošetřovné (aktualizace 25.3.2020)

Pravidla pro ošetřovné se od března po celou dobu platnosti mimořádných opatření přijatých v souvislosti s COVID-19 mění. Nově mají rodiče nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských a dalších dětských zařízení.

vyvěšeno od: 14. 1. 2020

Blížící se akce

Zápis do 1. tříd
Obrázek - Blížící se akce
Zápis do prvních tříd pro školní rok 2020/2021 se bude konat v budově Alešova, a to 3. a 4. dubna 2020

Přijímací zkoušky
Obrázek - Blížící se akce
Přijímací zkoušky na střední školy proběhnou 14. a 15. dubna.
Přijímací zkoušky na 8-letá gymnázia proběhnou 16. a 17. dubna.​
    Skotsko 2020
Obrázek - Blížící se akce
Základní škola a Gymnázium Vodňany uskuteční Expedici Skotsko 2020, v termínu 1.-10. září.

vyvěšeno od: 17. 12. 2019

Skotsko 2020

Obrázek - Skotsko 2020     Základní škola a Gymnázium Vodňany nabízí žákům a jejich blízkým Expedici Skotsko 2020, která se uskuteční 1.-10. září.
Během 4.000 km dlouhé cesty překonáme Hadriánův val i Kaledonský kanál, překvapí nás historický Edinburgh, rozlehlá vřesoviště a možná nás přivítají i tuleni. Nevynecháme ani jezero Loch Ness. Podíváme se na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis. Budete si moci vyzkoušet konverzaci s rodilými Brity a Skoty. Expedice bude nejen obohacením Vaší angličtiny, ale i historie, geografie a biologie.
Více informací zde.
Závazná přihláška.

vyvěšeno od: 24. 11. 2022

Bobřík informatiky

Obrázek - Bobřík informatiky

Bobřík informatiky je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství. Klade si za cíl seznamovat žáky s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
Úspěšné řešitele naleznete v tomto souboru.

vyvěšeno od: 16. 11. 2022

Logická olympiáda a Pythagoriáda

Obrázek - Logická olympiáda a Pythagoriáda

Už několikátý rok probíhá na naší škole Logická olympiáda a po pár leté odmlce se opět vrací matematická soutěž Pythagoriáda.

Děkujeme žákům za účast a gratulujem úspěšným řešitelům.

Níže se podívejte na nejlepší řešitele.

vyvěšeno od: 21. 10. 2022

Volby do Školské rady - výsledky

vyvěšeno od: 14. 10. 2022

Školní e-shop

Obrázek - Školní e-shop

Hlasovali a vybrali jste první ze třech navrhovaných motivů. Vítězný motiv byl použit na vytvoření vlastní volnočasové školní kolekce oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na e-shopu.

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 30.10.2022. Tento den se e-shop uzavře, objednané zboží půjde do výroby a následně se odešle přímo k Vám. Proto neváhejte, pokud si chcete pořídit svůj kousek ze školní kolekce.

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!

S pozdravem a přáním krásného dne,

vedení školy

vyvěšeno od: 9. 10. 2022

Ředitelské volno dne 18.11.2022

Obrázek - Ředitelské volno dne 18.11.2022

Ředitelské volno dne 18.11.2022

Vážení rodiče,

na pátek dne 18. listopadu 2022 vyhlašuji dle § 24 odst. 2 zák. č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, ředitelské volno. Důvodem jsou úspory energií /topení/ a předpokládaná vyšší absence žáků.

Školní družina bude v provozu pro všechny žáky 1. stupně ZŠ na budově ve Výstavní ulici, ale pouze pro předem přihlášené žáky (minimální počet 5 žáků). Prosíme zákonné zástupce, aby v případě zájmu informovali třídního učitele do 31.10.2022 prostřednictvím Komens. Nebude zajištěn chod školních jídelen ZŠ. Oběd budou mít zajištěni pouze žáci, kteří se stravují na Výstavce (v jídelně MŠ).

Ve Vodňanech dne 7. října 2022

Mgr. Barbora Křížková Louženská

vyvěšeno od: 30. 9. 2022

Máme pro Vás dvě překvapení!

Rádi bychom vám představili nové logo naší školy, které pro nás vytvořilo grafické studio Ó Design. A co má nové logo vyjadřovat a co si pod ním představit?

Vysvětlení nového loga.

Obrázek - Máme pro Vás dvě překvapení!

Do školy přichází nová školní kolekce oblečení a jste to právě Vy, kdo rozhodne o její podobě! Hlasujte od 3.10.2022 do 7.10.2022 o tom, který ze tří motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky.

Odkaz na online hlasování

Obrázek - Máme pro Vás dvě překvapení!

vyvěšeno od: 26. 9. 2022

Šachový kroužek

Obrázek - Šachový kroužek

Pojď si protočit mozkové závity a naučit se hru králů!

Kdy: Každou středu 13:00 – 14:00 nebo 14:00 – 15:00

Začínáme 5.10.2022

Kde: třída 1.B Alešova (vedle hlavního vchodu vpravo)

Organizováno Chess Club Písek (trenér 3. třídy M. Klicnar, martin.klicnar@centrum.cz, tel. 724 828 853)