Zeyerovy Vodňany

Obrzek - Zeyerovy Vodňany     Zeyerovy Vodňany patří k pravidelně se opakujícím akcím pro žáky naší školy. Do školy si přijdou povídat o literatuře, knihách a práci spisovatele autoři, kteří mají vztah k našemu kraji. Jak se besedy dětem líbily, to už posuďte sami:

 

Ve středu 18. dubna se u nás ve Vodňanech konala akce Zeyerovy Vodňany, to znamená, že jsme měli vlastně takovou besedu se spisovatelem. K nám do třídy přišel pan Otomar Dvořák. Nejprve vyprávěl o svém dětství, a protože pochází z vesničky Žebrák, ve které se nachází hrad Žebrák, vyprávěl nám o dobrodružných cestách na tento hrad, o tom, jak je odtud vyhazoval pan kastelán s holí, o jezírku, které bylo pod hradem. O tomto jezírku se prý říkalo, že je bezedné.

Když přišla řada na dotazy, pan Dvořák vyprávěl o vyšehradském pokladu a to se mi líbilo nejvíce. Moc mě to bavilo a líbilo se mi to.
Tereza, 7.C

Náš spisovatel se jmenoval Otomar Dvořák. Byl starší a měl příjemný hlas, strašně rád vzpomínal. Vzpomínal hlavně na své dětství, které měl plné různých záhad. Například bydleli ve vsi u starého hradu, u kterého bylo prý bezedné jezero. Zkoušel ho prý změřit, ale bylo to neúspěšné. Po několika letech se tam prý vrátil a zjistil, že je hluboké asi tři metry. Ale teď zpátky ke knížkám. Napsal asi 50 knih, z toho 12 románů. Pan Dvořák píše hlavně historické knihy, především z období Říma, Slovanů a 19. a 20. století. Beseda se mi líbila a rád jsem poznal zajímavého člověka.
Jakub, 7.C

Ve středu nám pan Jan Bauer povídal o literatuře. Povídal moc hezky a plynule, byl sympatický a milý. Píše hlavně o historii, zkoušel i horor a básničky, ale neprosadil se a nakladatel po něm chtěl jen historii. Pracoval také jako novinář. Zaujalo mě, že zná spoustu slavných osobností. Beseda se mi líbila.
Marek, 7.C

Beseda s panem Janem Bauerem se mi moc líbila. Povídal nám o tom, jak se knihy psaly dříve a jak je to teď, vyprávěl o různých spisovatelích. Ale nejvíce o tom, o čem píše on sám, a to je o historii. Hlavně uměl dobře povídat, takže to bylo zábavné. Ke konci nám četl ze své nové knihy o Československu. Hodně nového jsem se dnes dozvěděl.
Tomáš, 7.C

Je vidět, že autoři naše žáky zaujali a jejich povídání o knihách bylo zajímavé. Děkuji organizátorům akce a těším se na další ročník 2019.

Mgr. Jana Vršecká