vyvěšeno od: 23. 1. 2019

Preventivní programy na ZŠG Vodňany

Obrázek - Preventivní programy na ZŠG Vodňany     Předcházení rizikovému chování dětí. To je hlavní účel preventivních programů pořádaných na Základní škole a Gymnáziu Vodňany. V prvním pololetí tohoto školního roku se jich účastnilo 15 tříd naší školy. Témata byla přizpůsobena věku a situaci ve třídě, a tak například žáci sedmých tříd prošli zážitkovými aktivitami na téma emoce, žáci šestých tříd zažili aktivity na posílení třídního kolektivu (vzhledem k jejich přechodu na druhý stupeň) a tak dále.

vyvěšeno od: 11. 1. 2019

Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky

Obrázek - Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky     Základní škola a Gymnázium Vodňany pořádá v termínu únor – březen 2019 přípravné kurzy pro žáky 5. tříd základních škol k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka.
Více informací zde.

vyvěšeno od: 3. 1. 2019

Přijímací zkoušky nanečisto 2019

Obrázek - Přijímací zkoušky nanečisto 2019
  • pro žáky po 5. ročníku (osmiletý obor)
  • pro žáky po 9. ročníku (čtyřletý obor)

Přijímací zkoušky nanečisto (test CERMATu) se uskuteční na našem gymnáziu v pátek 25. ledna 2019 od 08:00 hodin.

Přihlašování je možné prostřednictvím on-line formuláře do 23. 1. 2019

Cena: 100,- Kč. Úhrada bude možná pouze převodem.

Výsledky budou zveřejněny pod anonymním ID na webu školy.

vyvěšeno od: 3. 1. 2019

Finanční gramotnost

Obrázek - Finanční gramotnost    Během prosince se žáci devátých tříd a kvarty gymnázia vzdělávali v oblasti finanční gramotnosti. V rámci čtyřech lekcí předala paní Ing. Petra Melcherová, která je lektorkou finanční gramotnosti a pět let finanční poradkyní, základní vědomosti o tvorbě rodinného rozpočtu, jeho zajištění a také se věnovala finančními desateru - tedy jak „nenaletět“ a na co si dát ve financích pozor.

vyvěšeno od: 10. 12. 2018

Ježíškova vnoučata

Obrázek - Ježíškova vnoučata     Český rozhlas zorganizoval akci s názvem "Ježíškova vnoučata", kdy lidé podporují důchodce v domovech pro seniory. Naše děti z celé školy se akce zúčastňují a vyrábějí vánoční přáníčka. Doufáme, že naše výrobky dokáží vykouzlit úsměv na tvářích našich starších spoluobčanů.
www.jeziskovavnoucata.cz

vyvěšeno od: 9. 12. 2018

Vyhlášení volných dnů

Obrázek - Vyhlášení volných dnů    Oznamuji, že na dny 3. a 4. ledna 2019 jsem vyhlásila volné dny dle §24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. (Zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání) pro všechny třídy základní školy a gymnázia.

vyvěšeno od: 5. 12. 2018

Škola i mimo školu

Obrázek - Škola i mimo školu     Mimo školu se už letos na podzim dostaly mj. třídy šestých ročníků, a to při výlovu rybníka. Na setkání před Betlémem se pak do MěKS vydaly třídy prvního stupně ZŠ Bavorovská, třída 3.C navíc v Městské Galerii poznávala své město.
Pravidelně v těchto týdnech vyráží nejen mimo školu, ale často i mimo město žáci vycházejích ročníků.

vyvěšeno od: 4. 12. 2018

Telegraficky ze školních lavic

Obrázek - Telegraficky ze školních lavic

I v zimním období probíhají plavecké kurzy. Výcvik již zdárně ukončily třídy 2.AB, naopak na jeho začátku jsou třídy 2.CD, 3.CD a 4.AB.

V plném proudu jsou také preventivní programy. Účastní se jich všechny součásti školy, tedy žáci 1. i 2. stupně a gymnázia. O náplni preventivních programů více v příštím čísle.

vyvěšeno od: 3. 12. 2018

Vánoční jarmark ohlásil začátek adventu

Obrázek - Vánoční jarmark ohlásil začátek adventu    V prosinci roku 2018 proběhla v rámci naší školy, konkrétně před budovou školy v Alešově ulici, již tradiční akce s názvem Vánoční jarmark. Samotné akci předcházelo mnoho příprav, a to jak ze strany učitelů, tak zejména dětí, žáků naší školy. Pilně pracovali žáci nejen na druhém, ale i na prvním stupni budovy Alešova, Bavorovská, Výstavní i Gymnázia a ve školních družinách. Svou pomocí neváhali přispět i někteří rodiče.

vyvěšeno od: 30. 11. 2018

Vodňanský vědomostní víceboj

Obrázek - Vodňanský vědomostní víceboj

V úterý 27. listopadu se na naší škole uskutečnil Vodňanský vědomostní víceboj. Týmy z různých škol odpovídali na otázky z českého jazyka, matematiky, zeměpisu, ...