vyvěšeno od: 11. 4. 2019

Týden škol v černém

Obrázek - Týden škol v černém

V pondělí 8. dubna 2019 spustila Pedagogická komora akci Týden škol v černé, která potrvá až do 14. dubna. Jedná se o součást kampaně Školy zůstávají v černé, která navazuje na předchozí aktivity Den učitelů v černé a Otevřený dopis politikům za záchranu českého školství.

Naše škola se k této akci připojuje, a proto můžete naše učitele tento týden vidět v černém oblečení.

vyvěšeno od: 4. 4. 2019

Matematický klokan

Obrázek - Matematický klokan

Soutěž matematický klokan, která se koná na naší škole již řadu let, proběhla i letos.

V některých třídách, hlavně na prvním stupni, se soutěžilo hromadně při hodinách matematiky, v některých třídách proběhla soutěž dobrovolným výběrem zájemců. Jak vypadalo pořadí nejlepších žáků, si můžete prohlédnout v souboru pdf.

vyvěšeno od: 1. 4. 2019

Volby do školské rady

Obrázek - Volby do školské rady

Volby do ŠR se budou konat v době třídních schůzek od 15.00 do 17.00 hodin.

Základní škola:
Alešova – 2. 5. 2019, v kanceláři školy
Bavorovská –16. 4. 2019, v kanceláři školy
Výstavní – 16. 4. 2019, ve sborovně

Gymnázium:
Bavorovská – 16. 4. 2019, v kanceláři gymnázia

Způsob hlasování a kandidátní listiny naleznete níže.

vyvěšeno od: 27. 3. 2019

Jihočeský zvonek - školní kolo

Obrázek - Jihočeský zvonek - školní kolo

Ve středu 20. března se sešlo 27 žáků naší školy, aby se utkalo ve školním kole pěvecké soutěže Jihočeský zvonek. Soutěž se tradičně konala v hudebně naší školy v Bavorovské ulici. První tři ocenění v každé kategorii si zaslouženě odnesli diplom a sladkou odměnu. Všichni jsme si užili krásné odpoledne plné lidových písní.
Za porotu Mgr. L. Křenková

vyvěšeno od: 26. 3. 2019

Stonožka

Obrázek - Stonožka     Prodej žákovských výrobků s jarní tématikou, proběhne v úterý 16. dubna od 8 do 12 hodin před budovou školy v Alešově ulici.

vyvěšeno od: 19. 3. 2019

Volby do školské rady

Obrázek - Volby do školské rady

Základní škola a Gymnázium Vodňany svolávám shromáždění zákonných zástupců nezletilých žáků a zletilých žáků, které se bude konat v úterý 26. 3. 2019 v 16.00 v budově školy v Alešově ulici.

vyvěšeno od: 26. 2. 2019

Přehlídka recitátorů

Obrázek - Přehlídka recitátorů     Přehlídka nejlepších recitátorů našich škol se konala v budově na Bavorovské 13. února. Pro většinu zúčastněných to ale nebyla nešťastná třináctka. Atmosféru uvolnilo už zábavné rozcvičování mluvidel, o něž se postarala hlavní garantka recitace Mgr. Katka Jarolímová. Předtím za pomoci deváťáků upravila učebnu hudební výchovy tak, aby účastníci, fanoušci ani porota neseděli v lavicích.

ZŠ Bavorovská Gymnázium
vyvěšeno od: 9. 2. 2019

Novinka na školním jídelníčku

Obrázek - Novinka na školním jídelníčku

Pracovnice školní jídelny si pro Vás tento pátek připravily holandský řízek, který ale nebyl jen tak obyčejný.
Paní kuchařky ho uvařily z kvalitního masa z třeboňského kapra, které je speciální technologií zbavené kostí a kůže.
Protože ryby jsou velmi zdravé, snažíme se Vám je nabídnout na různé způsoby. Toto kapří maso máme poprvé,  proto jsme ho ještě doplnily vepřovým masem a sýrem. Možná jste ani nepoznali, že jste měli k obědu rybu.
Budeme se těšit na Vaši odezvu – jestli Vám řízek chutnal a jestli ho máme uvařit znovu.
Kolektiv pracovnic ŠJ

vyvěšeno od: 6. 2. 2019

Výsledky celostátních srovnávacích testů SCIO

Obrázek - Výsledky celostátních srovnávacích testů SCIO     ZŠG Vodňany se zapojila do testování čtenářské a matematické gramotnosti osmých tříd, které bude mít pokračování ještě před koncem školního roku.
Dále se naše škola zúčastnila i srovnávacích testů devátých tříd, a to v obecných studijních předpokladech, matematice, českém jazyce a anglickém jazyce. Do jednotlivých testů se zapojilo okolo 550 škol s téměř 18 000 žáky.

vyvěšeno od: 26. 1. 2019

Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto

Obrázek - Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto

Přijímací zkoušky NANEČISTO na našem gymnázium jsou za námi a zde Vám přinášíme výsledky žáků, kteří se přišli otestovat.

Výsledky žáků 5. tříd

Výsledky žáků 9. tříd