vyvěšeno od: 11. 11. 2019

Bezva Den

Obrázek - Bezva Den     V úterý 1. října se dveře všech budov naší školy otevřely dokořán a uvnitř se pedagogové i žáci těšili na návštěvu rodičů a přátel školy. Byl totiž BezvaDen, den otevřených dveří.
Přálo nám i počasí, které do svého repertoáru zařadilo slunný a teplý den, takže mohly proběhnout všechny venkovní aktivity.

vyvěšeno od: 4. 11. 2019

Informace ke stávce

Obrázek - Informace ke stávce

Základní škola a Gymnázium Vodňany

ČMOS pracovníků školství vyhlásil na středu 6. 11. 2019 jednodenní stávku.

Odborová organizace naší školy projednala se zaměstnanci rozsah a formu připojení k této stávce. Většina zaměstnanců se ke stávce připojila.

Z tohoto důvodu bude škola  - Základní škola Alešova, Bavorovská a Výstavní mimo provoz, nebude probíhat výuka, školní družina nebude v provozu. Výuka bude pokračovat od čtvrtka 7. 11. 2019.

Výuka na gymnáziu bude probíhat podle rozvrhu.

Ve Vodňanech 4. 11. 2019
Mgr. Jarmila Rybáčková - Ředitelka školy
Mgr. Jana Vršecká - Předsedkyně odborové organizace

Důvod stávky.doc

vyvěšeno od: 23. 10. 2019

Ekologický kurz ve Stožci

Obrázek - Ekologický kurz ve Stožci

Ekologický kurz ve Stožci v prostředí šumavské přírody, kterou absolvují vždy žáci tercie, se letos konal 9. – 11. října.

Očekávání krásně zbarveného podzimu na Šumavě nám tentokrát pokazilo deštivé počasí.

vyvěšeno od: 16. 10. 2019

Listopad 1989 očima Martina Mejstříka

Obrázek - Listopad 1989 očima Martina Mejstříka

Bývalý český politik, antikomunista, jeden z hlavních představitelů a organizátorů studentského hnutí, které se podílelo na rozpadu komunistického režimu v Československu v roce 1989.

Místo konání: Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany (MEVPIS), Na Valše 207, Vodňany

vyvěšeno od: 8. 10. 2019

Nejkrásnější Švýcarsko

Obrázek - Nejkrásnější Švýcarsko    Poznávací jazyková expedice nás letos zavedla do atraktivních míst Švýcarska. Projeli jsme 11 kantonů z 26 a nejvíce poznali kanton Wallis, který sousedí s Itálií. V zemi velehor, sýrů a čokolády jsme se snažili používat německý jazyk, který se žáci učí od 7. třídy. Rámcový program celého zájezdu byl připraven tak, aby žáci mohli uplatnit německý nebo anglický jazyk. Byli jsme obklopeni sněhem, rozsáhlými ledovci, vysokými horami a překrásnými průsmyky.

vyvěšeno od: 7. 10. 2019

Gymnázium získalo Knihovničku Václava Havla

Obrázek - Gymnázium získalo Knihovničku Václava Havla     Ve středu 25. září proběhlo slavnostní předání Knihovničky Václava Havla Gymnáziu. Tuto knihovnu jsme převzali z rukou vzácného hosta – pana Michaela Žantovského, který k nám zavítal na besedu. Je odměnou za naši práci v projektu Knihovny Václava Havla, jehož cílem je vytvoření celorepublikové sítě základních a středních škol, které aktivně šíří myšlenkový odkaz prvního polistopadového prezidenta mezi své žáky. Nyní se do této sítě zapojila také naše škola. Smyslem knihovniček je vytvořit na školách malé prostory, v nichž shromažďují jak texty Václava Havla, tak texty s ním úzce související. Knihovnička obsahuje celou ediční řadu nakladatelství Knihovny Václava Havla a čítá přes 60 položek. Projekt umožňuje studentům a pedagogům knihy si půjčovat, číst je a pracovat s nimi.

vyvěšeno od: 26. 9. 2019

Adaptační kurz 1.VG

Obrázek - Adaptační kurz 1.VG     Minulý týden si naše třída na pár dní odpočinula od výuky. Od 17. do 18. 9. jsme absolvovali adaptační kurz. Pobývali jsme v krásném a klidném prostředí lomeckého kláštera, kam se někteří naši spolužáci ze vzdálenějších měst a vesniček podívali poprvé. A protože Lomeček je poutní místo, ani my jsme nelenili a vydali se tam pěšky.

vyvěšeno od: 2. 9. 2019

Bezva Den

Obrázek - Bezva Den

vyvěšeno od: 25. 7. 2019

V říši živočichů - sexta a septima na zookurzu

Obrázek - V říši živočichů - sexta a septima na zookurzu    Dne 27. května jsme se my, dvě třídy vodňanského gymnázia, vydaly na zookurz. Naše cesta začala v minibuse, kde jsme si navzájem povídali a předávali si svá očekávaní ohledně kurzu. Po cestě nás sice potkaly menší problémy s koly, ale vše se vyřešilo a jelo se dál. Po příjezdu do Lužnice jsme už netrpělivě vyhlíželi naše čtyřdenní ubytování. Po dlouhé cestě jsme se konečně dočkali a ubytovali se v terénní stanici botanického ústavu. Jedni byli z ubytování velmi překvapeni, ale druzí se zde cítili jako doma.

vyvěšeno od: 8. 7. 2019

S Maďary ve vesmíru i ve skleněné vitríně

Obrázek - S Maďary ve vesmíru i ve skleněné vitríně    Spolupráce s maďarskou školou v Nyíregyháze funguje velmi dobře již několik let. Poté, co jsme strávili minulý rok několik dní v Maďarsku, zavítali maďarští kamarádi k nám. Týden plný zážitků začal 2. června příjezdem jejich autobusu na školní dvůr. Z obou stran byla cítit nervozita, ale zároveň se všichni moc těšili na společné prožitky.